14 תשובות
תחייך... תסמוך עלי שהעולם יחייך אלייך בחזרה
לחייך ממש לא יעזור לו, אתה יודע כמה פעמים חייכתי במצבים קשים? ותאמין לי שהעולם לא חייך אליי בחזרה. צריך לעשות משהו שקשור לנושא שנמאס לך בגללו. תהיה יותר ספציפי ואל תגיד "הכל", כי רק ככה יוכלו לעזור לך ולהגיד לך איך להתמודד עם המצבים...
לא מסכים איתך... גם כשהעולם בדאון כשאתה מחייך אתה גם מעלה לך את המורל וגם לסביבה שלך.. חיוך מילה טובה לסובבים והכל יחזור אלייך...
ואני לא מסכימה איתך. צריך לעשות משהו פיזי שקשור למצב (ולא, אני לא מדברת על חיוך) בשביל לפתור אותו. אני לא אחייך ופתאום כל הבעיות שלי יעלמו כמו קסם, ותאמין לי שאני מדברת מניסיון. תהיה מציאותי, לחייך לא יעזור, אלא לעשות משהו פיזי שקשור למצב כן.
לחייך לא לחייך זה לא משנה תעשה מה שתמיד טוב לך ותלך רק בדרך שלך אני מבינה אותך אני חושבת שלחייך זה טוב ועוזר אבל רק אם זה חיוך אמיתי אם קשה לך זה בסדר זה בסדר אם אתה לא מושלם או לא צוחק ומחייך כל הזמן אבל חשוב באמת לעשות משהו פיזי ונפשי כדי לשפר את החיים שלך ולעשות הצגות של כאילו לחייך לא תורם אם תחייך זה צריך להיות אמיתי ולא זיוף אני למשל שקשה לי ולפעמים אני מרגישה כאילו כבר מיואשת ואין לי כוח ודיי נמאס לי יותר אז אני ישר אומרת למי שאני סומכת או מרגישה בנוח לומר ואני ממש מוציאה כל מה שאני מרגישה בוכה ממש מכל נשמתי ולפעמים זה נראה דרמתי מידי אבל כעבור חצי שעה שעה אני מרגישה באמת טוב והכל נהייה לי יותר קל אז לא משנה כמה יגידו לי שזה מוקצן אני תמיד יהיה חייבת לומר כל דבר שממש קשה לי וזה עוזר לי ואחר כך החיוך שלי אמיתי אני אומרת שתלך אם מה שעושה לך טוב ואם קשה לך תעצור לרגע ותחשוב מה יעזור ומה יגרום לך להרגיש יותר טוב אם אתה רוצה אני פה
כל כך מבינה אותך.
באמת.
אני מציעה לך להסתכל על דברים יותר בפרופרוציות, תקופות רעות עוברות ולכל דבר יש סיבה. פה בשבילך תמיד
חשוב לחייך. אדם נמצא במקום שבו מחשבותיו נמצאות, ראייה אופטימית מובילה לתוצאות. עם זאת, חשוב לחבר הלכה למעשה ולהפוך אותה להלכה למעשה. נקודת ההתחלה שלך צריכה להיות חשיבה חיובית. שניכם צודקים, אין פה שחור או לבן.
לפני שתתחיל בנסיעה, אתה חייב לכוון את תוכנת הניווט, אם לא תכוון לאן תיסע? אבל רגע, אם תכוון ולא תיסע, מה עשית בזה? אני לא יכול לומר לך מהי נוסחת הפלא להצלחה, היא משתנה מאדם לאדם וממקרה למקרה, אבל יש דרך כללית שעליך לדבוק בה. תנקה את הראש, תשב עם עצמך ותחשוב מה הלאה. קל להתרפק על העבר ולהתבוסס בעצב, לפעמים זה גם נכון ומשחרר, אבל עד מידה מסוימת. אי אפשר לשנות את העבר, אבל היי, העתיד עוד בידך. אל תפספס את האוטובוס הבא כי היית עסוק בצפייה בקודם שהתרחק ממך. אלה לא סתם קלישאות.
כשאתה מרגיש ריק ועצוב, תנשום עמוק, תשמע שירים, תעשה משהו שירומם אותך. בנוסף לכך, נסה לארגן לעצמך מקום מפלט, מישהו שאתה יכול לסמוך עליו ויוכל לתת לך כתף חמה.
יש ימים שהכול נראה לנו מסובך ובלתי ניתן לפתירה. הדבר דומה לקשר אוזניות. בהתחלה פותרים קשר קטן ואז עוד קשר ועוד אחד, עד שכל התסבוכת המאיימת נראית פשוטה ונחמדה.
צבור כוחות. אל תירתע מלטעות, אלא צבור כוחות מהטעות, תלמד מה לא לעשות, איך לפעול בדרך טובה יותר להבא. מה שלא הורג - מחשל ואדם מצליח הוא לא מי שאף פעם לא נפל, אלא מי שקם פעם אחת יותר מכמות הפעמים שהוא נפל. רק פעם אחת.
אל תוותר על עצמך ואל תוותר לעצמך. אות אחת מבדילה בין נכשל לנחשל, ואני יודע שאלה מילים דומות שיכולות לבלבל, קח את הזמן לעצמך. יום טוב!
שואל השאלה:
אין כבר טעם לכלום..
אנונימי
למה אתה חושב שאין? אתמול היה יום השואה, ויקטור פרנקל, פרופסור שהיה בשואה אמר: "החיים לא יכולים להיות בלתי נסבלים, אלא רק חסרי משמעות". הוא מתכוון שעם משמעות ומטרה הכול קל יותר.
שואל השאלה:
אז מה אם הוא אמר..? גם אומרים שאין ייאוש בעולם כלל.. ואני הבנאדם הכי מאמין בה' אבל אני מיואש
אנונימי
אם מישהו אומר לך פה "תחייך העולם יחייך אליך בחזרה" זה קצת מטומטם. שיסביר את עצמו יותר טוב, ואז נבין. כי מה? אם מישהו באתר הזה יגיד לך לחייך כשאתה מיואש אתה תחייך חיוך מזויף בזמן שאתה באמת מיואש וגם לא בהכרח תחשוב אופטימי. הוא יכול להגיד לו "תחשוב אופטימי ותעשה דברים", אבל לא, הוא אמר "פשוט תחייך" במילים קצת אחרות. ושואל השאלה, תאמין לי שעדיף לך לפעול, לעשות ולשנות דברים, זה יותר יעזור לך מלחייך חיוך מזויף בזמן כשאתה באמת מיואש. וראובן, אתה הוספת להיות אופטימי (הוא לא אמר להיות אופטימי, הוא אמר לחייך, לחייך זה לא בהכרח להיות אופטימי) אפשר לחייך חיוך מזויף גם בלי להיות אופטימי, זה קרה לי הרבה. ועוד משהו, גם להיות אופטימי זה לא תמיד עוזר.
שוב, הנקודה לא משנה, שניכם התכוונתם לאותו עיקרון, גם אם הוא לא ביטא אותו בצורה הנכונה. מתוך שלא לשמה בא לשמה, מתוך חוסר הכוונה יבוא החיוך האמיתי. אני מסתייג מלהגדיר את התשבה שלו כטמטום, הוא בסך הכול ניסה לעזור ותרם מתוככי ליבו, לא משנה מה הייתה התוצאה בסוף, זה ראוי להערכה.
שואל השאלה, אז תבדוק את זה. תמצא לך משמעות לחיים, מטרה, תחביב, משהו שאתה אוהב, ששווה לחיות למענו.
לא הבנתי, מה הקטע שאתה מנסה להוציא אותי לא טוב בגלל שאמרתי שמה שהוא אמר בתשובה שלו זה קצת מטומטם בעיניי? אז אל תנסה להוציא אותי כזו, אתה יודע טוב מאוד שאני לא כזו. בכלל לא דיברתי על המטרה שלו לעזור, דיברתי על התשובה עצמה.
היי יקר,
נשמע שאתה עייף כל כך מהחיים, הכל מרגיש לך כל כך מיותר, שום דבר לא מרגש ולא מספק, אין שום דבר טוב שבשבילו שווה להמשיך ולחיות.. נראה שאתה פגוע ומאוכזב, מתוסכל כל כך ורוצה להספיק ולסבול.. נשמע שאתה כמעט מחפש בשאלה שלך לקבל אישור כדי להרים ידיים ולוותר כי כנראה שהכאב והסבל הנפשי מעיקים כל כך עד שזאת לפעמים נראת הדרך היחידה כדי להעלים את הכאב הזה..

יקר, נשמע שאיבדת אמון בחיים האלו ושאתה כבר לא חושב שיכול להיות טוב יותר, שהנפש שלך כל כך תשושה וזקוקה למנוחה עד שאתה אולי חושב לתת לה ולנוח לעולמים.. לפני שאתה מחליט לוותר ולהרים ידיים, ולפני שאתה אומר נואש, אני רוצה להזמין אותך להגיע אלינו, לצ'אט של אתר סה"ר, שפעיל בכל ערב מתשע ועד חצות, שם תוכל לדבר עם מתנדב בצורה אנונימית, לשתף בדברים שכואבים לך וברגשות שמציפים אותך... ואנחנו נהיה איתך שם, במקום שכואב, נכיל את כאב וייאוש, וננסה לעזור לך ולהתעודד מעט, ואולי לתת עוד סיכוי לחיים האלו לפני שאתה מחליט לוותר...

מחכים ודואגים לך,
מתנדב סה"ר.