17 תשובות
משתתף בצערך. ומקווה שתעברי את החרא מצב הזה. בהצלחה (:
את מרגישה שקשה לך ואני מבינה את זה, אבל בשום אופן אל תוותרי! זה חשוב מאוד להמשיך! לא רק עבורך, גם בשביל אמא שלך. תקחי את עצמך בידיים ברגע זה ותלכי לאמא שלך! תראי כמה אכפת לה ממך, תראי מה היא עושה בשביל שיהיה לכם איפה לגור, תעזבי הכל, הדבר היחיד שמשנה זו אמא שלך. תתמכי בה. תהיי שם לצידה. בשביל להרגיע אותך תני לי להגיד לך משהו אחד שאת צריכה לזכור לנצח: עם חבריי אמת לעולם לא מתנתק קשר. תאמיני לי, גם חברה הכי טובה שלי עברה ממני, ממש ממש רחוק ממני- היינו חברות הכי טובות, היא זו שעזרה לי ובלעדייה לא היה לי ביטחון בכלל. כל זה היה בכיתה ו' ומה הסיכויים לשמור על קשר עם מישהו מכיתה ו' נכון? תתפלאי, אני היום בכיתה י"א ואנחנו עדיין בקשר טוב, אנחנו עדיין נפגשות, ומה שהכי חשוב הוא שאנחנו עדיין חברות טובות. תדעי לך שאם חברות שלך עזרו לך כל כך כמו שאת אומרת, הן לא ירצו לוותר עליך, למה? כי את חשובה להן. הכל יהיה בסדר, אל תחשבי כרגע על כל מה שלדעתך לא יהיה בסדר כי את מרגישה רע, וכשמרגישים רע המחשבות לא עוזרות. לכי לאמא שלך, תעזבי את האתר ולכי לאמא שלך, תדברי איתה ואת תראי שגם את וגם היא תרגישו יותר טוב 3> הכל יהיה בסדר. את מוזמנת לדבר איתי על כל מה שמפריע לך (:
אל תדאגי אני בטוחה שהכל יהיה בסדר תכירי שם עוד מלא חברות כשהמצב הכלכלי ישתפר תוכלי לקחת מונית ולבקר :)
אני לגמרי מבינה אותך אבל מהמצב שלך עכשיו את צריכה לנסות להתעודד במקום לשקוע בדיכאון ובצרות שלך. איך עושים את זה?
תנסי להוציא את הטוב מהמצב שלך:
תזכרי שמה שלא הורג מחשל. המעבר הזה הוא לא יהרוג אותך כמובן, אז הוא בסך הכל מחזק אותך לקראת כל החיים שלך, זה כמו אימון. אימון שיעזור לך לעבור את שאר החיים שלך יותר בקלות.
תזכרי שאת עוד רק ילדה, החיים לפניך. הכל יכול להשתנות ברגע, החיים מורכבים מהמון רגעים, אני בטוחה שלפחות באחד מהם החיים שלך ישתנו למשהו טוב יותר, ואת גם תהיי יותר חזקה נפשית.
תנסי להסתכל על הכל בדרך חיובית יותר, ולהיות שמחה למרות התקופה הקשה..
ואם את רוצה עוד לדבר בפרטי את מוזמנת בכיף תרגישי חופשי!
קראתי בצער את הדברים, אני מציע לך שני דברים, דבר ראשון להתחבר להלכה היומית בלינק הזה:

http://www.hidush.co.il/hidush.asp?id=9803

תבקשי שם שיקדישו לך הלכות, זה בחינם. ואת יכולה גם להתייעץ שם.

דבר שני שהייתי מציע לך זה לקרוא את הספר "בגן האמונה" של הרב שלום ארוש, הספר הזה עזר לי המון המון המון ואי אפשר לתאר כמה הוא עזר לי בתקופות הקשות שלי, עברו כבר 10 שנים בערך והספר עדיין אצלי לכל צרה שלא תבוא ואפילו גם בלי צרות אני אוהב לקרוא בו.
אנונימי
המשפט שלדעתי הכי יכול לעודד אותך, תתייחסי אליו להמשך החיים:
בן אדם שנופל וקם הרבה יותר חזק מבן אדם שלעולם לא נופל.

ואם את רוצה לפרוק, לספר, לדבר, להתייעץ או כל דבר אחר את יותר מוזמנת לכתוב לי בפרטי.
אני מעריכה אותך על זה שאת מסוגלת להתמודד עם כל הקשיים. למרות שאת כותבת שלא, אבל עובדה שאת כאן כדי לרשום את זה, וזה כבר מוכיח משהו.

אני מציעה שתחפשי עבודה, ואם יש לך אחים בגיל מתאים אז שגם הם יחפשו, אמא שלך מאוד תעריך את זה.

תהיי לצדה כשקשה לה, תתנדבי לעשות מטלות בבית.

בהצלחה מאמי ;) את מסוגלת, כולנו פה בשביל לתמוך בך.
בחיים יש נפילות והמון קשיים ואם את מסוגלת להתמודד כמו שהתמודדת עד עכשיו אני מצדיע לך ומבטיח לך שאת מספיק חזקה כדי להמשיך הלאה, יש לא מעט אנשים שהגיעו לפסגה ויש להם עבר שהוא לא פשוט, זה מתחיל בקשיים אבל אם את מתמודדת ונלחמת בפגיעות ותמשיכי להלחם על ההתמודדות את תיהי במצב שלא האמנת שתגיעי אליו מהבחינה הטובה, תתפסי את עצמך חזק ותנסי להתאפס תחייכי לעולם ואני ממש מקווה שתגיעי למקום טוב יותר :)
מוזמנת לפרוק אצלי בפרטי אשמח לעזור
וואו. וחשבתי שהחיים שלי דפוקים.
שמעי באמת אין לי מה להגיד לך תיהי חזקה את תעברי את זה והכל יסתדר.
אנונימית
הי הי תפסיקי עם השליליות.
מכון שהחיים שלך לא מסתדרים כרגע וזה נראה כאילו הם בחיים לא יסתדרו והכל ילך רק לצד הרע אבל זה לא נכון!
זאת רק תקופה וגם היא תעבור כמו כך תקופה רעה.
נכון שלאמא שלך קשה ושהיא שבורה מעייפות ומי כמוני יודעת איך זה לראות את אמא שלך ככה, אבל תאמיני לי שזה יסתדר. אם לא עכשיו אז בקרוב, היא משתדלת ואת צריכה להיות שם בשבילה, תעזרי לה בכל דרך אפשרית. אם זה לנקות את הבית או לעזור לה בעבודה או אם זה סתם כשהיא חוזרת הביתה להכין לה ארוחה. עצה ממני תרשמי לה איזה פתק קטן ותני לה לקרוא אותו בבוקר לפני שהיא הולכת לעבודה, את לא מבינה כמו מוטיבציה זה יתן לה, לדעת שאת הבנאדם שהיא כל כך מתאמצת בשבילו מעריכה כל דבר ותאמיני לי כמה כוח זה נותן.
דבר שני אז נכון הביטחון שלך לא הכי גבוה, אבל את תראי שסביבה חדשה יכולה להיות גם טובה. תמיד יש חששות לפני משהו חדש, במיוחד אם היית במקום דומה והלך לא אוב אז את מפחדת שזה יהיה יותר גרוע. אבל אל. הכל יסתדר, הכל ישתפר אני מבטיחה לך שזאת רק תקופה. את תיהי במקום חדש, אנשים חדשים, חברים חדשים. אולי זה נשמע לך מפחיד אבל שינוי זה תמיד טוב. את מאמינה שאת תדעי לאילו אנשים להתחבר והכל יסתדר לך.
ככה את תעזרי לעצמך לבנות ביטחון, ככה את תעברי יותר ומיום ליום תיהי חזקה יותר.
נכון את לא תראי את האנשים החשובים לך כרגע אבל את תכירי אנשים חדשים, את תשמרי על קשר עם אלו שעכשיו הכי חשובים לך. ואם הם לא ישמרו על קשר סימן שאת לא היית מסםיק חשובה להם.
אותה אחת שעזרה לך לצאת מהמצב הכי גרוע שלך, תשמרי איתה על קשר. אני מבטיחה שאפשר לעשות אץ זה גם מרחוק מנסיון.
את תסתדרי, אל תוותרי על כל מה שיש לך עכשיו. נכון אז קשה אבל זה חלק זזה שצריך לעבור בשביל שיהיה יותר טוב ממה שהיה. בסהכ את מפחדת מזה כי כבר התרגלת לכל זה אבל לפעמים צריך לשבור שגרה. תחייכי גם אם קשה ותעזרי הכל מה שאת יכולה. את צריכה את זה לא רק בשבילך אלא גם בשביל אמא שלך.
ותזכרי שמוות אף פעם לא מקום לבריחה מהבעיות שלך. את צריכה להתמודד איתם פנים מול פנים. ואת תצליחי!
האנשים שבאמת אכפת להם מימך ימצאו תמיד איך לשמור איתך על קשר, לגבי זה אין מימה לדאוג. אני עברתי דברים דומים למה שאמרת, אז אני יודעת על מה את מדברת. כשתחשבי שאין לך כוח להיתמודד עם זה את בסוף תמצאי מוטיבציה מהמקום שהכי לא ציפית לו. תמיד תעריכי את עצמך, ותאמיני שהכל אפשרי. את הכי חזקה כשהכוח שלך בא מבפנים, לגבי הכסף, אבא שלך חייב לשלם עליך כסף (אם התגרשתם). תנסי למצוא לאמא שלך עבודה טובה יותר באינטרנט שמרוויחים שם יותר ופחות מאמץ. תלכי בעצמך ותשאלי בחנויות אם הם צריכין עובדים ותקחי משמרות אבל תוך כדי זה אל תפגעי לך בלימודים. כדי לצאת מהבור הזה את חייבת תעודת בגרות כמה שיותר טובה. מאחלת לך הצלחה בכל מה שתעשי, תראי באופן אופטימי את המעבר שלך :)
אנונימית
וואי אני כל כך מצטערת על מה שאת עוברת אני רק יכולה לנסות לעודד אותך והגיד לך שכן יש לך מטרה! אמא שלך! תהיי חזקה בשבילה תקומי בשבילה! תתחילי מחדש שוב בשבילה! כי אחרי כל מה שהיא עושה אך ורק כדי לגרום שלמשפחה שלה יהיה טוב ושיהיה לכם בית ואוכל ומינימום מחיה כן היאקורעת את עצמה נכון אז תני לה סיבהלקום תני להאת הכוח הזה תעודדי אותה כל יום תגידי להכמה את אוהבת אותה כמה את יודעת מההיא עושה בשביל שהכל יסתדר שתדע כמהאת אוהבת אותה שיהיה להכח להמשיך כי זה! זה יתן גם לך וגם לה כח להמשיך הלאה לבנות את עצמכן שוב נכון עברת קשיים בחיים וכם היא אבל כמו שאמרו זה רק יחזק ויחשל אותך את חזקה! ותהיי שם בשביל אמא שלך! תני לה סיבה להמשיך להילחם
אני כל כך כואבת בשבילך הלוואי והיה משהו שאוכל לעשות
כל דבר! ובאמת לכל דבר את יכולה לפנות אליי מתי שתרצי! 3>
תקשיבי, הכל יהיה בסדר:)
אני מאחלת לך שתעברי את התקופה במגעילה הזאת ותיהי חזקה, ותרימי את הראש למעלה. תחשבי שיש מצבים יותר גרועים, יש אנשים שאין להם אפילו מה לאכול וכלום! יהיה בסדר, תמיד את יכולה לדבר עם אנשים.
אנונימית
יש לכן אחת את השנייה.
כמו שקמתן כל פעם מחדש כך גם בעז"ה תקומו עכשיו.
עשית את זה כ"כ הרבה פעמים, את כבר יודעת איך, את רק צריכה להיזכר.
זה בסדר לכאוב, וזה בסדר לבכות, זה מובן.
אבל יש דברים שגורמים להרגשה הזאת, דברים שבהם את יכולה לטפל.
לכי לאמא, תביאי לה כוס תה וחיבוק, זה ישפר את ההרגשה של שתיכן.
תגידי לה תודה על כל מה שהיא עשתה ועושה בשבילך.
תדאגו לתמוך אחת בשניה, במיוחד במצבים כאלו, זה נותן כל כך הרבה כוח.
תקווי לטוב, אל תפסיקי להאמין.
יהיה בסדר, תזכרי את זה תמיד.
היי יקרה,
כמה שזה מפחיד לעשות שינוי קיצוני כל כך בחיים שלך.. לעזוב סביבה תומכת, חברים, אנשים שעזרו ועוזרים לך בתקופות קשות ולהיפרד ממשפחה קרובה וללכת אל הלא נודע והלא מוכר. פתאום צריך להתחיל לבנות מחדש קשרים עם אנשים שלא מכירים ולמצוא חברות חדשות בסביבה לא מוכרת.. נשמע שאת מותשת כל כך מכל המעברים שעשית בחיים שלך, שהיית במקומות שעשו לך רע והגעת בהם לעייפות ולתסכול גדול כל כך עד שחשבת לסיים עם הכל ולהתאבד ושפשוט אין לך כוח לעוד התמודדות כזאת...

יקרה, אני מבין כמה שהמצב בבית הופך את הכל לעוד יותר קשה, כמה שזה בטח כואב לראות את אמא שלך מתמודדת עם קשיים רבים כל כך, נלחמת לבדה בעולם כדי לנסות וייצב את המצב ולגרום לכך שיהיה לכן טוב יותר וכנראה שאת מרגישה שאין לך כל כך איך לעזור לה ולשפר את המצב וזה רק גורם לך להיות מתסוכלת ומדוכאת יותר.. אני מתאר לעצמי כמה שקשה לך ההתמודדות הזאת וכמה את עייפה ורק רוצה להרים ידיים כי אין לך כוחות יותר.. אבל רגע לפני שאת מוותרת, אני רוצה להציע לך להגיע אלינו, לצ'אט של אתר סה"ר, שם תוכלי לדבר עם מתנדב/ת בצורה אנונימית לחלוטין, לשתף בפחדים ובחששות, וברגשות שאת חווה.. אמנם לא נוכל לתת פתרונות לבעיות הרבות שאת נאלצת להתמודד איתן, אך אולי נצליח להיות לך מעיין עוגן שתוכלי להיאחז בו בזמן כשמסביב נראה שהכל קורס..

מחכים ודואגים לך,
מתנדב סה"ר.
מתנדבי עמותת סה"ר מומחית סטיפס
קודם כל
אל תתיאשי לפעמים הגלגל מסתובב בצורה כל כך מהירה שאת לא תאמיני באיזו מהירות הגורל השתנה

דבר שני
אם התכנונים יצאו לפועל אין לך מה להבהל
דברים משתנים מדי יום ולפעמים קשה לנו לראות את הטוב הטמון בהם
אולי עכשיו את לא תצליחי לראות אבל יקרה משהו שיגרום לך להסתכל על הדברים בצורה שונה לראות שלכל דבר יש סיבה

דבר שלישי
תומכי באמא שלך, תחזקי אותה תחייכי אליה
גורמי לה לחשוב שהכל הוא משבר זמני שייפטר מהר ותחזרי לחיות חיים מאושרים ושלווים

בהצלחה (:
שואל השאלה:
תודה לכולכם, זה באמת מעודד ומחזק אותי.
לא התכוונתי להתאבדות אז לא צריך להזמין משטרה, עברתי את התקופה הזאת של שחשבתי להתאבד או לפגוע בעצמי, רק היה לי קשה, ובאמת תודה על התמיכה, אני תמיד אזכור את התגובות שלכם כדי להתחזק3>
אנונימית