6 תשובות
לא לחרוש
את יכולה ללמוד שעות ולא להבין כע את סתם מעמיסה על עצמך
תנסי לשנות את השיטת לימוד שלך, אולי את לומדת בצורה שלא מספיק מכניסה לך את החומר לראש.
שואל השאלה:
אני מרגישה חסרת אונים
אנונימית
את יכולה לפרט איך את לומדת?
למדי כמה שאת יכולה, תנוחי ואז תחזרי ללמוד
הי! אז ככה, כשאני לומדת למבחנים, אני מעדיפה תמיד לקחת איתי שתי חברות שאני יודעת שכיף לי בחברתן ושהן יעזרו לי ולא יתחילו לקשקש ולדבר. אח"כ, אני לוקחת נושא, בחומר הנלמד ואני מתחילה ללמד את חברותי כל מה שאני יודעת עליו. הן עם החומר ואני בעל פה. אח"כ אני בודקת שלא פיספסתי כלום ואם כן חוזרים על זה כמה שצריך וזה נקלט. ואז אנחנו כותבות את מה שאמרנו על דף.
אופציה שנייה, שאני משתמשת בה למבחנים רבים, זה לקרוא חלק מהחומר, נגיד שתי פסקאות, משננת אותן, מבינה אותן, ודבר ראשון שאני עושה זה מכינה עליהן שאלות, אח"כ אני כותבת על דף את מה ששיננתי, וככה אני עושה למשך כל החומר. ואז, כשאני מרגישה שסיימתי ללמוד אני עונה על כל השאלות שהכנתי על דף. אם ראיתי שהצלחתי לענות אני מוכנה. אם לא, מנסים שוב.
אבל דבר אחד בטוח! וזאת עצה שחוקרת מוח נתנה לי! תעשי פעולות אקטיביות! קריאה בלב לא תעזור בשום אופן! החומר לא יפול מהשמיים! קריאה בקול עוד איך שהוא, שינון, הבנה, וכתיבת החומר זה כבר הרבה יותר טוב והרכבת שאלות ופתירתן היא הדרך הכי טובה שאת יכולה ללמוד! דבר נוסף שהיא המליצה! אחרי נושא או 2 (או נאמר חצי שעה שעה) קחי הפסקה! לא בטלפון! צאי לסיבוב קצר ל10 דקות וחיזרי ללמידה! דבר נוסף, אם קשה לך להבין את הנושא, נסי לדמותו לדברים אחרים בתחומים שכן מעניינים אותך. השתדלי לנצל כל רגע פנוי ללמידה.. (לא כולל ההפסקות הקטנות)
נ. ב
תמיד תזכרי שלכל אדם יש דרך שונה ללמוד! נסי בזמנך הפנוי לנסות דרכי למידה שונות ואולי תמצאי אחת שלאף אחד אחר לא תתרום אך לך תגרום להוציא 100 ;)
בהצלחה רבה!