2 תשובות
אני לא חושבת שאפשר להגיד כמה תרזי, זה תלוי במשקל ההתחלתי שלך. השמנה כתוצאה מדיאטות מתרחשת רק כשאת מפחיתה בבת אחת לכמות מאד קטנה של קלוריות יחסית לכמה שאכלת קודם (דיאטות כסאח). אני חושבת שזה קורה רק בדיאטות ממש קיצוניות, כאלה שאוכלים רק אשכולית ביום, אבל זה בעיקר תלוי בכמה אכלת קודם. אם קודם אכלת המון זה עלול כן לגרום להשמנה.
העניין הוא שאם הגוף מקבל בבת אחת הרבה פחות קלוריות ממה שהוא רגיל, הוא חושב שיש מצב של מצוקה, ולכן הוא שומר על כל קלוריה שהוא מסוגל לקבל. את מרזה כי את אוכלת מעט קלוריות, אבל אח"כ כשתחזרי לאכול נורמלי הוא ישמור על כל קלוריה וקלוריה ואז תעלי במשקל. נניח אם עכשיו את צריכה לאכול 500 קלוריות כדי לעלות קילו 1, אז אחרי דיאטת כסאח יספיקו 300 קלוריות (המספרים הם אקראיים לגמרי ולא קשורים).
אם מה שתיארת הוא שינוי קיצוני לעומת מה שאכלת קודם עדיף שתאכלי יותר ותרדי לשם בהדרגה. מה שחשוב זה להוריד בכמות הקלוריות באופן הדרגתי, ולרמה שתוכלי להישאר בה לאורך זמן, לא רק במשך שבוע. זו הדרך היחידה לרזות באמת, כי אחרת באמת תעלי אח"כ במשקל.
בהתחלה תרזה אבל אי אפשר להתקיים על תפריט כזה דל לאורך זמן וכשתחזור לאכול רגיל תשמין שוב.
חוץ מזה רוב הסיכויים שלא תחזיק מעמד עם תפריט כזה ותזלול יותר ממה שצריך
אין צורך להתעלל בעצמך כדי לרזות
פושט צריך לאכול אוכל בריא בלבד, בעיקר אוכל שמגיע מהצמחים כמו ירקות פירות דגנים, קטניות, אגוזים וכו'. ותגוון כמה שיותר לא צריך להסתפק באורז, מלפפון ועגבניה כמו שרבים עושים. יש כל כך הרבה מזון בריא רק צריך לצאת מאיזור המוכר ולחקור קצת ולהתנסות במאכלים חדשים.
ברגע שתאכל דברים בריאים ותפסיק עם מאכלים עתירי סוכר וכימיקלים תרזה ותהיה שבע מאוד
והכי טוב שאחרי שעושים את המאמץ הזה ובאמת משנים הרגלי אכילה כבר אי אפשר יהיה לחזור אחורה ושוב לאכול בכמויו תאוכל לא ברי כי הוא פשוט הופך עבורך ללא טעים!
בהצלחה