18 תשובות
הכי טוב והכי רצוי זה גם אחרי פיפי וגם אחרי קקי
לשטוף עם סבון.
בפיפי אם אין סבון אז אפשר לשטוף גם בלי סבון.
בוודאי, גם פיפי זה לא באמת דבר כל כך נקי כמו שפעם חשבו, הגוף עובד מאוד קשה כדי להיפטר מהפסולת בגוף על ידי השתן. וגם את נוגעת בכפתור שמוריד את המים ושם יש הרבה חיידקים ולא רק משתן וגם על הידית ועל הקיר בשירותים, המים שיורדים מעיפים חיידקים לכל מקום.
שואל השאלה:
בידית שמורידה את המים, אני לא נוגעת ישירות אני נוגעת עם נייר טואלט...
אנונימית
כמובן עם מים תמיד כדאי ורצוי, בקשר לסבון אם מתפנים רק לשתן אין צורך סבון, אבל אם מתפנים לצואה מומללץ עם סבון.
מה הבעיה עם לשטוף ידיים עם סבון אחרי כל ביקור בשירותים ולא משנה מה?

בכדי לא להעביר מזהמים למשטחי מזון זה מומלץ

אפילו אם נגעת עם נייר יכולה להתפלק לך אצבע.
אנונימי
את לא נוגעת ישירות בכפתור של ההורדת מים. ומישהו אחר שהיה לפניך כן נגע והשאיר שם חיידקים צואתיים. ואחרי זה פתח דלת, נגע בידית כמובן. ואת? גם בידית של הדלת של השרותים את לא נוגעת?
חובה חובה חובה לשטוף ידיים היטב עם סבון ברגע שיוצאים מהשרותים אפילו שאת סתם נכנסת כדי לסדר חזיה ולא עשית צרכים. ברגע שנגעת בידית של הדלת כבר יש עליך מלא חידקים. אחרכך תגעי עם הידיים האלה בפנים, בעיניים וכו'. לא יותר פשוט לשטוף ידיים?
שואל השאלה:
לשטוף ידיים זה ברור, השאלה הייתה, אם חייב בסבון בכל פעם?
אנונימית
שואל השאלה:
בוודאי שחשבתי שיש חיידקים גם על הנייר, אני לא אכנס לקישור, כי אני במילא מודעת להכל וזה רק ילחיץ אותי.. העניין הוא שבשמשפחה מתייחסים אלי כאילו שיש לי הפרעה קשה, אני הייתי שוטפת ידיים עם סבון במצבים האלה: בבוקר כשאני קמה, אחרי יציאה מהשירותים, לפני שאני תולה כביסה, לפני מקלחת- כדי לגעת בבגדים הנקיים ובספוג הרחצה שישאר נקי, ואחרי מקלחת... בערך אלו הפעמים שהייתי שוטפת, בגלל שהמשפחה שלי לא כזאת ואין להם בעיה לגעת בזבל חופשי, הם הפכו אותי כאילו יש לי בעיה של הגיינה, לא הייתי מתעסקת בלרחוץ ידיים כל היום וזה לא העסיק אותי, תיפקדתי כמו כל אדם נורמאלי, אבל המשפחה שלי עם השטויות שלה שיגעה אותי ועכשיו אני במצב נוראי, הם הרסו לי הכל ועכשיו הם אומרים לי תתמודדי אז מה אם נגעו בזבל של השירותים ונגעו לך בבגדים באיפור ובהכל.. בגללם אני לא יוצאת מהבית מאדם נקי והיגייני בצירה תקינה הפכתי לאדם שמצד אחד ממש מלוכלך כי אני לא יכולה להתקלח ולגעת בבגדים ובדברים שזיהמו לי ומצד שני הפכתי לחרדתית בקטע של הגיינה... זה לא הגוני אבל שני הפכים בו זמנית, ואני ממש זקוקה לעזרה איך לצאת מהמצב הזה, אבל אנשים נורמאלים לא מטפלים שאומרים לי שאם יש לי צואה על הבגד (והיא לא שלי, כי עשו לי את זה), אז זה לא תקין שאני נגעלת וכל מי שנגעל זה אדם עם או סי די.. אני כבר לא יכולה יותר, מאדם נורמאלי שהיה מתקלח כל יום שומר על ניקיון והגיינה ברמה נורמאלית וכל הדברים שלי היו נקיים נשארתי בלי כלום בלי יכולת להתקלח אני כבר לא יכולה אני כל היום בוכה בגלל מה שעשו לי, לא מבינה מה מפריע להם שאני רוצה לשטוף ידיים אחרי שירותים ומקלחת למה היו צריכים לשגע אותי בא לי למות, בשניה אחת נמחקו לי החיים..
אנונימית
תביני שאת צריכה לעזור לעצמך.
אם אין לך את החיזוק והתמיכה בבית זה לא יצליח כשאת שוקעת במה שעשו לך ולמה לא מקבלים אותך כמו שאת ולמה עושים לך בלאגנים ולא מכבדים אותך. את לא חייבת להישאר בטיפול אצל מטפל שלא נראה לך ואת לא חייבת לקבל את אבחנת ה-ocd אבל כן לטפל במצב כי ברור שיש כאן מצב שמשפיע לך על החיים ומגביל אותך ולא משנה הסיבה, עכשיו את צריכה להיות חזקה לעצמך ולהכיר גם בחולשות שיש בך ולדעת שאת תהי חזקה בסופו של דבר ופחות פגיעה. יש מטפלים קוגניטיביים טובים. פשוט תבקשי מהם מראש שלא יגדירו אותך בתגית "ocd" אם את מאיזור המרכז אז אוכל להוסיף המלצה על מטפלת. את צודקת שכאשר מגדירים בן אדם במשהו אז זה נדבק אליו וקשה לו יותר להכיר במצב אז יש לך שתי ברירות: או שאת לא חייבת לקבל את האבחנה, או שכן לקבל ולהכיר איך מתגברים על כך. בכל מקרה, כן לעשות למען עצמך.
אנונימי
שואל השאלה:
אני כתבתי שלא היתה לי שום הפרעה ושום או סי די, לשטוף ידיים בסבון אחרי שירותים לא הופך אדם לאו סי די... מה שהם עשו לי כל אדם נורמאלי היה נגעל בלי קשר לאו סי די, הם הוציאו את הזבל של השירותים את כל התכולה עם היד ונגעו לי בבגדים ובציוד וזה רק דבר אחד, כל אדם היה נגעל זה חיידקים צואתיים... אני במצב שתיארתי, כי איך אפשר לכבס כמות גדולה של בגדים במעלות נמוכות ועוד במים קרים ביד ולצפות שהחיידקים האלו יצאו ושעוד נגעו לי גם בחומרים של הכביסה והניקוי, זה לא שסתם נגעו, לא הרבה זמן אחרי שרוקנו את כל התכולה של המזבלה, נגעו לי בהכל, מברשות שיער חדשות, חומרים למקלחת, לשיער, חומרי ניקוי, חומרים לכביסה.. נשמע לך נורמלי שמטפלת אומרת שגם אם יהיה צואה על הבגד זה לא תקין להיגעל, לובשים את הבגד.. ומי שנגעל יש לו או סי די... די להכליל כל אדם בהפרעה הזו, שנראה לי רק בודדים יש להם אותה, כל מי שהוא קצת הגייני מכניסים אותו להגדרה הזאת
אנונימית
אוסידי זה לא דבר רע כל עוד זה לא משתלט על החיים.
ומה שהמטפלת שהזכרת שאמרה לא נשמע הגיוני.

את לא חייבת לקבל שום אבחנה, זכותך.
ולאף אחד אין זכות להדביק עליך תוויות.

הבעיה שלך כרגע היא איך לעזור לעצמך לצאת ממצב שתוקע את החיים.
אנונימי
שואל השאלה:
מה שציינתי, שזה לא השתלט לי בכלל על החיים.. המשפחה החליטה להתערב, עכשיו אני בבעיה בגללם כי אני גם במקום שאין לי גם איך לטפל במצב..
אנונימית
הבנתי, פשוט את לא יכולה לחיות עם אנשים מזוהמים שנוגעים בפחים ולא שומרים על הגיינה.
את אומרת שהבעיה היא הם. את אומרת שאין לך בעיה, כי הם אלו שיוצרים אותה.

קודם כל, יפה שאת לא מאשימה את עצמך ואומרת שהם מציבים אותך במצב בעייתי.

את חושבת שאי פעם תוכלי לחיות בתוך הלכלוך שלהם? את חושבת שזה מצב שתוכלי להסתגל אליו? את בכלל רוצה להחיות איתם במצב הזה?

זה יהיה נחמד אם הם ישתנו בעבורך ולא את בעבורם. יש למצוא איזו פשרה באמצע, שגם את תוכלי לחיות בלי חשש לגעת בכביסה נקיה מבלי לשטוף ידיים. בלי כל האיסוף של הכביסה ללא כיבוס.

את נמצאת בבעיה ללא ספק, ואת צריכה להרגיל את עצמך לעשות מטלות שאת כן תוכלי לוותר על איזור הנוחות בהן. למשל להתחיל בכיבוס של הבגדים. להתחיל להציב לעצמך מטרות. לראות איך אפשר לחיות בסביבה של אנשים כאלו ולהישאר בחיים.
אם זה בלתי אפשרי בעבורך, זה גם בסדר, זו את וככה את. אולי יהיה צורך לעזוב את הבית במידה שזה מתאפשר לך. אבל כרגע האתגר הוא להתמודד עם אנשים וללמוד לחיות בתוך הסביבה שלהם עד גבול מסויים שאת לא תוכלי לעמוד בו ותקחי צעד אחורה. הפתרון יתחיל ממך ולא מהם בכל מקרה.

באיזשהו מקום אני רואה שיש משהו שמשתלט לך על החיים וזה הגועל מהאנשים שאת חיה איתם כי הם מי שהם ואת מי שאת. חבל שהם לא מבינים ועוזרים לך. תבחרי לעזור לעצמך, תמצאי מסגרת מחוץ לבית. תקבעי מטלות קטנות שישפרו לך את איכות החיים בבית כדי שלא תרגישי אומללה בתוך המצב הזה. והכל לעשות בהדרגה ובמתינות. לא לפחד מזה ולדחות את הדברים.
אנונימי
מאוד טוב זה מפחית הרבה חיידקים
עדיף כן... כי במילא אנחנו נוגעים בהרבה דברים במשך היום ומצטברים עליו חיידקים ואבק לכן רצוי לשתוף ידיים אחרי שירותים כדי להפחית קצת מהכמות שמצברת במהלך היום עד למקלחת
תאמיני לי אחרי שתכנסי לקישורים שאני ישלח פה תרחצי כל 10 דקות ידיים חח...
אנונימית
גם הנייר טואלט שאת נוגעת בו מלא חיידקים, תודי שעל זה לא חשבת. כן חשוב.
אנונימי
מומלץ מאוד!
כדאי גם ליטול ידיים 3 פעמים על כל יד ולברך את ברכת אשר יצר זו מצווה וגם סגולה לבריאות איתנה!
שואל השאלה:
אם אני מתפנה עם שקית על הידיים, ונוגעת רק עם השקית צריך לשטוף ידיים בסבון? (לא אחרי גדולים אולי רק אחרי קטנים).
אנונימית