4 תשובות
ראה טיפים בתגית "מברשת שיניים" ובתשובות שניתנו לשאלות בתגית "מברשת שיניים".
רוב מברשות שניים החשמליות פועלות בצורה סיבובית וזו אינה צורת הצחצוח הנכונה. כמו כן המהירות והלחץ שמפעילים עם המברשת החשמלית עלולים לגרום הן לשחיקה פיזית של החניכיים (עד כדי נסיגת חניכיים), והן לשחיקה פיזית של השיניים עצמן, עד כדי היוותרו שקעים ו"בורות" בשן ו/או בצוואר השן.
אפשר לראות תמונות במנוע תמונות של גוגל, בחיפוש המילים :
"gum abrasion", "dental abrasion" וכו'.
ד"ר גיא וולפין מומחה סטיפס
תגובה לתשובת מומחה סטיפס: ד"ר גיא וולפין, תרשה לי לחלוק על תשובתך, מברשת שיניים חשמלית טובה לאין ערוך מזו הידנית, פעולתה אינה סיבובית אלא אם הלוך וחזור בזוית כוללת של כ-50-60 מעלות. פעולה זו תואמת להברשת השיניים בניצב לחניכיים ולאורך חריצי השיניים במברשת ידנית כיוון שניקוי העששת מתבצע בעיקר כאשר סיב המברשת מתיישר בתחילתה של תנועה חוזרת והכל רק בתדירות מאוד גבוהה. תוסיף לכך ראש מברשת קטן שמגיע לכל מקום והאפשרות להיות מרוכז בלחץ המופעל על השיניים/חניכיים מהמברשת במקום "להתעסק" בתנועת המברשת המתישה.
והמלצתי, כאחד שמשתמש באחת כזו כבר למעלה מ-10 שנים, קנה חשמלית עכשיו (לי יש של בראון), והכי חשוב נטענת כדי לא להתעסק עם סוללות כל הזמן ושכוח המברשת לא יפחת עם החלשות הסוללות (תמיד בטעינה).
אמיר הזמיר
טוב, כמובן זכותך לחלוק עלי, אני רק הרופא האחראי על הלימודים הקליניים של השינניות בביה"ס לרפואת שיניים באוניברסיטת ת"א, ורק טיפלתי כבר באלפי אנשים במהלך שנות עבודתי, אבל כנראה שאתה מנוסה יותר ומקצועי יותר ממני...
ד"ר גיא וולפין מומחה סטיפס