11 תשובות
בכיינים?
אתה שונא את ביבי ובא עלינו "הפוך על הפוך" חבל שאתה משתמש בנושא השואה (שהם היום קשישים) בהקשר פוליטי, ירדת נמוך.
לא הם לא בכיינים אם היו אותך מרעיבים ומתעללים בך וחווה מה שהם חוו לא היית מדבר כ''כ הרבה שטויות.
כן אתה היחידי שחושב ככה.

שלא תדע ולא מאחל לך שהמשפחה שלך או של שום יהודי אחר תיכחד כמו שקרה להם. חס ושלום!
אני לא חושב שהם בכיינים
מה שאני כן חושב זה שמיותר לציין תמיד כשמדווחים על קשיש שנפגע בצורה זו או אחרת שהוא ניצול שואה גם אם היה אז בן 5, כאילו מצבו של מי שאינו ניצול טוב יותר אם נפגע באותו אופן.
וביבי-בוא נסכים שלא להסכים.
שואל השאלה:
אבל אם ביבי לא יהיה בשלטון לא יהיה ישראל.. וניצולי השואה לא תורמים כלום למדינה, רק בגלל שהם כאילו "מסכנים" צריך לתת להם כסף? עדיף שהכסף ילך למקומות יותר מועילים - לביטחון, לצבא, להתנחלויות..
אנונימי
שאלה מזעזעת...
...!
זה בדיוק מה שהוא רוצה לעשות, בוכה על ביבי ויורד הכי נמוך שאפשר
מסכנים...
מעניין אם זה היה סבא שלך עדין היית חושב שהם 'סתם בכיינים'
אנונימית
שואל השאלה:
אז הייתי אומר שסבא שלי היה עצלן שלא הלך לעבודה וזאת בעיה שלו...
אנונימי
יש ניצולי שואה רבים שהם במצב כלכלי קשה - כמו הרבה קשישים אחרים שאינם ניצולי שואה.
אם המדינה חייבת להם משהו - ובכן, זה ויכוח עתיק בין חסידי השוק החופשי (לרוב בימין) ותומכי ההתערבות הממשלתית (לרוב בשמאל), ובאופן כללי יותר - האם על החברה לתמוך באוכלוסיות חלשות או לא.
ההערה על ביבי נראית לי לא קשורה לעניין.
כנראה שיש לך חור אדיר בהשכלה. רצוי שתלך ללמוד את נושא ה"שילומים" = הפיצויים ששילמה ועדיין משלמת ממשלת גרמניה לניצולי השואה בכל העולם! לידיעתך, מדינת ישראל הוקמה ושרדה ועדיין שורדת בזכות כספי פיצויים שמשלמת גרמניה עבור ניצולי השואה החיים ושחיו במדינת ישראל. זה כסף שמדינת ישראל משמשת רק "קבלן" והיא חייבת להעביר אותו ישירות לניצולי השואה! מה שקרה שמפלגות ה$מול הבולשביקיות בראשות מפא"י השתמשו בכספים אלה כדי לקנות טרקטורים לקיבוצים (קולחוזים צוציאליסטיים), מנופים לנמל חיפה, מתקנים להקמת מפעלי ים המלח, פסי רכבת ורכבות למדינת ישראל, משאיות, אוכל ומפעלי תעשיה שלמים ומה לא? בכך המדינה עשקה את ניצולי השואה, שילמה להם רק חלק קטן וזעום מהכסף שהמדינה קיבלה עבורם! לאנשים שמהכסף שלהם קמה מדינת ישראל אתה קורא בכיינים? אתה מצפה ש"ילכו לעבודה"? וכן בזכות כבוד ראש ממשלתנו הנבחר מר בנימין נתניהו נעשה מעט צדק עם ניצולי השואה וזה כולל ניצולי שואה שהיו אזרחים במדינות קומוניסטיות כמו רוסיה שפשוט הלאימה את כספי השילומים שלהם. כשהם עלו לישראל ממשלות של הליכוד דאגו למעט פיצויים לניצולים האלה שלא נכללו בהסכם עם מדינת ישראל!