63 תשובות
יש יותר ספציפית ממך?
שואל השאלה:
לא לתת לחיילים לאכול חמץ בפסח בגלל שזה לא "מכבד" אותכם? מה עם כיבוד אותנו? אנחנו רוצים לאכול חמץ תכבדו אותי
אנונימי
לך תאכל בבית ילד
שואל השאלה:
אז לכי אל תאכלי חמץ בבית ילדה
אנונימי
איך אנחנו לא מכבדים אתכם?

אולי די עם ההתבכיינות הזאת?!
באופן כללי צריך לכבד את כולם ובפרט את מי שתורם מעצמו הכי הרבה לטובת המדינה. בנושא החרוש של מצות, מסיבה פשוטה מאוד, יש דבר כזה שנקרא מרחב ומוסד ציבורי, במקומות כאלה אסור לעשות דברים שעלולים להפריע לאחר וחובת ההתחשבות היא על המזיק. דוגמה ממצב אחר אם מישהו מנסה לישון והאור מפריע לו, את צריכה לכבות ולהתאמץ בחושך כי את פועלת הפעולה אשר מזיקה לשני.
את טועה. המערכת הצבאית לא מכבדת בדיוק את החרדים.
היא מכבדת את החלשים (מעטים בדרך כלל).
להפך אני חושב שאת סתם בכיינית שדואגת רק לעצמך, גם בחיי היום יום אנו צריכים לדאוג לחלשים מאיתנו וכך גם החזקים מאיתנו לנו. (ככה אני מאמין לפחות)

יש עוד המון "אתיקות" לבני האדם וחיי חברה אבל אני לא אפרט יותר מדי.
קודם כל, כולם מכבדים את כולם. וכולם מעריכים אנשים שמשרתים את המדינה שלנו.
אתם לא אוכלים כשר לפסח כי אתם מכבדים אותנו, אתם אוכלים את זה כי ככה זה המסגרת של הצבא במדינה.
וואי התגובות פה מחרפנות אותי שהייתי חייבת להגיב מה זה השטויות האלה זה שכתב את השאלה ממש צודק למה לעזאזל אני צריכה למנוע מעצמי פעולות של יום יום בגלל שזה מפריע לדוסים אני לא תוקעת לדוסים בייקון בפנים אז למה הוא מונע ממני לאכול בייקון (אסור ליהודים לגדל חזירים בישראל) ואני לא תוקעת דוס על אוטובוס בשבת אז למה לי אסור לנסוע בתחבורה ציבורית בשבת?! ואני לא מכריחה דוס להתחתן בנישואים לא דתיים אז למה אני חייבת להתחתן בנישואים דתיים בארץ ואם לא אז אני חייבת להתחתן בחו"ל?! מה זה השטויות האלה אל תבלבלו את המוח כל הארץ שלנו מפוצצת בכפייה דתית ואתם יכולים להתחיל ולהגיד שזו מדינה יהודית וכל התירוצים האלה שתמיד יש לכם אבל זה פאקינג לא קשור אני יהודייה בדיוק כמוכם ואני בוחרת לא לקיים מצוות כי אני לא רואה בזה שום טעם למה אני צריכה לסבול וכשאני רוצה לנסוע באוטובוס לקניון אני לא יכולה כי שבת או שאני רוצה לקנות משהו בסופר סגור כי שבת זה מחרפן אוצי הדברים האלה אז אל תעזו להגיד שחילונים לא מכבדים חרדים כי זה פשוט לא נכון! כל הפאקינג מדינה הזאת מפוצצת בכפייה דתית בלי הפסקה ולא רק זה כם שתהיו מודעים לזה שבכל חודש חלק מטורף מהמסים שההורים שלכם משלמים הולכים לחרדים והם לא עושים בזה כלום הם סתם מולידים עוד ועוד ילדים שחיים בעוני ובצפיפות ללא חיבה ואהבה. ביבי נותן לחרדים מלא כסף כדי שיתמכו בו בקואליציה ובגלל זה כל הכסף שלנו הולך אליהם וכל המדינה הזו מלאה בכפייה דתית אני לא מבינה איך אנשים לא רואים אתזה. אז שלא תעזו להגיד שחילונים לא מכבדים חרדים! באמת! אני יודעת שאמרתי אתזה מלא פעמים בתשובה ואגיד את זה שוב פעם! שלא תעזו להגיד שחילונים לא מכבדים דוסים. כי אנחנו נאלצים לשנות את כל אורח החיים שלנו בעקבות החוקים הכופי דת שלכם. מה זה פאקינג אכפת לכם אם אני נוסעת בשבת או לא?! למה אתם צריכים למנוע ממני את זה שאני אסע בשבת?! מה זה עניינכם?! היהודים שחיים בתפוצות למשל- בארה"ב.. משגשגים מאוד! ןמסביבם בשבת הכל פועל והכל מפוצץ בייקון וזה לא מזיז להם. רק בארץ החרדים התחילו להיכנס לנו לחיים וזה פשוט בלתי נסבל. זה לא היה החזון של האנשים שהקימו את הארץ וזה פשוט מאכזב מאוד. צריך לדעת לכבד אנשים ואמונות שונות וזו פשוט לא הדרך. כל החוקים בארץ דתיים בצורה מזןויעה והדוגמאות שנתתי בתשובה מעטות מאוד מאוד מתוך כל החוקים הדתיים שיש... אתן דוגמה נוספת שהיא האיסור ללהטב להתחתן בישראל, בגלל שזה מנוגד לתורה בתכלס.. וזה פשוט מחרפן אותי. לא רק שכל הנישואים פה דןסים ואני לא יכולה להתחתן בצורה שאני רוצה.. אלא גם ללהטב אסור להתחתן וזה פשוט נוראי בעיני. מה אכפת לכם אם אני ישנה בלילה עם גבר או עם אישה?! מה זה ענינכם?! לא הכרחתי אתכם להיות להטבים כולה רציתי שללהטב תהיה זכות להינשא שזו זכות מאוד בסיסית. אני באמת מרגישה מאוד מבואסת מהקטע הזה שאני בתור חילונית לט יכולה להתחתן כמו שאני רוצה בארץ הזו ושלהטבים לא יכולים. ומצטערת מראש אם פגעתי במישהו בתשובה שלי זו לא הכוונה פשוט היה לי נורא חשוב לכתוב את זה בתקיפות כדי שאנשים ישתכנעו ויבינו מה הולך במדינה הזו ואני ממש מקווה שזה יעזור...
חחח אתם מכבדים אותנו?
תראי לי חוץ מבודדים שמכבדים אותנו.
כול הפייסבוק מלא בפוסטים מלאי שנאה כלפי החרדים. אומרים עלינו דברים איומים.
אז בבקשה תקחי את הדברים בפרופורציות.
שואל השאלה:
לא חסר עמודים של שנאה לאתאיזם.
2 זה שאנחנו לא יכולים לנסוע בתחבורה ציבורית
זה שאנחנו לא יכולים לראות אפילו חמץ בפסח בחנות! זה לשנות את החיים שלי בגללכם אז אני מכבד אותכם כל שנייה שאני חיי! אז דיי לנסות!
אנונימי
לא רק דתיים או חרדים שומרים בפסח להזכירך.
צריך לכבד את כולם.
אנונימית
נשמה אנחנו נמצאים בפאקינג מדינה יהודית.
וואי אז אין תחבורה ציבורית בשבת סוף העולם!
תגידי תודה על זה. למה אם זה היה לפני 1000 שנה היו סוקלים אותך למוות.
שואל השאלה:
Wtf
מה זה קשור יהודי לדת?!
פירוש יהודי: "משתייך לעם היהודי"
דתי:"אדם אדם המאמין בדת כלשהי ומקיים את חוקיה
קשור לדת"
אז דיי עם זה כי זה תירוץ לא נכון
אנונימי
כי אתם ממש מכבדים אותנו נכון?
שכול שני וחמישי יש פה שאלה למה אתם מאמינים בה' או שזה סתם שטיות כול האמונה הזאת
ואולי די כבר עם שאלות על הדת?!
אתם לא רואים שזה רק עושה ריבים?!
אנונימית
אתה משווה? תראה טוקבקים.. תראה איך אנשים קוראים לרצוח חרדים. תראה את האפליה בכל המערכות נגד חרדים. על איזה כבוד אתה מדבר?
כמה פעמים ראית חרדים שקוראים לרצוח חילונים, אם בכלל? כמה תגובות שנאה של חרדים נגד חילונים ראית? ואני לא מדבר על כל הכפייה החילונית בתכנים שמנסים להכניס למערכת החינוך, בלבוש חושפני של בנות ברחוב שדתיים חייבים לראות בעל כרחם, בהתערבות של בתי המשפט בנושאים דתיים, בחיוב גיוס לצה"ל למרות שצה"ל לא מתאים משום בחינה לחרדים ועוד ועוד..
אנונימי
WTF יהודי זה פאקינג דת!
שואל השאלה:
אנונימית עניתי על זה קודם.
אנונימי
שואל השאלה:
יהודי זה לא דת
נתתי לך מילון את לא יכולה לריב עם מילון.
אנונימי
בוא נגיד את זה ככה
***אני לא שונאת חרדים- יש לי גם משפחה חרדית.***
אבל, אני לא יכולה להאשים אנשים שעם הזמן כשהם חיים במדינה הזו הם מפצחים חלחלה מהחרדים. לא יודעת אם להגיד שנאה כי זו מילה מאוד חזקה אבל בהחלט רתיעה. כי זה באמת אבסורד מה שהולך במדינה הזאת בכפייה הדתית וזה יוצר מרמור אצל החילונים שיכןל להתבטא אפילו בשנאה לפעמים. כי תחשבו אתם מונעים מאיתנו מלא דברים סתם כי לא כיף לכם לראות... טוב שאתם גם לא מכריחים אותי לצום ביום כיפור ובטח גם זה יקרה עוד מעט בקצב הזה.. אני באמת לא רואה עתיד למדינה הזו. לא רוצה להישמע גזענית או מכלילה חס וחלילה! אבל זה ידוע שהרמה של החינוך וההשכלה בקרב החרדים והערבים היא נמוכה מאוד. ודווקא אלו הם שמתרבים הכי הרבה. בקצב הזה אני באמת לא רואה עתיד למדינה הזו. במיוחד שאנשים רבים משכילים עוזבים את המדינה בגלל סיבות שונות כגון יוקר המחייה והרבה פעמים זו גם הכפייה הדתית שאנחנו דנים עליה. אני באמץ חושבת שזה ממש לא לעניין. שכל אחד יעשה מה שנראה לו לנכון. ושאף אחד לא יכפה את הדת שלו על אחרים. זה שאצם מאמינים במשהו אחד לא אומר שגם אני צריכה להאמין בו. גם ניקח לדוגמא את החרדים שהולכים לישיבות במקום לצבא ומקבלים על זה שכר מטורף בעוד שחייל שעושה עבודה כזו חשובה ומגן על התחת של כולנו מקבל שכר מחפיר. זה באמת נראה לכם הגיוני? שכל הכסף שאנחנו משלמים.. כל המסים.. ילך על ישיבות ולא לשלם לחייל שקורע את התחת ואין לו כסף לפעמים אפילו לדברים בסיסיים? אני באמת חושבת שזה פאקינג אבסורד. ואני הכנסתי את הדוגמה הזו בגלל שיש אנשים שמתרצים אתזה בכך שהם אומרים שזה לא נורא כי זה עושה טוב שהם בישיבות ומתפללים אבל זה גם כפייה דתית כי באותה המידה אני יכולה סתם דוגמא להתחיל להאמין בטלוויזיה שלי בתור אמונה דתית.. אני לא אומאת את זה בשביל לזלזל אני באמת נותנת את זה כדוגמא. אז למה שלא יממנו לי את הצפייה בטלוויזיה ב5000 שקל לחודש בזמן שהחיילים קורעים תתחת ב300 שקל?! מבחינתי זה פאקינג אותו הדבר. למה אני צריכה לשלם על ישיבות?
שואל השאלה:
ילדה את אומרץ שפירוש של משהו לפי מילון הוא לא נכון? מעניין.
כי את טועה בגדול
אנונימי
שמע אתה קצת חיי בארץ ישראל נכון אתה לא חייבת להאמין בה' או לשמור שבת עזוב אתה אפילו לא חייב לשמור בפסח אבל בזמן שאתה בצבא אתה צריך לתת כבוד בסיסי בכל זאת יש כאלה ששומרים על לא לאכול חמץ.. זה כמו שתגיד על "למה אתם שומרים כיפור" שמע זה המנהגים והחגים והימים המיוחדים שמבדילים אותנו משאר הארצות אף אחד לא מכריח אותך לעשות את זה ולשמור, קצת לכבד לא יהרוג אותך..
וואו חמץ אוי אוי תתרגל לאכול את החודש המסכן הזה ללא חמץ וואלה יופי תפסיק להתבכיין
אנונימית
"אם זה היה לפני 100 שנה היו סוקלים אותך למוות"
מותק, אנחנו לא מלפני מאה שנה וזה בדיוק הקטע התפתחנו מאז פעם כולם היו דוסים ואז התפתחה תנועת ההשכלה והנאורות אם למדת מעט היסטוריה והשכלת.. מאז יש גם חילונים בעולם הזה שגם אותם יש לכבד והם יהודים בדיוק כמוך שחיים במדינה יהודית שאמורה לכבד אותם
יהודי זה גם דת וגם לאום אבל זה לא משנה שיהודי זה דת אני יהודייה בדיוק כמוכם גם בלאום שלי וגם בדת זה שאני שייכת לדת היהודית ממש לא אומר שאני צריכה לקיים את המצוות שלה אני יכולה להיות חילונית תחת מסגרת היהדות וזה מקובל בעולפ שלנו אז חאלס כבר להגיד דברים כשאתם לא מתמצאים בנושא
פנתרה את חייה בסרט קשה.. או שמכרו לך תותים כל החיים. לכי תלמדי עובדות לפני שאת מדברת.. יש אפליה תקציבית לטובת החילונים באלפי אחוזים, ואני לא מדבר על זה שחייל משתכר בעוד תלמיד ישיבה לא משתכר בכלום ועוד צריך לשלם על כל דבר שחייל מקבל בחינם. אז חלאס עם השקרים.
אנונימי
צריך לנסות לכבד את כולם! אבל תבין שפסח הוא חג מאודמאוד חשוב בשבלנו עם משמעות מאוד גדולה! אני בטוחה שאתה לא כזה סובל מכמה ימים בלי חמץ.. זה מרגיש לי ממש שאתם מגזימים - זה לא שאנחנו מתנהגים כמו באיראן שאם הינו מתנגים כמוהם היינו מכרחים אותכם לעשות מליון דברים ומי שלא עושה ככה רוצחים אותו-אם יראו אותך אוכל פיתה בפסח אף אחד לא ילך ויסקול אותך על זה! אני מבינה שלא כיף לכם אבל די בקטנה, תיתחשבו בנו קצת, תחשוב שמלא מלא יהודים מאמינים שבחג הזה יצאנו לגאולה אחרי שיעבוד ארוך ובזכות כך אנחנו במדינה משל עצמנו אחרי דרך ארוכה וזה לא מובן מאליו בכלל! לכן זה מאוד חשוב בשבילנו! ליגיטמי שצריך לכבד את זה!
אנונימית
שואל השאלה:
אז אני בטוח שאתם לא תסברו עם תראו עוד כמה ימים בשנה חמץ במדפים.
זה בדיוק אותו דבר
אז דיי עם הטיעון הלא נכון הזה
אנונימי
אני חיה בסרט קשה? כמו שאמרתי אני באה ממשפחה חרדית. אז כל דבר שאני אומרת פה זה לא סתם חארטה. זה דברים שבדקתי וראיתי כי הם פשוט לא היו נראים לי הגיוניים
אין לי מושג מאיפה הנתןנים שבדקת. אבל הם שגויים. אתה מוזמן לבדוק שוב. אני כבר המון זמן מתעסקת בנושא. המון המן מהמסים שאנחנו משלמים הולכים למפלגות החרדיות בגלל שביבי צריך אותן בשביל ליצור קואליציה כפי שאמרתי קודם אז הוא מבטיח להם סכומי עתק בתמורה לתמיכתם בו. המפלגות החרדיות הולכות אחר מי שמבטיח להן את סכום הכסף האבה ביותר וכך מדי חודש סכומי עתק נמסרים אליהן. וגם לתלמידי הישיבות. מה שכתבת לגבי זה שתלמידי ישיבות לא מקבלים משכורת סורי אבל זה הבולשיט הכי גדןל ששמעתי בחיים שלי... ואין לי מושג מטיפה הבנת את זה. אני לא באה בכוונה רעה אבל זה באמת לא נכון ובבקשה תבדוק את זה כי זה חשוב שכמה שיותר אנשים יהיו מודעים למה שהולך במדינה הזו. אחוז גדול מהחרדים נכנס תחת הכותרת של מצב סוציו אקונומי קשה בגלל שהם לא עובדים בכלל וכל היום עושים ילדים וזה למעשה "התירוץ" של המפלגןת לקבלת הכסף אבל ברגע שיפסיקו לממן אותם הם יפסיקו לעשות כמות כזו עצומה של ילדים שסתם גדלים בצורה דחוסה יתחילו לעבוד ולשם שינוי לתרום למדינה הזו ואולי דור העתיד יהיה שונה (כמובן שכל זה הכללה כי יש חרדים שעובדים ובסדר גמור אני מדברת בכלליות). שלא נדבר גם על זה שבזמן האחרון המפלגות החרדיות "ממציאות" יותר ויותר תפקידים מיותרים לגמרי לחדרים כמו עשרות רבים לכל עיר וכ'ו וכל האלו שבודקים כשרות למסעדות שכל אלו מקבלים משכורות של עשרות ולפעמים מאות אלפי שקלים מכספי המסים שלנוו שאנחנו משלמים בכל חודש. אז תסבירו לי אנשים.. למה אני צאיכה לשלם מכספי על עבודה של רב שבכלל לא קשור אליי וסלם תורם לכפייה הדתית במדינת ישראל? למה? למה אני צאיכה לתמוך ולא רק לתמוך אלא גם להוציא כסף שהיה יכול ללכת על דברים שבעיני פי מיליארד יותר חשובים מהמסים שאני משלמת במשהו שאיני מסכימה איתו? אם למישהו יש תשובה אשמח
פנתרה כל מי שחי במגזר החרדי יודע כמה בולשיט האכילו אותך, אז לכי תבררי,. את לא גדלת במשפחה חרדית, אולי יש לך משפחה כזאת.. אם היית גודלת במשפחה חרדית היית יודעת כמה שקרים הפכו לאמונות אצלך.
אגב מבחינתי זו עוד הוכחה לטיפשות של החילונים.
אנונימי
וואוו התגובות פה כאלה מציקות
תתעוררו, אתם חיים פה במדינה יהודית
אני יכולה להבטיח שאם לא תאכלו לחם במשך שבועיים לא יקרה לכם כלום
לא טוב לכם? אתם מוזמנים ללכת
אנונימית
למה תמיד דנים על התגובות הלא ענייניות?
פנתרה שחורה, מהתגובות הארוכות שלך ניכר שאת רצינית, אם בא לך לקבל תשובות באמת אז בואי לפרטי.
הקטע הזה
שחרדי ירק על ילדה כי היא התלבשה לא צנוע, חרדי זרק משהו על ילדה כי היא התלבשה לא צנוע.
ואותם אנשים רוצים שיכבדו אותם ויתלבשו צנוע.
באיזה קטע-_-
נו מה כמה פעמים אפשר להסביר שלא הכללתי דיברתי על שני סיפורים ששמעתי עליהם איף
אני ממש מסכימה בקשר לנושא הזה.
דתיים וחרדים (הקבוצה שנקראת ככה) לא מכבדת את החילונים, בגלל שלהם אסור כל מיני דברים הם גם מתעקשים שלחילונים גם יהיה אסור למרות שהם לא מאמינים בזה אז זה אבסורד.
מהצד זה נראה ממש הזוי.
לדעתי צריך להבין גם את הצד של החילונים ולהבין שלאסור על אנשים לאכול משהו או לעשות משהו רק בגלל שאחרים לא עושים אותו זה אבסורד.
וזה לא אמור לפגוע באף אחד שאתה אוכל חמץ, כמו שבנו זה לא פוגע שהם לא אוכלים. כל אחד והחיים שלו, לא? אז בשביל מה אחרים צריכים להתערב בחיים של אחרים?
חילונים ירקו עלי אלף פעמים בגלל שאני חרדי!
אנונימי
אני חילונית לגמרי אבל אני אסביר לך דבר כזה.
זאת מדינה *יהודית* דמוקטית. זה מתנגש אחד בשני אבל אין מה לעשות. בגלל שהמדינה היא מדינת דת וגם מדינה דמוקרטית יש פה חוקים שקשורים לדת.
זה לא שלא מכבדים זה פשוט האופן שבה מתנהלת המדינה אז תקבל את זה.
לא יהרוג אף אחד לא לאכול חמץ בפסח.
החילונים שהם קבוצת הרוב, מתלוננים ומתבכיינים, בגלל שמפריעים להם להתנהג בבריונות כלפי חרדים ודתיים. ולי הגיע הזמן לאנרכיה, ואז מלחמת כוחות. חילונים צריכים להתחיל לכבש את הדתיים, ורק אחר כך לדרוש שיכבדו אותם בכל מיני דברים זוטרים.
אנונימי
אספרנזה, יש מיעוט כזה והוא צריך לשבת בכלא, לא כל החרדים כאלה
HAPPINESS - אל תכלילי את כל הקבוצה, מה שמבקשים זה שמוסד ציבורי יעמוד בתקנים לכולם, בביתך תעשי כרצונך, וגם למסורתים חשוב שיהיה כשר בצבא
אריאל במקום להתאמץ להסביר, תבין שחלק מהחילונים זה אנשים בכייניים וקנטרנים שרק מחפשים להתעמת ולהכחיד חרדים. לאנשים כאלה צריך לדבר בשפה שלהם.
אנונימי
לא אמרתי שכל החרדים כאלה
חס וחסה
פשוט אמרתי
שהיו איזה שניים ששמעתי סיפורים עליהם
וזהו
יהודי זה לאום אתני, אחד הדברים המשותפים ללאום האתני הוא דת, אז כן, הדת היהודית היא חלק מהלאום היהודי.
אז מפריע לך שאין תחבורה ציבורית בשבת, ובטח גם שהחנויות סגורות, ביקרת פעם באירופה בימי ראשון? כי גם שם הכל סגור. להרבה מדינות יש "יום מנוחה" ובישראל היום הזה הוא יום שבת, אתה לא חושב שמגיע לאנשים יום בו כל המשפחה תהיה בחופש והם יוכלו להנות?!
מלבד זאת, להחליט שהאיסור על מכירת חמץ בפסח זו החלטה של *כל* הדתיים והחרדים זו הקצנה, יכול להיות שלהמון דתיים זה פשוט לא משנה, בסופו של דבר ההחלטות לא מגיעות תמיד מהעם.
" הקטע הזה
שחרדי ירק על ילדה כי היא התלבשה לא צנוע, חרדי זרק משהו על ילדה כי היא התלבשה לא צנוע.
ואותם אנשים רוצים שיכבדו אותם ויתלבשו צנוע.
באיזה קטע-_- "

לא להכליל בבקשה. מדובר במיעוט של חרדים קיצונים! וזה חילול ה! "דרך ארץ קדמה לתורה" "ואהבת לרעך כמוך". התקשורת מראה רק את הצד המגעיל של חלק מהחרדים! אבל לא כולם יטרידו אותכם, יקללו, ירקו, יזרקו ביצים ולא יודעת מהה! יש גם מלא שפויים! זה לא בסדר מה שהחרדי הזה עשה אבל זה לא סיבה עכשיו למה לא לכבד את שאר החרדים כי לא כולם יעשו דברים כאלה!
אנונימית
ואי כמה פעמים אני צריכה להסביר שלא הכללתי דיברתי על שני סיפורים ששמעתי עליהם איף
למי שכתב:
"אריאל במקום להתאמץ להסביר, תבין שחלק מהחילונים זה אנשים בכייניים וקנטרנים שרק מחפשים להתעמת ולהכחיד חרדים. לאנשים כאלה צריך לדבר בשפה שלהם."
אני לא ארד לרמות כאלה כי אני לא חושבת שזה רמות של דיון וזה יורד כבר לפסים שאני לא רוצה להיכנס אליהם. אני רק חושבת שזה נורא עצוב שזה מה שכתבת.. ושקודם תצא מאנונימי ואז נדבר...
וואו הפנתרה השחורה ריגשת אותי נשבעת, הלוואי והייתי יכולה לתת לך עוד משהו חוץ מהפלוס, את צודקת בכל מילה ומילה! אין לי פשוט מילים יותר
אנונימית
אני אטאיסטית שמגיעה מהחברה הדתית לאומית ויש לי משפחה חרדית ככה שאני דיי מעורבבת בהכל..
היהדות ובכללי העם שלנו מאוד מסובך. המדינה שלנו נבנתה על ערכים של כבוד הדדי בין כל הקבוצות. בקום המדינה הצליחו להגיע לפשרות שלעניות דעתי הן דיי מוצלחות. כולם צריכים להבין שהם לא היחידים במשוואה הזאת ואת המורכבות של המצב ושכל אחד חיי לפי האידיאל שלו. קוראים לזה פלורליזם אנשים.
אנונימית
ומי שכתב את זה (מניחה שזה אותו אחד)
"פנתרה כל מי שחי במגזר החרדי יודע כמה בולשיט האכילו אותך, אז לכי תבררי,. את לא גדלת במשפחה חרדית, אולי יש לך משפחה כזאת.. אם היית גודלת במשפחה חרדית היית יודעת כמה שקרים הפכו לאמונות אצלך.
אגב מבחינתי זו עוד הוכחה לטיפשות של החילונים."
קודם כל... אני לא מבינה איך זה רלוונטי אם חייתי אצל משפחה חרדית או לא? אני דיברתי בהכללה וכפי שציינתי יש גם משפחןת חרדיות שמה שתיארתי לא קורה אצלן.. אבל הן מועטות. כל מה העובדות שכתבתי פה הןעובדות אמיתיות שאינן מופרכות. אתה מוזמן לנסות לשבור יהלום עד מחר אבל לא יצליח לך.. אי אפשר להתווכח עם עובדות. אף אחד לא "האכיל" אותי בולשיט... אני חקרתי הכל בעצמי והגעתי למסקנות אחרי קריאה מאוד מעמיקה בנושא וחיפוש אחר תשובות לשאלות שלא הייתה לי תשובה אליהן בהתחלה.
ולגבי המשפט האחרון שכתבת אני אפילו לא אגיב עליו כי הוא גזעני כלפי החילונים ופוגע... אני לא מייצגת פה חילונים וזה לא ויכוח מי מטומטם יותר חילונים או חרדים זה פשוט לא קשור אז המשפט לא במקום-אני מייצגת פה צדק.
אתה מכיר אותי בכלל שאתה אומר שאני לא מכבדת אותך? אם לא אז שש
חשוב לי גם להגיב שוב בקשר למי שכתב את זה
"פנתרה את חייה בסרט קשה.. או שמכרו לך תותים כל החיים. לכי תלמדי עובדות לפני שאת מדברת.. יש אפליה תקציבית לטובת החילונים באלפי אחוזים, ואני לא מדבר על זה שחייל משתכר בעוד תלמיד ישיבה לא משתכר בכלום ועוד צריך לשלם על כל דבר שחייל מקבל בחינם. אז חלאס עם השקרים."
אני כבר הגבתי על זה אבל קראתי את זה שוב וזה פשוט הורג אוצי כי זה כל כך לא נכון וזה מידע כל כך מוטעה ואני מבקשת ממך שתבדוק שוב את הנושא ותבין באמת מה הולך במדינה הזו כי כל מה שכתבת זה פשוט כל כך מופרך וכל כך לא קשור למציאות וזה מעציב אותי שאנשים חושבים ככה וזה בעקיפין גורם לדרדור במדינה שלנו.
מה שכתבת בסוף עצ זה שחייל משתכר ותלמיד ישיבה לא ועוד צריך לשלם על חיילים זה כל כך מופרך ההבדל בשכר בין חייל לתלמיד ישיבה הוא בערך פי 20 (לטובת התלמיד ישיבה כמובן) שזה אבסורדי לחלוטין שלא נדבר על זה שמשכורת התלמיד ישיבה כפי שפירטתי לעיל הוא כמובן מכספינו האישי ושלא נצחיל לדבר גם על שאר התפקידים שממומנים על ידינו שמקבלים החרדים ומשתכרים בהם בעשרות ומאות אלפי שקלים כפי שפירטתי באחת מתשובותיי.
אני חושבת שניתן לראות מהתשובות שלי שאני ממש לא "חיה בסרט קשה" ושאני לא צריכה "ללכת ללמוד עובדות" כי אני מבינה מאוד בנושא ואם תרצה אתה מוזמן לצאת מאנונימי או לשלוח לי הןדעה.
בכל מקרה החיים יפים... אבל צריך להבין שיש פה חוסר צדק... ומקווה שמתישהו אנשים יתעוררו.. אני מנסה לא להכניס פוליטיקה אבל בואו ורק אגיד שללא ביבי הכל היה נראה שונה בנושא של הדיון הזה ואני בספק אם הוא בכלל היה מתנהל.. צריך מישהו שלא יסכים למכור את המדינה הזאת לחרידים.. ואין הרבה כאלה, אבל אפשר למצוא.. (למשל, יאיר לפיד, שניסה למנוע את סכומי העתק שמועברים לחרדים ולקצץ להם מעט אבל הם הגיבו בזועמה)... אני ממש לא רוצה להיכנס לפוליטיקה אבל אנא מכם צעשו מחקר תבינו בנושא כי זה חשוב ותבחרו בתבונה למי להצביע וקחו בחשבון את הנושא הזה כי זה נושא מאוד חשוב שמשפיע על חיי היום יום שלנו ואם נבחר מישהו אחר יכול להיות מאוד שבעיית הכספים הזו עם החרדים והכפייה הדתית תתמעט משמעותית כי יש אנשים שבאמת מוכנים לא למכור את המדינה לחרדים ואני ממש לא מדברת פה על שמאל וימין (גם גוש השמאל מתאפיין בממשלות שלו בכך שהוא שילם הון תועפות לחרדים) זה בכלל לא קשור. אני מדברת על אנשים שיחשבו על טובהת המדינה וכל האזרחים בה לפני טובתם האישית ורצונם להתקדם ושלא יהיו מוכנים למכור את כולם פה ולתת מלא כסף לחרדים רק בשביל לקנות את מקומם בממשלה.
סליחה שאני חופרת בשאלה הזו.. כבר מלא זמן לא הגבתי על שאלות חח.. זה פשוט נושא שנורא חשוב לי להעביר הלאה ושכמה שיותר יהיו מודעים אלין כי זה בהחלט חשוב והמדינה בהחלט צריכה את הכאפה הזאת.. מקווה שזה יסתדר.. ושהיא לא תלך ותדרדר: (
"שואל השאלה"
שאלתך אינה כוללת את רב המרכיבים והחשיבות של הנושא עצמו.

אני יענה לך בפשטות, בדרך כלל כבוד וערכים נובעת מתוך רגש פנימי שמהווה
יסורי מצפון לבנאדם שלא התנהג יפה כלפיי מישהו מסויים. לא הייתי קורא לזה התנהגות
טהורה ואמיתית, לכן בימינו אין הרבה אנשים טובים שבאמת מוכנים לעזור לאחרים.

לדעתי יש הרבה אי הבנות בדון שלכם, רצוי שתנמקו לעומק ובצורה מסודרת.
וזה שהחילונים לא מכבדים אותנו זה בסדר. נכון?
המשפחה שלי עברה הרבה אפליות בגלל שהם דתיים והרבה לעג בקרב הציבור החילוני.
אז זה בסדר?
רק הדתיים לא בסדר. הא?
פנתרה את אפילו לא שווה תגובה.. את כל כך רדודה ופרמטיבית.
הבנתי הכל. מקור המידע שלך הוא יאיר לפיד.. תודה עלח הכנות!
אנונימי
כל התשובות פה באמת רדודות ומרגיש ממש כמו לקרוא דעות של ילדים קטנים שרק בכיתה א' או אפילו עוד בגן.
אני לא בא להתנסות או משהו גם אני קטן (בן17) ובכלל לא גמר בית ספר אבל כמעט כולכם פה בכלל לא הבינו על מה השאלה. (במיוחד שואלת השאלה).

אנסה לפשט ככל שאוכל.
אנשים חיים ביחד, חיי חברה והכל, אפילו התעסוקה וכל דבר בחיים קשור איך שהוא גם באנשים אחרים. (בין אם הביאו אותכם לעולם (פעולה של שתי אנשים), בין אם אתם יודעים א-ב (מישהו היה צריך להמציא את זה ולהעביר את זה אלה ומשם שוב אלה לא למדתם לבד אלה למדתם את זה ממשהו או יותר נכון הקשבתם והבנתם)).

העולם בנוי בצורה כזאת שבסופו של דבר האדם זקוק לחברה (אדם היה זקוק לחווה), עכשיו יש כל מני סוגים של איך האדם צריך להתנהג בעולם.
כמו קהילה שיתופית לדוגמא (הרעיון של הקיבוצים שכולם יש את אותו התנאים והאפשרויות וכל דבר משפיע אצל כולם (כסף נכנס לקיבוץ וכולם בעצם שווה אותו דבר וקיים להם הסיכוי לחינוך אותו דבר והכל בעצם)).

עכשיו נכון, את גם את האגואיזם שהמון פילוסופים יכולים (ומסבירים) איך היעולם היה נראה אם זה היה השיטה שכולם נוהגים בה (באו נגיד שלא כמו היום כי זה היה ממש תהו ובהו).

עכשיו יש גם את השיטה (שהצבא דבק בה, ועוד המון מערכות ממשל בישראל ובעולם) שאומרות שהאדם צריך לעזור לחלש ממנו, חלש יכול להתפרש גם באדם שנמצא לבד במערכה (או בקבוצה קטנה), עכשיו אם קיים אפילו קהילה/קבוצה קטנה שלא אוכלת חמץ ואינה יכולה לראותו בפסח (סתם דוגמא) אז לא יהיה בכלל חמץ.

עכשיו בנוגע לחזיר שמישהי פה הכניסה זה כבר קשור לכללי יסוד שנקבעו במדינה שלנו שאינם אמורים להשתנות לעולם, לא הסביר פשוט תחכי לשיעורי אזרחות ותשתדלי לקשיב וללמוד.

בפעם הבאה שאינכם בטוחים במשהו פשוט תגידו ולא תכתבו סתם.
פגשת בלבלת תמוח ולא ענית על השאלה.
אנונימי
חח^^
להלן התקציר:
צריך לכבד את החלש (במקרה הזה את מי שלא אוכל חמץ) במיוחד בצבא שככה המערכת הצבאית קבע (שיטה של אידיאולוגיה מסויימת "שנתפסת" שם).
תראה בעינין החמץ, זאת מדינה שפועלת הרבה פעמים לפי חוקי הדת והרבנות, אל תכליל את כל הדתיים, ואתה צריך להבין עוד משהו, יש חנויות לא כשרות שמוכרות חמץ בפסח אף אחד לא עוצר בעדך לקנות שם, אבל לדוגמא בצבא זה פועל אחרת שם אין חמץ בכלל בפסח ולא נותנים לאף אחד לאכול, אתה צודק שזה קשה ולא מכבד כאלה שאוכלים חמץ בפסח, אבל תזכור שזה בסך הכל שבוע, ושאתה עושה את זה בשביל חברים שלך שאוכלים כשר בפסח.
אתם כל כך לא חושבים על מה שאתם אומרים שאתם לא יוצאים הכי חכמים בעולם
אם כל כך רע לכם במדינה הזאת קחו תרגליים ותעופו! מה לא מובן שהמדינה הזאת היא מדינה --יהודית--?
אתם בכוח רוצים להכחיד את היהדות מהעולם?
אין עוד מדינה יהודית בעולם יש סך הכל נקודה קטנה שלא רואים אותה על המפה אז למה אתם ננעלים רק עליה? הרי לא בא לכם להיות יהודים אז לכו תהיו תאיילנדים מצידי!
תפסיקו להיטפל לכל מי שרוצה לחיות בתור יהודי ולחיות באווירה כזאת וללמוד תורה ולא להסתובב ליד אנשים שנוסעים בשבת ואוכלים לידם חמץ בפסח! זכותנו המלאה! זה הורס את כל האווירה של השבת ואת כל האווירה של הפסח
ועוד כמה דברים
א. אתם כל כך מתלוננים על זה שהחרדים לא הולכים לצבא, אתם לא קולטים שרק בזכות היהדות ובזכות התורה יש לנו את המדינה הזאת בכלל? אז יש לכם עוד תלונות? בלי היהדות ובלי כל ה"חוקים" האלו היינו נכחדים מזמן, ובלי התורה אף אחד לא היה נותן לנו שום מדינה ולא הייתה לנו שום מדינה לשרת! אז תמשיכו להגיד שאתם לא מאמינים בתנך ולא רוצים שיכפו עליכם אותו! או שיש תורה ויש מדינה או שאין תורה ואין מדינה! אז או שתגידו תודה בשקט ותכבדו את המקור של הארץ הזאת או שתדמיינו שהמדינה הזאת לא קיימת
ב. אי אפשר לשמור פסח כשאחרים אוכלים לידך חמץ אסור בכלל לראות חמץ אז ברור שיאסרו על כולם חמץ, מה אתם רוצים לכפות על אחרים לעבור על הדת שלהם כדי שיהיה לכם קצת יותר נוח?
ג. המון חרדים וחרדיות עובדים, כל החברות שלי ואני עובדות, ואנחנו בשונה ממכם נותנים צדקה כל הזמן לכל מיני ארגונים במקום --שהממשלה-- תממן אותם ככה שיצאנו תיקו
נראה אתכם מקבלים 4000 בחודש ו400 שקל ישר עף לצדקה גיבורים קטנים
ד. התקציבים לאוניברסיטאות הם טיפ טיפה יותר מאשר לאברכים..
ה. בעבר תמיד היה צבא בישראל, למה? כי ביציאה מהבית הם לא היו מסתכנים בלראות ולשמוע דברים שלא מתאימים לדת שלהם, ולא כולם היו יוצאים היו חצי שלמדו או התפללו
חילונים משטתמטים מללמוד תורה ככה שאנחנו חייבים להשתמט מלשרת בצבא ככה שיצא תיקו, לא מאמינים שתפילה ולימוד עוזרים? המקום שלכם לא במדינה הזאת
זאת המדינה שלנו
ואם אתם חושבים שהחרדים כל כך עצלנים נראה אתכם יושבים 3 שעות ללמוד תורה ולא רוצים במקום זה ללכת לשרת בצבא שבועיים..
ו. נגמר לי הכוח אז לילה טוב מקווה שתפנימו משהו ואם בכל זאת לא הבנתם..
מי שלא טוב לו יכול לקחת את הרגליים וללכת
הרי בתאיילנד אף אחד לא יכריח אתכם לא לנסוע בשבת ובכל מקרה התנך מומצא ככה שאין דבר כזה העם היהודי אז מה זה משנה ישראל או תאיילנד?
פסח שמח וכשר לכולם
אגב לגבי התקציב של האונברסיטות זה לא קצת לא נכון, החרדים (אם נכלול את כל התקציב שמחולק לאברכים ומשפחות ברוכות ילדים וכאלה) מחולק יותר, ופי 4 יותר מסל הבריאות.
לפי דוח מבקר המדינה לשנת 2016 (או 2015 לא ממש זוכר).
חח אתה מגחיך את עצמך... לא רק שזה לא נכון, מה גם שמבקר המדינה מעולם לא עוסק בתקציבים, למעט במקרים של מחדל שגרם לאסון.
אנונימי
חח יש מצב פדיחה (הייתי צריך להגיד שאני לא כזה מבין בזה), שניה מחפש איפה

עדכון: לא מוצא, אבל אני בטוח שראיתי את זה איפה שהוא
המקורות שלי זה לא יאיר לפיד קודם כל.
דבר שני, לבת של ה',
בעיניך הלימודי תורה הם חשובים ובעיני זה פשוט לא קשור ולא חשוב אז למה אני צריכה לממן את זה. את משווה לימודי תורה לצבא שזו השוואה מגוכחת בעיני. אז אני אשווה את לימודי התורה שלך לטלוויזיה- אני חושבת שטלוויזיה זה קדוש אז למה שלא המדינה תממן לי את הצפייה בטלוויזיה ותתן לי 5000 שקל בחודש על זה שאני יושבת ורואה טלוויזיה?
ובקשר לזה שכתבת שאנחנו לא מבינים איזה קשה זה לשבת שלוש שעות רצוף על התחת ללמוד תורה. נכון אנחנו באמת לא מבינים.. אוי ואבוי מי ישמע יושבים כמה שעות בישיבה לא עושים שום דבר ומקבלים מלא כסף וגם אם קוראים קצת בתורה זה לא פאקינג עושה שום דבר בשבילי... והחיילים מסכנים את החיים שלהם ומקבלים 300 שקל.. ממש הגיוני. כן. התשובה שלך מגוכחת שאין לתאר
וכשכתבת שאת מעבירה כסף לצדקה אז אנחנו "שווים" זה כל כך בולשיט שאת לא מביננ. הכסף שהחרדים לוקחים הוא הרבה מעבר ל400 שקל בחודש חמודה
וזו לא זכותכם המלאה להיות ב"אווירה של פסח" כשזה בא על חשבוננו. תחליטו מה אתם רוצים לאכול אבל אל תכריחו אותנו מה לאכול ומנ לעשות. זה שאתם רוצים אווירה לא אומר שזה צריך להיות על חשבון אנשים אחרים והזכויות שלהם.
כנראה שלא הבנת כלום ממה שכתבתי, למה אני צריכה לחזור על כל דבר 3 פעמים כדי שתבינו?
זה לא משנה מה אתם חושבים שצריך להיות, ועד כמה אתם חושבים שהחרדים לא בסדר, מבחינתנו אנחנו בסדר גמור ומבינים למה אנחנו עושים כל דבר, אבל את לא חייבת להבין כל דבר רק להבין שיש אנשים שחושבים הפוך ממך וזכותם המלאה, מה לעשות שלא כל דבר את יכולה להבין? תאשימי את הראש שלך לא אותי
בכל מקרה אם את מבינה ואם את לא, המדינה הזאת מדינה יהודית מה שאומר שכאן הולכים על פי היהדות
אם לא טוב לך מי ביקש ממך לגור במדינה יהודית?
וללמוד תורה זה ממש לא לשבת ולקרוא בתורה את רק מוכיחה עד כמה את לא יודעת כלום
ועל זה שאני משלמת בחודש 400 שקל מ4000 לא התכוונתי להגיד שזה שווה את המחיר התכוונתי לומר שנראה אתכם מוציאים 400 שקל על כל 4000.. אז נראה למי אכפת יותר מכל אלו שזקוקים לזה
בכל אופן יש הרבה תורמים שמקבלים הרבה יותר מהמשכורת הפיצית שלי וגם תורמים הרבה יותר
באותו הנושא: