16 תשובות
אני לא דתי ולא מבין בזה כלום חח אבל.. יש קטע כזה בדת של הפרדה בין בנים לבנות לא? שבנים ובנות ביחד רק כשאמור להיות ביניהם משהו רציני שיוביל לחתונה לא?
וגם באופן כללי יש קטע של "שמירת יתר" על בנות דתיות. שלא יגעו, שלא יראו, שלא ידעו אפילו..

עדכון: ולזה מעלי שאמר שהדת מפגרת זה כל כך לא נכון. יש בדת צדדים ממש יפים. והאמת שכל אחד יכול לפרש לעצמו ולהחליט מה הוא לוקח מהדת ועושה ועל איזה דברים הוא מוותר. מפגר זה מי שעושה מה שהוא לא רוצה. לא ככה?
שואל השאלה:
אני יודעת, גם אני חושבת ככה אבל מה זה הטימטום הזה בשביל מה, גם ככה בסוף משדכים אותם עם גבר שהן לא מכירות בשיט
אנונימית
אני דתלשית (דתייה לשעבר) וזה ממש לא ככה חח רובם נמצאים בבני עקיבא שזאת תנועת נוער מעורבת פשוט יש דבר כזה שנקרא שמירת נגיעה בנים ובנות לא נוגעים אחד בשני מתוך שמירה על עצמם אבל הם מדברים וזוגות והכל... ודתיים לא משתדכים אלה חרדים.
זה ממש שטויות יש גם לבנות דתיות יש ידידים וחברים ומותר לנו לדבר עם בנים נראה לי את מתבלבלת עם חרדים
אנונימית
שואל השאלה:
לא יודעת בשבילי זה אותו דבר יש כאלה גם שלא רק עם שחור ופינגוונים
אנונימית
יש איסור שבת תיהיה בקשר עם בן ללא מטרת חתונה על מנת שלא תאבד את בתוליה לפני כן וכל מיני דברים אחרים, היום יש הרבה דתיים שרק שומרים על איסור נגיעה החרדים הם אלה שלא נוגעים ולא נותנים לבנותיהם לפתח קשר כזה, הדת אינה מפגרת היא מונעת סכנה חמורה לכל בת מישראל היום ילדה בת 17 שואלת אם זה בסדר שהיא עדיין לא שכבה עם חבר שלה אז לדעת יש יתרונות רבים.
הדת לא חונקת ואומרת אל תראו אל תדעו אל תגעו, והחרדים לא משדכים מבלי שהם יודעים ואני מכירה את זה מקרוב יש רק כמה בודדים מאוד שהשידוך שלהם מהיר יותר
מקווה שהבהרתי את המצב בצורה טובה יותר אם לא הבנת או שלא בכל מובן לך את יכולה לשלוח לי הודעה
ממש לא אוסרים ואם כן כנראה שנתקלת בכלל בחרדים קיצוניים. מותר לדבר עם בנים פשוט צריך להקפיד על ההלכות- שמירת נגיעה, לא להגיע לדיבור על דברים אינטימיים ולא מתאימים וזה די הגיוני..
חכמים אמרו שעל גבר להתרחק מבנות, כלומר לא ליצר קירבה שתביא לחטא, במחשבה או במעשה ממש.
יש ציווי על שמירת העיניים והמחשבה גם לבנים וגם לבנות.

לכן חלק מהדתיים והחרדים נימנעים מלהיות בחברה מעורבת ומידידות עם בני המין השני.
ממש לא ככה.. כאילו אוליי בגיל קטן אבל לא כולם ככה
כדי שלא יתפתו ליצר הרע ומטעמי צניעות
אבל האמת זה כל מה שאני יודעת כי אני באה ממשפחה יחסית דתייה
אבל לא גדלתי בצורה הזאת בכלל בניגוד לשאר המשפחה
לא קשור לשאלה אבל קשור לדיון
בעיני זה ממש יפה שהבן זוג שלך שאת מתחתנת איתו וחולקת איתו את שאר חייך הוא היחיד שאת נוגעת בו והוא נוגע בך
לדעתי זה מגעיל שיש גברים ששכבו עם מיליוני בנות וגם ההיפך
אז כן, הדת שומרת עלינו והופכת את הזוגיות להרבה יותר יפה ובריאה
ממש לא... מותר לדבר אסור לגעת
ראיתי שבתגובות הנ"ל כתבו שזה מותר, וזה ממש לא נכון..! אסור קשר ידידותי/חברי שלא לצורך חתונה.. -,- פשוט יש לא מעט דתיים שבכל זאת עושים את זה בדיוק כמו שיש לא מעט דתיים שלא שומרים נגיעה.. -זה לא אומר שזה מותר!
אחת הסיבות לאיסור הזה היא בגלל שזה יכול להוביל לעברות ( שמירת נגיעה, זרע לבטלה..). והסיבה שלאיש נשוי אסור ליצור קשרים ידידותיים עם נשים אחרות זה בשביל טהרת המשפחה כדי שיהיה יותר קרוב לאישתו וזה יחזק את הזוגיות וכנראה שלא יוביל איכשהו לבגידה או אולי עוד דברים (ואני מתכוונת גם להפך- שאסור גם לאישה נשואה קשר עם גברים אחרים.. ). בסופו של דבר האיסורים האלו לטובתנו ונעודו לשמור מחטאים ולקרב את הבעל והאישה כמה שיותר אחד לשנייה.. שיהיה בניהם יותר קשר טהור ומקורב..
אבל זה לא שאסור לגמרי לבן לדבר עם בת וליצור איתה איזשהו קשר- אל תגזימו, אם בן יבוא וידבר איתי אני לא ירוץ ואברח ממנו ולא יודעת מה...
ולגבי בני עקיבא (בהתגובה הראשונה), הפעולות הם מופרדות לשניים -בנים ובנות. (לפחות ככה זה אצלנו-,- ).
אני דתייה ומצטרפת לשתי התגובות הארוכות הראשונות
לשואלת השאלה- פעם לא הייתי דתייה ואמרתי אותם דברים שאת אומרת אבל זה דברים שמראים שמי שאומר אותם לא חווה את זה בעצמו ואת כל היתרונות של זה...
ורק אצל הקיצונים משדכים כאלה שלא מכירים כמעט, אצל דתיים רגילים באולפנות וישיבות זה בכלל בכלל לא ככה
ובטח שמדברים עם בנים חח.. בבני עקיבא, נפגשים עם חברים מתנועות נוער, מפגשים בשישי בערב, קיצר לא מנותקים אבל גם לא שוכבים בגיל 16..
באמצע.
אנונימית
אני דתייה, ואני בתנועת בני עקיבא וכמו שאמרו פה זו תנועה מעורבת ואנחנו כן מדברות עם הבנים אבל לא בקטעים של זוגות אלא כמו ידידים אני לא יודעת איך זה אצלכם ככה זה אצלנו
התשובה טמונה בשאלה שלך, למה זה מפריע לך?