11 תשובות
הסיבה שלא מרגישים את הסיבוב היא בעיקר בגלל שכח הכבידה חזק יותר מהכח הצנטריפוגלי, הכח של הסיבוב.
בהינתן כח כבידה חלש יותר היינו מרגישים זאת.
דבר נוסף הוא שכל החפצים (כולל הגדולים ביותר, כמו בנינים) זזים באותה מהירות גם הם, אז אי אפשר לשים לב בראייה למהירות הסיבוב.
שואל השאלה:
כל הכתבות והמחקרים לא מעידים על מציאות נכונה.
אין לזה מציאות הוכחה שזה נכון.
למה מהלווין לא רואים את כדור הארץ מסתובב כביכול במהירות, יש גם הילוך איטי בלווין..
אנונימי
יש את הקישור שמצאתי.
אבל לענייננו.
כדור הארץ נע במהירות של 1680 קמ בשעה בערך.
אבל היקפו הוא כ-40000 קמ.
בהכרח המהירות שלו בעין שקולטת את כולו היא מאוד איטית. באופן יחסי כמובן.
כמו כן, הרבה תמונות צולמו מכלים שמסתובבים יחד עם כדור הארץ ואז לא רואים שום סיבוב. כדי לא להילכד בסיבוב שלו עדיף לנוע לאיזור הקטבים וגם משם המהירות ניראית יותר איטית. או לחילופין צריך ממש להתרחק ואז קשה לצלם.
שואל השאלה:
משהו מאמין לסרטון הזה שיגיד?
חרטה.
זה קסדה של אדם שהוא מרחף ולא עומד יציב אז זה הוידיאו שיוצא, הוא זז ולא הכדור.
אנונימי
שואל השאלה:
מה הקשר מסתובב יחד אם כדור הארץ החללית לווין הוא לא נע אם כדור הארץ. חללית יכולה גם לעמוד דום בחלל.
אנונימי
יש לוויינים שעומדים בנקודה קבועה ומסתובבים עם כדור הארץ. קוראים לזה מסלול גאוסטציונרי.
אתה צודק אבל שרוב הלוויינים הם לא כאלה והם מקיפים את כדור הארץ.
אבל סתם שאלה: אם לוויין מקיף את כדור הארץ ומצלם כל הזמן, זה יראה כאילו הכדור מסתובב לא?
בכל מקרה כפי שכבר כתבתי, לוקח לכדור הארץ 24 שעות לסיים סיבוב. לא מעט זמן. לכן בצילום של הכדור, זה נראה שהוא כאילו לא זז.
עוד וידיאו
שואל השאלה:
לוקח לו יום לעשות סיבוב זה אני יודע.
דיברנו בהתחלה על זה שכדור הארץ מסתובב מהר. זה לא רואים?
אנונימי
שואל השאלה:
לא הבנתי את הדוגמה שהבתה.
אם אני מעמיד מצלמה מול כדור שמסתובב נגיד על בטריה אז המצלמה לא תראה את הכדור המסתובב.
זאת הדוגמה שהבתה...
אנונימי
לא ברור מה אתה מנסה לשאול, ומה אתה מצפה לקבל כתשובה. קודם כל זה לא נכון שלא מרגישים את המהירות בגלל שהיא גבוהה מדי, יש לזה הסברים אחרים, קיבלת פה כבר למעלה. כך שאם אתה מבקש הוכחה לזה, אין כי זה לא נכון. אם ההוכחה שאתה מחפש היא מראש על עצם כך שכדור הארץ מסתובב, זה כבר פשוט כמובן ויש המון הוכחות אבל בתכלס לא צריך יותר מאחת - אתה רואה את השמש זורחת ושוקעת כל יום מחדש. אתה רואה את זה כי כדור הארץ מסתובב סביב עצמו.
לווין הוא לא חללית. מעצם שמו לווין הוא עצם שמלווה את מסלול כדור הארץ. כדי לא להשתמש בדלקים או שאר חומרים מתכלים, לווין עפ"י רוב הוא עצם שנמצא בשולי שדה הכבידה של כדור הארץ, ובהחלט נע ביחד איתו כך שלא ניתן לראות את תנועת כדור הארץ, בטח לא במהירות שאתה מצפה לה. כלומר, על מנת לראות את הסיבוב אתה חייב להסתכל על כדור הארץ ממקום שאינו מושפע כלל מהכבידה שלו. באותה צורה כל מערכת השמש שלנו נעה במהירות עצומה ואנחנו לא רואים את זה מכאן. באותה צורה כל הגלקסיה שלנו נעה במהירות עצומה, ואנחנו לא רואים את זה מכאן. באותה צורה כל היקום ממשיך להתפשט ולנוע במהירות עצומה, ומכאן אנחנו לא רואים את זה. בעיני זהו אחד הדברים היפים במין האנושי, היכולת לחשוב ולנתח דברים שהם מעבר למה שהעין הרגילה שלנו מסוגלת לראות. כמובן שהוכיחו את תנועת כדור הארץ ושאר כוכבי הלכת כמו גם את חוסר תנועתה של השמש (ביחס אלינו הכוונה, האמונה הרווחת הייתה שהשמש מסתובבת סביב כדור הארץ) הרבה לפני ששיגרנו חלליות לחלל או אפילו לפני שתאוריות מתקדמות הראו את זה, אלא פשוט ע"י צפייה בשמיים והבנה של המסלולים השונים של כוכבי מערכת השמש שלנו. כלומר, יש לזה המון מקורות והמון הוכחות.
לווין שמסתובב שמסתובב באותה מהירות ובאותו כיוון כמו כדור הארץ (נמצא תמיד באותה נקודה יחסית לכוכב), אז ממנו כדו"ה נראה כאילו הוא לא זז.
לווין שמסתובב בכיוון אחר ומצלם, אז הכדור נראה כאילו הוא מסתובב, אבל בעצם הלווין מסתובב.
מהירות הסיבוב של הכוכב כביכול גבוהה. אבל באופן יחסי לגודל שלו, אפשר להגיד שזה ממש לאט. לכן לא רואים תנועה. אם יתמקדו, יבצעו זום, על נקודה קטנה בכוכב, נניח בניין, אז באמת זה יראה כאילו המהירות היא עצומה.