54 תשובות
כן, וכן הייתי יוצאת עם בנאדם כזה. אם הוא מקסים, נחמד, אוהב, לא תוקפני, אז כן, למה לא.
(לגבי תעודת בגרות קצת בעייתי הייתי אומרת).
אבל לא היה אכפת לי לגבי אם או עם, אפילו שאני לא תמיד אבין בגלל השגיאות.
אממ וואי.
זו שאלה קשה.
הייתי שמחה למישהו שיש לו תעודת בגרות, אבל הייתי מוכנה להתפשר על זה.
אותיות איתן מאוד מציק לי, אבל אוכל ללמד אותו. (כנל לגבי האם ועם)
זה דברים נרכשים.
אם את אוהבת אותו באמת, והאופי שלו טוב, אל תוותרי עליו.
שיהיה לכם בהצלחה!
מסכימה עם התגובות מעלי, זה משהו שאפשר לעבוד עליו, כל עוד את מרגישה שיש חיבור וזה יכול להתאים למה לשלול
אני לא אענה לך את דעתי. ואת יודעת למה?
כי את הולכת להיות איתו ולא אני.. אם אגיד לך שאת צריכה להבליג ותהיה לך מועקה ולא תיצרו קשר טוב? ואם אגיד לך לא ותרגישי פספוס?
אני אישית קשה לי אבל את חייבת לעשות מה שהכי מרגיש לך נכון.. מה שהכי מתחבר לך עם ההגיון.
לא משנה מה ארשום את בסופו של דבר תעשי מה שבאלך..
אני רק אומרת לך שתחשבי על פתרונות ודרכים ועל הכל לפני שאת נכנסת לקשר:

1. אם תהיו ביחד האם זה יפריע לך מאוד? או שתוכלי להבליג עלזה?
2. האם הוא רואה את האופציה להתקדם ולהשתנות?
3. האם כשתהיו ביחד בקשר רציני הוא יסכים לקבל את העזרה שלך?
4. אם לא תהיו ביחד תרגישי שויתרת מהר מידיי? או שפספסת משהו?
5. האם כדאי לספר לו את מה שיושב לך על הלב ומפריע לך?
6. האם תוכלו לדעתך לקיים ככה קשר?

אפילו את יכולה לענות לעצמך בדף או לא יודעת איך חח
איך שהכי עוזר לך לחשוב ולהבין.

בהצלחה:)
שואל השאלה:
תודה, עזרת לי מאוד נראה, לי שקיבלתי החלטה חחח עכשיו יש לכם דרכים איך להגיד את זה בצורה הכי עדינה והכי טובה?
האמת שהאמת אף פעם לא עדינה חח
האמת תמיד באיזה שהוא מקום תפגע בנו ולכן הרבה אנשים חיים באשליות.

בכל מקרה תרשמי לו מהלב ולא במשפט..
תנסחי בצורה שלדעתך הצד השני יראה ויבין.
תנסחי בצורה שאת היית מצפה לקבל.
תקראי את מה שניסחת ותחשבי אם את היית מקבלת הודעה כזו האם היית מצפה ליותר עדינות?
אבל אל תמהרי לקחת החלטה.. על כל שאלה וצעד תחשבי הרבה חח
בהצלחה!
אממ אם את ככה אומרת כנראה שאת לא אוהבת אותו, כי אם באמת תהי מאוהבת בבנאדם לא יהיה לך אכפת מהכתיבה שלו או עד כמה הוא יודע חשבון או משהו אחר.
אנונימית
אבל מיהרתם חח
איזו התאהבות ואיזו אהבה? הם לא ביחד
אז זה ברור שהיא תדבר ככה xd
תצאי מהסרט אם את לא מתפשרת על דברים כאלה בחיים לא תמצאי בן זוג, אף אחד לא מושלם ותמיד צריך לותר על משהו. וזה ממש ויתור פעוט חכמה זה דבר נרכש בקלות, ומידות טובות ולב טוב זה לא דבר שקל למצוא אל תותרי עליו
נו מה הבעיה
תלמדי אותו (;
אני אישית חושב שזה מה שטוב בהתלבטות הזאת של לפני הדייט, כשעדיין אין רגשות ואפשר לחשוב בהיגיון האם את רוצה לצאת עם הבנאדם.. את לא רוצה פשוט לקפוץ למערכת יחסים ואז לגלות שיש מלא דברים שמפריעים לך אבל "את תחיי איתם כי את מאוהבת"
אישית יכול להגיד שיש מלא דברים שהיו גורמים לי לרדת מבחורה אבל אם הייתי מגלה אותם אחרי שכבר יצאנו והתחברנו הייתי מתעלם, זה לא דווקא טוב
תודה פאצי הפירט

קראתי פה כמה תגובות עכשיו ואני פשוט בשוק ממכם! אתם פוסלים בנאדם בגלל חוסר השכלה שלו? השתגעתם?
השכלה זה דבר שאפשר להשיג בקלות! יכול להיות שאתם מפספסים המון אנשים טובים שיכלתם להיות איתם ועל מה? על אותיות איתן? זה מה שחשוב?
מה השטויות האלה? מה שחשוב זה יושר, כנות, לב טוב וכולי, מידות אנשים, מידות! תהיו עם בנאדם עשיר וגאון, אבל עם מידות גרועות אתם פשוט תסבלו!
תהיו עם בנאדם עני ואידיוט אבל יהיה לו לב זהב, יהיה לכם הכי טוב בעולם!! חבל שככה אתם ממיינים את האנשים שאתם מוכנים לצאת איתם ולהיות איתם זה נורא עצוב לי שאתם שמים דגש על דברים ככ לא חשובים.
אני מאשימה את משרד החינוך שהפך את הלימודים ואת הבגרות לדבר ככ נחשב ובסיסי, שלא מעיד כלום פשוט כלוום על הפנימיות של האדם ועל הדברים החשובים באמת.
אישית, זה דברים שממש מפריעים לי, אני לא יודעת אם הייתי יוצאת איתו כי הדברים האלה הם חלק מהרושם שמתקבל אצלי עליו, מניחה שזה תלוי בעוד דברים.
שקדי מרק, לפסול לגבי השכלה זה הגיוני מאוד, יותר הגיוני מלפסול על פי מראה..
תפסיקי להיות "מאוכזבת מאיתנו" ותביני שכן, זה לא רק אם יש ניצוץ בינכם, צריך לחשוב על העתיד ועל איך שדברים משפיעים זה לא "האהבה תנצח הכל" אותי אישית מטריף אנשים שכותבים עם שגיאות, אנשים שכותבים עם שגיאות כמו עם/אם כנראה לא קראו ספר בחיים שלהם, כנראה שלא אכפת להם מלשון כמוני, וזה חלק גדול ממני, אז כן, לא אצא עם מישהי שכותבת עם/אם לא נכון, וזה לא כל כך נורא, אחרי הכל עדיין לא התאהבנו או משהו אני לא אשבור לה את הלב, סליחה שאני לא מסכים לצאת עם כל אחת בעולם..
יכול להגיד לך שהאקסית שלי עשתה רק שתי בגרויות כל החיים שלה ולא הפריע לי..


^זהו לא מתחתנת איתך אכזבת אותי מרדכי
אנונימית
שואל השאלה:
אני לא ממיינת אף אחד לפי ההשכלה שלו.
אני פשוט נמשכת יותר לגבר שמדבר בצורה כזו וכן אותיות איתן ולהבדיל בין אם לעם זה כן חשוב לי כי בסופו של דבר אני רוצה שיהיה לי נעים לדבר עם הבן אדם, האקס שלי היה מישהו שאין לו תעודת בגרות ולא מדבר באותיות איתן ולא יודע להבדיל בין אם לעם אבל נכנסתי לקשר איתו לפני שידעתי את זה והתאהבתי, אבל לצערי עכשיו, איתו, אני לא בטוחה בזה, אני לא מרגישה מאוהבת או שמחה כשאני מדברת איתו, אני לא פוסלת אף אחד אבל חשוב שתיהיה כימיה ומשיכה בשביל שזה יעבוד אבל לצערי במצב הזה אין
וואו, לא יכלתי להגיד את זה יותר טוב חח
צודקת לגמרי

ואנונימית שואו יור פייס
שואל השאלה:
חשוב לי שלבן אדם תיהיה השכלה מסויימת, הוא לא למד בבית ספר בחיים שלו, אני לא יודעת מה איתכם אבל כל אחד והטעם שלו, למי הוא נמשך יותר או פחות למי הוא יותר מחובר, אם יש לו נושאי שיחה איתו, אלה דברים שצריך להתסכל עליהם כי האהבה לא באמת חשובה פה אם אין לכם נושאי שיחה עם אותו בן זוג, סתם תפגשו ותשבו בשקט או רק תתנשקו וכו'... זה לא מסתכם בזה
מה הסיכויים שהייתי נותן צ'אנס למישהי חסרת השכלה...? לא גבוהים. אבל אם כבר קרה? טוב, לא יכול להיות שיקרה.
אבל את כבר אוהבת אותו, לא צריך לוותר בגלל שיט כזה
אנונימי
היא לא אוהבת אותו דיי לנחש דברים,
הם עדיין לא יצאו למען השם

היא פשוט אמרה "הכרתי מישהו חמוד" דיי להפוך אותו לקראש שלה
זה מעצבן..
ST.
שואל השאלה:
אני לא אוהבת אותו, אני רק בתחילת הקשר או מה שזה לא יהיה, יצאנו רק פעם אחת לבינתיים כי הוא בצבא, אבל אני לא יכולה להגיד שאני מרגישה אליו משהו..
הייתי מסכימה איתך אם היינו בני 40. אבל לא אני מניחה שאת לא יותר מבת 18 החיים עוד לפניך ולא צרי ך יותר מחצי שנה כדי לרכוש השכלה בסיסית, שאני מסכימה שזה חשוב אבל החיים עוד לפניך ואם הוא האחד שלך הוא גם ירכוש את ההשכלה הזאת כי זה חשוב ואתם יכולים לעבוד על זה בשיתוף פעולה
אתם אנשים מצחיקים בגלל שלבנאדם מסוים אין תעודת בגרות אז זהו לשלול אותו? ממתי כמה מבחנים קובעים אם הבן אדם חכם או לא ואז מה אם הוא מתבלבל בין אם לעם קורה אפשר ללמוד את הדברים האלה זה שטויות במיץ אם את אוהבת אותו תהיי איתו אל תמצאי תירוצים הזויים תמיד אפשר להשלים בגרויות ולתקן את הטעויות שהוא עשה בעבר
מיליארד אנשים אין להם תעודת בגרות!
וצריך להיבהל מזה? לא מזה משנה אם אין לו? וגם זה שאין לו זה הופך אותו למיוחד? וגם אם אין לו זה לא אומר גם שתתחתני לכי תדעי העתיד רחוק את בסך הכל נערה!
וגם אמרת שהוא משלים נו אז יהיה לו בשביל זה להיפרד!?

וכן גם אני לא משתמשת באותיות איתן וחצי מהעולם הזה וכן יש לי בגרות מלאה! זה ממש שיטחי ורדוד שאת לא רוצה אותו בגלל סיבה כזאת

וגם יש לי חברות והמון אנשים שבצבא ובשירות לאןמי ואנשים בכללי לא יודעים להבדיל בין עם לאם וישלהם בגרות מלאה מזה אומר?

המחשבות שלך מאוד שיטחיות מאוד את ממש מעליבה!
ואם זה מפריע לך מאוד אל תצאי אותו פשוט מאוד!
בשביל דברים כאלו קטנים לשבור את הלב של הבן אדם. זה ממש רדוד

תעשי מה שאת רוצה זכותך!
שואל השאלה:
אם זו זכותי אז אני לא מעליבה, כל אחד והדעה שלו את בוחרת לקחת את זה לאן שאת רוצה, את בוחרת להעלב סבבה תעלבי, אבל זה הטעם שלי והבחירה שלי, אף אחד לא יכול לצאת נגד הדעה שלי חוץ מלהביע את הדעה שלו, מקבלת כל דעה ודעה, ושוב אנחנו לא ביחד! רק דייט ראשון פאקק
שקדי מרק, הייתי מסכים איתך אם הטענה שלך הייתה נכונה.
אבל, מה לעשות, רצה הגורל והיא מאולצת, מתייפייפת, תמימה, פגיעה ומוטעית מדי.

אדם חסר השכלה בגיל 18, הוא אדם שמתחיל את החיים באיחור.
דהיינו, מפגר. אני לא הייתי יוצא עם מפגרת. יש לי לאן להתקדם. אין סיבה שאתאמץ לשוחח עם מישהי שלא מדברת איתי באותה השפה.
הוא אדם נחמד? יפה מאוד, יהיה כיף לפעמים לשמוע ממנו ולהנות מסיפור או מילה טובה שהוא אומר.
אבל אני צריך שותפה לחיים שתהיה כמוני: מסוגלת לפתור בעיות, להבין אותן כמו שצריך ורכשה כלים להתמודד עם החיים כמוני. (טוב, אולי אסתפק בקצת פחות מכמוני)
ומה לעשות... אדם כזה שהוא רק נחמד וחסר השכלה הוא לא שותף לחיים. אנחנו לא באותם תחומי עניין.

את, שקדי מרק, אולי כן באותו מישור עם חסר ההשכלה בשל התמימות.
מתנצל אם כתבתי את זה תוקפני מדי.
אנונימי
חחח אתה הזוי אחי תאמין לי מי שלא סיים בית ספר יש לו את הסיבות שלו ואני אומר לך בתור אחד שלא סיים 12 שנות לימוד אפילו אין מה לעשות לפעמים החיים מאלצים אותנו לעשות דברי שאנחנו לא רוצים גם אני רציתי להישאר בבית ספר ללמוד וואלה לא יכולתי הייתי צריך לעזור בבית
פוראברלאב^ אני חושב שהתבטאת קצת באגרסיביות, הלכת קצת רחוק עם התגובה שלך.

אני יודע שהרבה אנשים יחלקו על מה שאומר עכשיו אבל זה לא ישנה את דעתי.

קודם כל, לי באופן אישי - גבר או בחורה שלא יודעים לפסק ולהתנסח נכון (כתיבה), לכתוב באותיות אית''ן, וכל שכן שאינו יודע להבדיל בין "אם" ל-"עם", זה בהחלט מוריד לי ממנו, וזה עוד בלי שום קשר לזוגיות.

לדעתי האישית זה לא כמו שאמרו למעלה, שזה קורה, ושזה לא מעיד על כלום, ושזה ממש שטחי לפסול בשל כך, ושזה יכול לקרות לכולם וכו' וכו'... לדעתי יש משהו מעבר, זה מתקשר לאישיות של האדם ומצביע על יותר מאשר טעות בין א' ל- י' לצורך העניין.

וכאן מגיע החלק שיחלקו עלי -
אני חושב שאדם שאין לו את הנתונים שציינתי^, זה מעיד על דברים נוספים באישיות שלו, וחכו רגע לפני שאתם תוקפים אותי, תנו לי להסביר את עצמי.

*מהנסיון האישי שלי בלבד!* עם אנשים שאני מכיר בחברה שסביבי ושאני חי בה, האנשים שלא היו להם את אותם הנתונים (קרי: אותיות אית"ן, אם ועם, פיסוק וכו'), הם היו בדרך כלל אנשים רדודים, שטחיים, לא חכמים במיוחד, לפעמים אפילו תת רמה, לעיתים אלימים, מציקים לחלשים ומשפילים אותם, כאלו שאינם יודעים לבטא את עצמם במילים, חסרי תרבות בסיסית, אנשים עם דעות מעוותות, כאלו שאינם אנשי שיחה ועוד ועוד...

חלילה איני מכליל את כל האנשים שאינם שולטים במיומנויות של כתיבה ופיסוק נכונים, ואני בטוח שישנם כאלו שהם אנשים מדהימים ויש סיבות אחרות לזאת שאינם שולטים בכך, אבל אני רק אומר שמנסיון שלי והיכרותי עם אנשים - בדרך כלל חוסר השליטה במיומנויות אלו של כתיבה ופיסוק נכונים מגיע בנוסף עם חלק מהדוגמאות שציינתי למעלה.

אני יודע שאין קשר בין הדברים, ואני לא מכליל אף אחד ולא בהכרח מקשר בין הדברים, אבל אני רק אומר שאלו הקונוטציות ש*אני באופן אישי* מקבל על אדם שאינו שולט בכתיבה ופיסוק נכונים.

ולכן, אני אומר דבר כזה, - אני באופן אישי אבין אותך (שואלת השאלה) לגמרי ואפילו אתמוך בך אם תרגישי שאינך רוצה להיות עם אותו אדם בגלל זה ותחליטי לפסול אותו בשל כך, רוב הסיכויים שגם אני הייתי עושה כך במקומך.
איני שולט בכך, כתיבה ופיסוק נכונים הם משהו שחשוב לי, ובוודאי ששגיאות כתיב עלולות להוציא אותי מדעתי xd
שלא לדבר על הקונוטציות שתיארתי לעיל שעולות לי לראש כשאני נתקל בכך, אני משער שיכול להיות שגם לך עולות קונוטציות שליליות כשאת נתקלת בכך, זה הגיוני ויכוח לקרות לכל אחד.

נקודה נוספת: אם מישהו יציב לי סיטואציה כזו - נערה מושלמת מכל הבחינות כולל הכל, אבל ה-"חסרון" היחיד שלה הוא שאינה כותבת ומפסקת נכון, אינה מבדילה בין "אם" ל-"עם", וכותבת בשגיאות כתיב מפעם לפעם, וישאל אותי האם הייתי פוסל אותה בשל כך?
התשובה שלי היא שאיני מצליח לדמיין כזו סיטואציה, אני לא מצליח לצייר תמונה דמיונית של אדם מושלם מכל הבחינות שאינו כותב ומפסק נכון, זה לא מסתדר לי בראש.
אבל! אם ונניח והייתי מצליח לצייר תמונה כזו, מה שאיני יכול לעשות, אני מניח שלא הייתי פוסל אותה בשל כך, כמובן שבמידה וזהו החיסרון היחיד שלה.
ושוב, *במידה והייתי מצליח לדמיין כזו סיטואציה*.

חפרתי? אני אלך...

חחח כל הכבוד למי שקרא הכל!

מקווה שאתם מבינים, ואם מישהו מזדהה, מוזמן לספר לי בפרטי.

יום מקסים לכולם (:
לא פשוט להיות פשוט!
לא כתבתי שאשמתו שהוא מפגר. ציינתי שזה המצב כדי להסביר שהוא לא מספיק בשבילי בגלל זה.
אנונימי
שואל השאלה:
אתם הוצאתם את דברי מהקשרם, אני לא יוצאת נגד אלו שאין להם תעודת בגרות או אלו שלא יודעים להבדיל בין עם לאם, ולא משתמשים באותיות איתן, אני פשוט רציתי להתייעץ איתכם ואיתכן האם צריך לקחת את זה למקום שאפשר לוותר או שלא, זה הכל, זה הטעם שלי ובסופו של דבר זו גם הבחירה שלי, אתם תעשו את השיקולים שלכם עם עצמכם, אבל כשזה נוגע להחלטה שלי אף אחד לא יכול לשנות אותה, אני רק באתי להתייעץ, וגם אני אזכיר שוב, אנחנו רק בשלב ההיכרות, רק דייט ראשון בסהכ, עוד לא התקדמנו לשום מקום, אין לאן למהר, מצטערת אם פגעתי במישהו אבל אתם בחרתם לקחת את זה למקום של העלבה או זלזול... לא אני...
שואל השאלה:
^"its all about the moment" לא יכלת להסביר את זה יותר טוב, באמת
רגע מפגר מבחינתך זה אדם שאין לו תעודת בגרות? אם ככה אתה המפגר מביננו אם אתה חושב ככה צר לי ידידי החשיבה שלך הזויה בעיניי מה אתה יותר טוב מבן אדם שאין לו בגרות?
it's all about the moment כל תשובה שלך אני מתאהב no homo

בהצלחה עם לדבר עם הילד הדרי :)
שואל השאלה:
תודה, אנשים מדהימים!
סליחה שאני ממשיך להשאיר את השאלה חיה למרות שהשואלת כבר קיבלה תשובה, מי שמפריע מוזמן להוריד את הוי מקבלת ההתראות,

אבל לא פשוט להיות פשוט, תירגע.. הבנאדם צודק, בנאדם בגיל 20 ללא תעודת בגרות הוא מפגר.. מפגר זאת לא קללה, זה תיאור/עובדה, ברור שאתה מאחורי כל אלה ש*יש להם* לתעודת בגרות ואי לכך אתה מפגר אחריהם (שמת לב שהשתמשתי ב"אי לכך"? כל כך מתאים לשאלה הזאת xd)
וזה אומר שאם הוא ירצה להשלים זה ידרוש ממנו שנה שנתיים אחרי הצבא, ואז אם תתחיל תואר רק בגיל 23 אתה *תפגר* אחרי כל אלה שהתחילו בגיל 21..

אני אישית מתגייס רק בגיל 19 בגלל כל מיני סיבות טיפשיות ו*אי לכך* אני מפגר כי אני מתחיל צבא אחרי הרבה אנשים אחרים ואסיים צבא אחרי הרבה אנשים בגילי

זאת לא סיבה לקבל קריזה
לא מקבל קריזה הוא פשוט מזלזל באנשים בלי בגרות מי ישמע מה התעודה המסריחה הזאת שווה אנשים הסתדרתי טוב מאוד בלעדייה בחיים
זה לא משנה מה הוא משקף, כשאני שומע שלבנאדם אין תעודת בגרות כל מה שעובר לי בראש זה שהוא לא כשיר לעשות תואר, זאת עובדה... הבנאדם לא זילזל הוא פשוט אמר עובדה, אתה תפגר אחרי כולם..

ושוב כמו שאמרתי, הייתה לי אקסית שנה וארבע והיא פרשה מבית הספר בכיתה י בערך, אף פעם לא הפריע לי ולפי מה שהבנתי היא הולכת למצוא מקצוע שווה ביותר בלי תעודת בגרות ובלי פסיכומטרי.. פשוט אמרתי עובדות
חוסר תעודת בגרות הוא חיסרון לעומת בנאדם שיש לו, זה לא יכול להזיק.. יותר מפריע לי שגיאות כתיב xd
חח מה יש אנחנו לא נגדך אל תהפכי את זה לאישי :)
באמת מנסים לנהל ויכוח תרבותי ^_^

אז ככה, אולי תעודת בגרות לא מראה על חוכמה, אלא על כושר שינון וזיכרון, ופסיכומטרי גם לא, אלא רק מראה על מיומנות לענות על שאלה בזמן קצר מהרגיל, הפואנטה היא ששניהם נחוצים בשביל תואר וכן גם אם המערכת חינוך שלנו דפוקה היא המערכת חינוך שלנו o.o

אני לא סתם אחפור על זה
it's all about the moment פירט והסביר (יפה מאוד, אגב) שלרוב זה בא ביחד (אצל האנשים שהוא מכיר לפחות, ואת האמת שגם אצל האנשים שאני מכיר) אבל זה לא תמיד ככה
זה לא קשור לחוכמה, זה קשור לזה שעובדתית נגיד תרצי לחיות איתו ביחד באושר ועושר יכול להיות שיהיה לכם יותר קשה מבחינה כלכלית.. אולי זה יישמע נוראי אבל אף אחד לא רוצה שהבן/בת זוג שלו "ייסחבו" על ההצלחה שלו וזה יכול להלחיץ (שוב, זה לא בכל המקרים, אבל לרוב במערכת החינוך ה.. דפוקה שלנו, אלו עם התואר מסתדרים יותר)

תתעלמי מהמינוסים שנותנים לך ><
חחח מצטער אבל אני באמת חושב שאני לא אצא עם מישהי שאני בטוח לא אתחתן איתה - כלומר שאני אצא איתה בשביל להיפרד ממנה מתישהוא ><
אני לא אומר שאני מתכנן לצאת וישר להתחתן, אבל בסופו של דבר (כל עוד את מאמינה במוסד הנישואין) אם הכל ילך טוב בגיל מסויים זה יקרה, ואם את *יודעת* שיהיו בעיות ואת כזה "לא הוא חמוד יהיה לנו כיף" את סוג של מדחיקה את זה..
אני מבינה שזה מפריע לך וזו החלטה שלך אם להמשיך קשר איתו או לא, מה שבטוח זה שזה לא מעיד עליו הרבה. את לא יודעת איזו חוכמת חיים יש לו, סיטואציות שנקלע אליהם, דרך חשיבה, היתיחסות לזולת.. יש כל כך הרבה יותר פרמטרים מאם לעם ואותיות איתן אבל טוב כל אחד וכמה בררן מתחשק לו ליהיות...
(כן גם לי יש שגיאות כתיב בנוסף תעודת בגרות מלאה בהצטיינות... ובכל זאת שיעורי לשון היו פשוט שנאה שלי... מעניין מה זה אומר עלי..)
אנונימית
אז בואי נגיד שהבנאדם עקר, לא תוכלי להוליד ילדים ממנו, האם עדיין תלכי לדייט ראשון הזה?
אגב אני בסיטואציה הפוכה כנראה שעדיין הייתי יוצא, אני פשוט אומר שיש דברים שטוב לחשוב עליהם כבר עכשיו, גם אם תתחתני רק עוד 20 שנה, אלו דברים שישפיעו עוד 20 שנה
מדובר פה על בנאדם שעדיין את לא אוהבת או מאוהבת, פשוט מכירה..
גם אני, השאלה היא אם תצאי עם בנאדם שאת עדיין לא התחברת אליו אבל ידוע לך מראש שהוא עקר/בעל בעיות בכתיבה/ללא תעודת בגרות וכו..

אני מודה שאני לא הייתי נפרד ממישהי על אף אחת מהסיבות האלה, אבל אם הייתי יודע לפני? כנראה שהייתי מעדיף לחכות לאחת שאין לה בעיות בכתיבה ברמה כזאת...

אולי זה נשמע קצת חסר לב אבל יש המון דגים בים, וכל עוד לא הספקתי להיקשר לבנאדם איזו סיבה יש לי לצאת איתו אם יש לומספר בעיות שיכולות להטריף אותי?
בדיוקק, מי דיבר על אהבה אבל שיואו, אנחנו מדברים על סיטואציה בה את יוצאת עם מישהו לדייט *ראשון*
לכן, לפני שמתאהבים יש את הזמן הנחוץ והחשוב הזה להחליט אם אתה רוצה בכלל להכיר את הבנאדם לפני שתתאהב בו וכל הבעיות יידחפו הצידה כי "אני מאוהב, נסתדר)
שואל השאלה:
אני אגיד את זה שוב, אנחנו רק בהתחלה של ההתחלה, רק דייט ראשון, לא מאוהבים ולא כלום זה רק השלב שבו בוחנים האם הבן אדם מתאים לכם ומושך אתכם, זה הכל!
שואל השאלה:
^ אבל בשביל לדעת אם לפסול צריך להכיר את הבן אדם
אני לא מתעצבן, זה פשוט קצת מפתיע אותי שאת עדיין בראש של "אבל היא אוהבת אותו איך היא תיפרד על דבר כזה" מההתחלה היא הבהירה (זה כתוב בכותרת השאלה) שהיא פשוט הכירה מישהו, אין אהבה עדיין..
ואת הכרת אותו?
חוץ מנושא השגיאות כתיב כמובן...
לא יודעת למה ומצטערת אם זה נשמע רע אבל ממש מתחשק לי שגם הוא יהיה בררן. ככה את תיפסלי אותו על שגיאות כתיב והוא יפסול הדדית על לא יודעת... שאין לך שיער בלונדיני ועיניים כחולות... ואז אף אחד לא יפגע. (גם אם תגידי שזה רק דייט ראשון ואין רגשות הוא עדיין מקבל דחייה )
בהצלחה עם ההחלטה הסופית
אנונימית
חחח זה באמת נשמע רע אנונימית אבל זה מובן לגמרי, את צודקת.. אני חושב שכל אחד שנפרד ממישהו היה שמח שהמישהו הזה היה מתכנן להיפרג ממנו בכל מקרה ואז יצא ששני הצדדים היו שמחים עם הפרידה..
שואל השאלה:
אבל עדיף לסיים את זה עכשיו לפני שהרגשות יתערבו, כל עוד הרגשות נכנסו אי אפשר לצאת מזה מבלי לפגוע, מעדיפה לפסול את זה עכשיו מאשר שיהיה מאוחר מדי, ושוב אני לא בררנית, אני בוחרת עם מי להיות ולמה, אני לא יודעת אם אני נמשכת אליו או אם אני אתאהב בו, אבל אם אני הייתי בטוחה בעצמי ומחכה בציפייה לדייט השני לא הייתי מתלבטת כרגע, הייתי קופצת על ההזדמנות מבלי לערער לרגע אבל זו החלטה שלי בסופו של דבר ופניתי אליכם כדי לקבל דעות שונות ובאמת מיוחדות, אז תודה
סליחה שנסחבנו לך על השאלה חח, באמת שנושא מעניין ^_^
בהצלחה
אני הייתי פוסלת.
ולמה? כי אני לא אצא עם מישהו שלא יודע לכתוב בלי קשר לבעיה\ דיסלקציה.
אני בטוחה שמגיע לך מישהו שיתאמץ בשבילך. תגידי לו את זה, ואם הוא מוכן עכשיו ללמוד את כל זה, אז הוא באמת שווה אותך. אם לא- הוא לא.
ותעשו כמה מינוסים שאתם רוצים זה לא ישנה את דעתי בנוגע לזה.
לבני אדם מטומטמים לא מגיע לצאת עם חכמים.
אנונימית
מסכים איתך במאה אחוז לשם שינוי ^_^