42 תשובות
למה?
כאילו אין לי בעיה איתם והם דיי הורגים את עצמם כרגע אבל סתם מתוך עניין מעניין אותי לדעת
per
תסבירו לי רק למה באמת מעניין אותי לשמוע אתכם
|
פרטי או פה לא אכפת לי
per
שואל השאלה:
אני אוהבת מאוד את השפה, את התרבות, את הנופים בגרמניה, אומרים שגרמנים הם בדר"כ אנשים "קרים" ואני מאוד אוהבת את זה, יש לי חברים מגרמניה והם כל כך מושלמים ונחמדים, אני אוהבת את זה שבגרמניה שקט ולא כולם אחד עם השני כל הזמן כמו בישראל..
שואל השאלה:
כן אבל אני מרגישה ככה רק לגרמניה ולא לאף מדינה אחרת. אם מישהו אומר משהו רע על גרמניה לידי זה באמת נגמר בלא טוב, בבית ספר כל הזמן קורעים לי דגלים של גרמניה וכל הזמן קוראים לי נאצית, ואומרים דברים רעים על גרמניה שאין סיכוי שאני בחיים הולכת להגיד את זה..
טוב ישראל מדינה קטנה... איזה תרבות בדיוק יש בגרמניה?
per
הם מגזימים דיי.. השואה עברה
הם התנצלו אלף פעם
נתנו לנו איזה 4 צוללות ואכלו לעצמם את הלב מספיק..

נכון הם גרועים איתנו עכשיו בנושא הסיכסוך והכל אבל הם זה לא המפלגיה הסוציאל לאומית שעשתה את זה..

הם אפילו עשו טיול לפה לא מזמן להיות עם ניצולי שואה (ושוב) להתנצל בפניהם. זה היה בחדשות
per
שואל השאלה:
הגרמנים הם אנשים שקטים, הם מאוד מדויקים (לא מאחרים ותמיד מגיעים בזמן, הם מאוד מנומסים, ואומרים שהגרמנים הם אנשים די "קרים", שאת זה עדיין לא פגשתי (יש לי חברים מגרמניה), אבל גם אם כן אני מאוד אוהבת אנשים שהם "קרים".
איזה דברים הם אומרים?
per
שואל השאלה:
מה זאת אומרת הורגים את עצמם?
מצטרף לשואלי הלמה וגם אשמח לדעת למה הכוונה במשפט ".. ואני באמת מוכנה לעשות כל דבר בעולם בשביל גרמניה!"? כאילו מה? השפה בכלל לא משהו, נשמעת נוקשה ומזכירה יידיש שאני מבין ולכן מבין פה ושם גם את הגרמנית.. נופים? לא הייתי שם אבל לא חושב שיש בהם משהו מיוחד מכל שאר הארצות הנמצאות באזור אקלים ממוזג, וכן הם קרים "מרובעים" עם חוש הומור של נעל...
אמרתי "אוכלים לעצמם את הלב" על השואה
הם בתקופה כזאת מאוד "מכה על חטא" ומנסה להיות ממש ממש כביכול בסדר עם מיעוטים ו"מסכנים"

ולצערנו בגלל זה הם מגיבים בצורה לא טובה לצערנו בסיכסוך שלנו פה


הכוונה שהם לא "כפיים חאפה" ומאוד מוחצנים אבל זה לא אומר שזה "קר אדיש מת" אני מבין על מה את מדברת
per
שואל השאלה:
אני מאוד אוהבת את השפה, את הנופים, והתכוונתי לזה שאם אני אצטרך לוותר על המשפחה שלי או על האזרחות הישראלית שלי כדי לעבור לגור בגרמניה אני יעשה את זה ולא משנה כמה כסף או לא יודעת מה, אני בכל הזדמנות יטוס לגרמניה עד שאני יוכל לעבור לגור שם. רוב הגרמנים הם אנשים קרים אבל החברים שיש לי משם הם מאוד חמודים..
רציני תוותרי על המשפחה?
per
טוב לא משנה אני דיי מבין על מה את מדברת למרות שאני אדם מסורתי ולא פשוט לשמוע אבל אני מבין..
per
שואל השאלה:
כן. אני יוותר על הכל. וגם אני מסורתית, אבא שלי עם כיפה כל הזמן וכל המשפחה שלי שומרת שבת. הם מאוד לא אוהבים את זה שאני אוהבת את גרמניה כל כך. אבל באמת לא כל כך אכפת לי מכלום אני פשוט אוהבת את גרמניה כל כך שזה כבר לא הגיוני. אני אוהבת את גרמניה יותר מהמשפחה שלי, יותר מהכל..
קשה לי לשמוע את זה... מצטער.. משפחה - מסורת

אני מבין אותך אבל קשה באמת לשמוע את הקלות שאת אומרת את זה... במיוחד כאוהב ישראל עם הטוב והרע וכאחד שאוהב את המסורת
per
שואל השאלה:
מה זאת אומרת? מה קשה לך לשמוע בזה? כיאילו אני לא כועסת או משהו אבל מה רע בזה?
כי את יודעת זה כזה צובט בלב במיוחד בגלל עניין המסורת ולשמוע אותך ככה אומרת על המשפחה

כמו שאמרתי אני מבין את התחושות שלך פשוט קשה לשמוע כאחד שלא יהיה לו קל לוותר ככה על המשפחה או על ישראל זה עושה כזה כבד בפנים..
per
היי
מה שאת מרגישה אני מרגישה כלפי יפן בלבד. אני מאוד אוהבת שם את התרבות נופים ביגוד ואני מכורה למנגות וסדרות יפניות וכל מיני סרטים על קראטה או נזירים וצ'אקרות ואני מכורה לסושי ^-^
ולגבי אם הייתי בגרמניה? אכן! הייתי בברלין ובמינכן. אני מאוד אוהבת את הסגנון האירופאי ואני אוהבת לטייל באירופה. (עד שאחסוך ליפן יקח הרבה זמן חח) גרמניה מאוד יפה ומושלמת אני אוהבת את ההתנהגות של האירופאים את ה"מתורבתות" שלהם שהם אדיבים ומנומסים (בגרמניה לא שקטים כל כך חח) ואני גם אוהבת שגרמניה מתחברת טוב למטאל ולאלכוהול :)
לגבי כך אם הייתי חיה באירופה? אולי כן אולי לא לא סגורה על זה כי נראלי נורא קשה לעזוב את המשפחה ולעבור לחיות במקום רחוק. למרות שמבחינת הקריירה שלי הייתי שוקלת.
לגבי הקרבה משפחתית? נראלי שאת קצת מגזימה.. לדעתי צריך לקחת הכל בפרופורציה.. משפחה יש רק אחת וחבל להפסיד אותה. אני חושבת שאת פשוט בקטע של התלהבות יתר ועם הזמן זה יעלם. אל תעשי מעשים שבעתיד תצטערי עליהם (אין בעיה לחיות בגרמניה ושתהיה לך משפחה בישראל הכי חשוב זה להיות בקשר טוב.. בכל מקרה גרמניה זו רק גרמניה ויפן זו רק יפן)
מקווה שעזרתי :)
לא הייתי בגרמניה, אם זה משנה אז אני מאוד אוהב את פולין (הייתי שם חודשיים)
ואני את ישראל (מצטער אבל מישהו חייב לשמור על פטריוטיזם..: )
per
לא הייתי בגרמניה מעולם----שמעתי שברלין היא עיר "פסיכית",
חיי לילה ללא פשרות ועיר מדליקה אש
מלא ישראלים גם חיים שם, וכלכלה חזקה ואיכות חיים א-א
ברלין תוססת ובועטת עיר מדהימה ויחסית זולה יותר לקניות
מכיר אישה שמתניידת על כיסא גלגלים וטסה המון לחו"ל ולכן מטיילת הרבה ויצא לה לטייל בברלין והיא אמרה שבברלין כל הזמן מתנצלים על מה שקרה בשואה
שמעתי את אותה גירסה מעוד אנשים
בדרום/מרכז אמריקה טיילו איתי המון חבר'ה מגרמניה והם אחלה אנשים שבעולם (ברור שכל מקרה לגופו), חיוביים, מנומסים, תמיד מושיטים יד לעזור, מדברים אנגלית די טוב, "שרוטים" בקטע טוב
גרמניה (גרמנים) אחת המדינות שהם מטיילים הכי הרבה בעולם
את השפה שלהם אני כלל לא יודע חוץ מכמה מילים בודדות
הייתה לי פעם חברה שויצרית שניסתה קצת ללמד אותי גרמנית ( שויצרית ) וזה לא תפס חח
הגרמניות לדעתי בחורות מאוד יפות (היידי קלום גם דוגמא מעולה)
גרמניה מדינה עם נופים מדהימים כולל "היער השחור"
יואוו גמאני
פשוט מדויקת כל מילה שכתבת.
אני אוהב את השפה הזו בצורה בלתי נתפסת.
דבר אחד אני אוהב שם וזה fc-moto אי שם במערב המדינה.
אבא שלי גרמני וזה נכון לגבי שאני לא מאחרת לעבודה אלא שתמיד מקדימה ולפי כך שאלו אותי אם אני יאקית ואני גם מאוד שירותית עוזרת לאנשים ואני מאוד נדיבה. זאת תרבות גנטית מאירופה.
האמת אם כבר מדברים על תרביות אחרות בעולם, אני לא אוהב את החוצפה של הישראלים, אוהב יותר את התרבות האמריקאית יותר תרבות לשמה יותר מנומסים, מניסיון שהייתי שמה אי אפשר להשוות בכלל לפה..
גם שמה יש יותר עניין מה להתפתח ומה לראות, עולם אחר!
את כותבת שזה כבר לא הגיוני - את נראה לי קצת אמורה לשים לב למה שאת בעצמך איבחנת לגבי זה באמת את אומרת במילים אחרות "אני לא רואה בעיניים"..


לגבי יותר מנומסים באמריקה - שם זה כבר לידי גיחוך
זה כבר צביעות לא נימוס
אנונימי
רק בשביל אנשים כמוכם הייתי מפיץ שוב את ה"דר שטרימר".

זה בכלל לא לגבי מי יותר טוב. ישראל או גרמניה. זה לגבי מה הגרמנים חושבים עלינו. עליך. מה הם עשו לנו בעבר.

לא נשכח. per, שלא יאכלו את הלב. אין לי עניין בצער שלהם כמו שאין לי עניין בהם. אינני רוצה שום עניין איתם. לא אחרי מה שאבותיהם עשו. גם אם תוכיח לי שאין שם קמצוץ אנטישמיות.

אני באמת לא מבין. ששת המליונים לא קוראים לכם להתרחק מהאומה הזו וכל מה שקשור בה?
אני מבקרת בגרמניה כל שנה באופן קבוע מגיל שנה בערך (עכשיו אני בת 18). ללא ספק זו ארץ מדהימה. הביקורים שלי בגרמניה היו בעיקר בגלל המשפחה שגרה שם. עם השנים רכשתי שם דירה במרכז העיר "קרפלד" למקרה ואבוא לשם לתקופה ארוכה. בינתיים אני משכירה את הדירה. אני מבינה גרמנית מעולה, מדברת פחות (עדיין ברמה גבוהה). בגיל 5-6 הכרתי את הילדים של השכנים של סבתא ומאז אנחנו בקשר מעולה (עכשיו הם בני 19,18,21,20) וכשאני בגרמניה אנחנו מתארגנים ליציאות ממש טובות כמו הופעות, היער השחור, הולנד וכו'. האוכלוסייה הרבה יותר טובה מישראל. האנשים אינטלגנטיים, מנומסים ומחונכים. ברור שיש שם אנשים לא הכי טובים אבל באופן כללי האוכלוסיה טובה. השכונות מטופחות, נגישות למגוון מקומות או דברים באופן כללי מתאימה לכולם!. את בעלי החיים מחשיבים ליצור חי בעל צרכים בסיסיים לכל דבר, עגלות סופר עם מקום מיוחד לבעלי החיים ועוד.
אנונימית
עוד אחת. אוכלוסיה גרמנית יותר טובה מיהודית.

הלו! נניח שזה נכון. אבל רוב יהדות אירופה נרצחה שם בדיוק מהסיבה הזו! כי הם חשבו שאנחנו הורסים להם את החברה! מה לעזאזל יש לכם לחפש שם בין אנשים שחושבים אתכם לנחותים?

לכם אין קרובים שנרצחו בשואה? כיצד הדם שלכם לא רותח רק מלקרוא את התשובות למעלה?

אין לי ארץ אחרת.
per, סליחה שאני חופר. דעתי היא שלא היה צריך לקנות את הצוללות. דעתי היא נגד הסכם השילומים. כדעתו של בגין. כל הדברים האלה הם תג מחיר לשואה. ולשואה אין מחיר.

לדעתי היה צריך להעיף את השגרירות הגרמנית לאלף עזאזל, ולנתק כל קשר כלכלי ומדיני עם בני הרוצחים האלה. לא בשביל להעניש אותם. אלא בשביל לכבד מעט את מליוני הנרצחים. בשביל טיפת ההגינות שיש בנו כלפי האומה היהודית.
ואו, למה לקשר הכל לשואה? אם הייתי מרגישה אפילו טיפה של שנאה כשאני בגרמניה, לא הייתי מתקרבת לשם יותר. אז מה שגרמניה היא הארץ שבה גדל היטלר? זה לא אומר שכל הגרמנים ילכו בעקבותיו. סבתא שלי, זאת שגרה בגרמניה בעצמה ניצלמה מהשואה. בזמן שסבתא רבא שלי היתה בהריון עם סבתא, היא הצליחה לחמוק משטח הגטו והוסתרה על ידי גרמני בבייתו (בזמן הבריחה ירו בבנה הראשון בן ה3! והרגו אותו). היא ילדה שם את סבתי והסתתרה יחד איתה בתנור לבנים בזמן שהנאצים עשו חיפושי בית. בנוסף, סבא רבא שלי (שנילחם בצבא נגד הנאצים) נורה ביום הניצחון. למרות העבר הקשה של המשפחה הם בכל זאת בחרו להתגורר בארץ שבה נולד היטלר. לא בגלל שהוא נולד שם. ברור שלא. אלא בגלל שאר הדברים הנפלאים שיש בארץ. גרמניה לא מאופיינת בשינאת יהודים. מי שחושב ככה שיפסיק לחיות בסרט שגרמניה וגרמנים זה רק שינאה והשמדה. יש הרבה דברים טובים מעבר.
אנונימית
העובדה היא שיהדות אירופה הושמדה על ידי גרמנים. זה לא אני מקשר. זה קשור בקשר עבות לעד.

מי ששוכח, הרגש היהודי הלאומי שלו קצת דפוק.
טמג'וצי אני בעד תמיד הרגש היהודי לאומי שאני חושב שכל כך חסר היום ובאמת אני חושב שהמון מהאנשים שגדלים וגדלו גדלו להיות חסרי הערכה באמת לזהות שלהם במיוחד אחרי מה שעברנו בעבר בשואה רק בגלל מי שאנחנו וגם עכשיו על ידי המוסלמים שוב בגלל מי שאנחנו אז כן אני מסכים איתך שזה סוג של יריקה לפרצוף שאין את הזיכרון הזה. השייכות והערכה. חד וחלק

עם זאת יש דברים מסוימים שצריכים לדעת להתקדם, דור אחר דור חדש סיטואציה שונה צריך לדעת אך לזוז עם הדברים ועם כל ההסכמה שלי איתך שחיים של 6 מיליון לא אמורים להיות שקולים ל-4 צוללות אני דיי חושב שזה נעשה בעיקרי משיקולי ביטחון - של להגן על ה-6 מיליון שקיימים פה היום. מבין?
זה עצוב. זה כואב שכביכול יש לזה תמחור כי לחיים של אדם לא אמור להיות תמחור אבל אני מניח ששיקולי החיים של מי שעכשיו חי היו גדולים יותר מבין?ולגבי היטלר.. הוא נולד באוסטריה... לא גרמניה
per
אכן, זה מה שאמר בזמנו בן גוריון. בראיון איתו הוא הודה שהסכם השילומים הוא לא מוסרי. רק טען שזה היא כורח בטחוני וכלכלי.

אבל בגין חלק עליו. טען שצריך היה להימנע מזה בכל מחיר. כן. בכל מחיר. כך גם אני חושב. בטח לגבי הצוללות שתרומתן לביטחון מוטלת בספק.

אתה באמת סבור שאפשר לטהר את העם הגרמני בטענה שהיטלר הוא האשם?
מ
אנונימי
א. מבחינה מוסרית אתה צודק.. ערך חיים של בן אדם (חף מפשע) לא אמור להיות שווה ערך לכסף אבל באמת במצב ההוא כשמדובר במדינה שרק קמה מה אתה עושה כשאתה צריך לקחת בחשבון את האנשים שעדיין חיים? אתה מבין? לא פשוט... והתרומה שלהן רק שתדע ברגע האמת היא חזקה מאוד אם קראת במקרה על צוללות הדולפין הם צוללות לא סתמיות בכלל

ב. לגבי היטלר - תשמע - זמן עובר, דברים משתנים, זה לא אותה סיטואציה אתה מבין?
זה בעניין הזה אותו דבר כאילו תכעס על ילד של מישהו בגלל שהמישהו הזה עשה לך משהו רע והילד עצמו בכלל מתכחש לאבא שלו... לא סובל אותו.. אתה תכעס על הילד?
per
סליחה. נסכים לא להסכים. בעיניי זה כבוד מינימלי לנרצחים שלנצח (כן. לנצח) נתרחק מכל מה שקשור בגרמניה.

אבל חפרתי מספיק.
שואל השאלה:
אני מאוד עצובה לראות שזה מה שאתם חושבים על גרמניה, זכותכם. אני לא ביקשתי לדעת את דעתכם.
א. שאלת אם יש אנשים עם אהבה לגרמניה וכדומה
אוטומטית פתחת את הנושא עצמו אז טכנית כן ביקשת אנחנו חיים בחברה עם דעות מגוונות להתנהג כאילו אנחנו לא זה סתם עצימת עיניים

ב. כשאנשים חולקים איתך דברים כאלה להגיד להם שלא ביקשת את דעתם לא מראה כמה את חזקה
per
אני כבר 5 שנים לומדת גרמנית ועוד מעט גם באוניברסיטה הייתי שם כמה פעמים ואני הולכת לבקר שוב בקרוב *-*
line:445