17 תשובות
אממ לא. אבל בסופו של דבר המציאות תלויה גם במה שתבחר לעשות. ומחשבה חיובית לדוגמא תדרבן אותך להשתדל ליצור מציאות חיובית. וההיפך במחשבה שלילית.
כן, על פי היהדות, מחשבות טובות מזמנות בסופו של דבר את הטוב.
להגיד שזה כמו מתג ובלחיצה אחת יש קסם? לא, זה תהליך, להשתחרר צריך קודם, לחשוב שאין מצוקות ואין דאגות ומה כפת לי החישובים והאינטריגות ולמה התכוונה ההיא ומה חושב ההוא, ממש להסיח דעת מכל הדאגות ולהנות בחיים
(אין זה אומר חלילה לזלזל בחובותיך כלפי הזולת)
כאן כבר נכנס המוסר היהודי, שעל פי דעת תורה מבקש, להיות ישר ואמיתי עם כל אחד ועם עצמך קודם, ללכת בדרך ישרה, להנות ממה שיש לחיים להציע, במסגרת המותר.. ואז תראה איך כל הבעיות נפתרות, (כמעט) מאליהן
היהדות מכוונת את האדם לחשוב חיובי, לא הכוונה לחשוב על הנאות הגוף כאן ועכשיו ''אכול ושתה כי מחר נמות'' חלילה, אלא לחשוב חיובי על פי היהדות זה לדעת שיש למעלה עילת העילות וסיבת הסיבות, הקב''ה שכל רצונו הוא להשפיע ולדאוג לברואיו, זוהי תמצית האמונה, השלך על ד'...
למה עוזרים לאדם כזה? כי הוא מראה שהוא אפס, הוא לא קובע מה יהיה, לא מרגיש ''כוחי ועוצם ידי'' הוא מראה שהוא בטוח, שיש מישהו למעלה שידאג לו כבר, אז למה לדאוג? זו התמצית!
לא רק על פי היהדות

באופן כללי.. כאשר אנחנו חושבים, חולמים
- שמים לנו יעד כלשהו, מטרה
- או חולמים על משהו, ועולה בנו הרצון להגשים אותו

הרבה פעמים זה גורם לדברים הללו להתרחש (כי מרגע שחשבנו עליהם ורצינו בהם, ונעשה את הנדרש כדי שהם יקרו - אז סיכוי גדול שהם יקרו) :)
בהתחשב בזה שהמציאות היא בסך הכל תמונה שהמוח שלנו מגבש ויוצר מה שנקרה תודע, ומאחר והמחשבה היא חלק בלתי נפרד מהתודע, אז כן, המחשבה יוצרת את המציאות, אבל לא רק במחשבה, גם הזיכרונות, החוויות, והרגשות, הכל חלק בלתי נפרד ממי שאנחנו ומהחיים שלנו.
ממש לא. מה שיוצר מציאות היא העשייה ומחויבות. אבל.. מחשבה חיובית בהחלט מסייעת.
בהצלחה.
ט. מומחית סטיפס
לא. מחשבה יוצרת אשליות.
מחשבה אכן מייצרת מציאות.
הכוונה היא לגישה של אנשים לחיים.
כל אחד מאיתנו נמצא במצב מסוים מבחינת האושר שלו, התיפקוד שלו, ההתקדמות שלו, התקשורת שלו וכו'.
כל זה קיים כתוצאה ממחשבות. כתוצאה מצורת החשיבה.
למשל: מי שחושב שמשהו יכשל, אז הסיכויים שיכשל גדלים. ואם הוא חושב שמשהו מסוים יצליח, אז הסיכויים שיצליח גדלים.
עדנה מימון מומחית סטיפס
לפי דעתי בהקשר של מציאות אישית אותה רוצים ליצור אז מחשבה היא אכן אחד המרכיבים שמייצרים את המציאות.

מחשבה, התנהגות (עשייה) ורגש (התלהבות). הסינרגיה בין 3 המרכיבים האלו מייצרת את המציאות עליה יש באפשרותנו להשפיע.

מחשבה בהחלט מייצרת מציאות. מציאות היא מושג מאוד סוביקטיבי. כל אחד והמציאות האישית שהוא רואה, שומע, מריח, טועם, חש ומרגיש דרך מפת העולם שלו ולכן למה שאנו חושבים על המציאות יש השפעה ישירה על מה שאנו חווים כמציאות.


כן מחשבה מיצרת מציאות, שים לב למחשבות שלך.. הן הופכות למילותך, שים לב למילים שיוצאות לך הן הופכות למעשים שלך.. אתה מושך כל מה שקורה לך בחיים באופן לא מודע לכן תתבונן קודם פנימה.. מה אתה מרגיש כלפי עצמך? מה באמת אתה חושב על עצמך? נניח שחשבת שלילי.. בוא תנסה עכשיו לחשוב ההפך לכיוון חיובי... התחזקתי, עברתי, קודמתי, עמדתי על שלי, תחפש את המחשבות שעוזרים לך להרגיש טוב./תתמקד במחשבות האלה ותעצים אותן הם מחשבות הכוח של הדמיון שלך וככה תחוש תחושות טובות ומחזקות והכל בעזרת המחשבה שיצרה מציאות חיובית.
במקום סימן שאלה בסוף המשפט, שים סימן קריאה. מחשבה יוצרת מציאות!
תחשוב טוב, יהיה טוב.
אני לא מאמין שאנשים אשכרה מאמינים בחרא הזה. כל מי שכתב לא, הוצף בדירוג שלילי.
ברור שאופטימיות תורמת למצב, כי היא משפיעה על המוטיבציה. אבל לקחת את זה ל"מחשבה יוצרת מציאות"?

נו מה, אתם סתומים?

תחשבו טוב יהיה חרא.
תעשו טוב יהיה טוב.
מאמין בזה בלב שלם כן!
מחשבה ללא ספק יוצרת מציאות.
כל אלה ששהגיבו בשלילה לשאלתך כנראה מניחים שאם דבר מסוים אינו ניתן להוכחה בכלים מדעיים הוא אינו קיים, אך המציאות בה אנו חיים מורכבת ממציאות חומרית וממציאות רוחנית (שלרוב אינה ניתנת למדידה).

היכולת של אדם להתבונן על עצמו באופן אובייקטיבי (התבוננות במובן הזה הנה ההפך מהזדהות) מוכיחה כי יש גוף רוחני באדם. אותו הגוף הוא בעל היכולת להתבונן בגוף הפיזי ולהתנתק מתחושת הכאב, להתבונן ברגשות מבלי לחוש את מלא עוצמתן, להתבונן על מחשבה מבלי לאחוז בה.

לגוף הזה יש בנוסף יכולות רבות אחרות בניהן גם ליצור מציאות. הגישה לגוף הזה נעשית באמצעות המחשבה. ישנן לא מעט טכניקות המחזקות את הגוף הזה כשם שלימודים יחזקו את המחשבה ואימונים פיזים את הגוף וככל שהגוף הזה מתחזק גם היכולת לבריאת מציאות מתחזקת.

חשוב לציין כי האדם לרוב אינו יודע מה נכון לו, מה הוא רוצה באמת ויש תהליך שלם שעל האדם לעבור לפני שיוכל לפתח כראוי כלי זה של יצירת מציאות.
"כל מעשה- במחשבה תחילה". כך אמרו חז'ל.
כלומר, לפני כל פעולה, חושבת התודעה על הפעולה הזו.
קודם חושבים ואחר כך מבצעים.
כשאתה רוצה לשבת בכסא, התודעה שלך חושבת על כך, ונותנת פקודה דרך המוח, לאיברים לעבור למצב ישיבה. כשאתה רוצה להכין כוס קפה, המוח נותן הוראה, לקחת ספל, כפית, להרתיח מים, לשים כפית קפה, למזוג גם חלב וכו'. זה נעשה אוטומטי. אך זה נעשה. אם זה לא יהיה במחשבה, זה גם לא יווצר במציאות.
ולכן המחשבה יוצרת מציאות.
אני חושבת שמדובר על מחשבות קטנות.
אם תחשוב "מחר בבוקר אהיה מלך!" זה לא יקרה.
אבל אם תחשוב "עוד שבוע אפגוש מישהו חדש ונהיה חברים." זה יכול מאוד לקרות.
כן, ואף עם עזרה של NLP עוד יותר
אפשר גם להוסיף לזה תפילות
כן אני חושבת שכן
אנונימית