5 תשובות
כן, יכול להיות מצב כזה.
במיוחד עם מסמכים מתאימים, שיחה בעלת תוכן מתאים וכו'.
Aro
שואל השאלה:
אין לי מסמכים, הקב"ן שלח אותי אליו אחרי שסיפרתי לו על שנים של הפרעות אכילה, על זה שאני מקיאה אחרי כל ארוחה, שבגלל שהשמנתי כל פעם שניסיתי לצאת מהבית התחילו לי התקפי חרדה ושעד הייתה לי בגרות ניסיתי להתאבד בגלל הלחץ שהיה עלי לצאת. שאחרי הניסיון התאבדות לא יצאתי מהבית בכלל במשך יותר מחצי שנה ושכדי להגיע ליום הגיוס לא אכלתי כלום במשך שבועיים.
ניראלך שאלו סיבות שיכולות להוביל לקבלת פטור?
אנונימית
כן. כפי ששאלת בשאלה קודמת, שם עניתי לך גם. עקב בעיות מרובות שכאלו בהווה ובעבר, כמעט סביר להניח שצה"ל ישחרר אותך מחובת שירות ביטחון ולא תצטרכי להמשיך בשירות בצה"ל. בפטור שאת עתידה לקבל, יהיה רשום כי הפטור ניתן לך עקב סיבות רפואיות בלבד כדי להגן עליך מצד סטיגמות או אפליות בהמשך חייך כמו בראיונות לעבודות וכד'.

הכוונה למסמכים כפי שארו הזכירה היא להוכחה לגבי המצב הרפואי שלך כמו עדות על ניסיון ההתאבדות שלך אם הרשויות היו מעורבות בתהליך למניעתו. סיכום מפגשים עם פסיכולוג/פסיכיאטר בעברך אם היה, וכן מסמכים מקופת החולים שלך על הבעיות שהיו לך ויש לך כיום.
שואל השאלה:
תודה על התשובה.
פשוט הקב"ן אמר לי שאני יכולה להגיע ביום ראשון לפגישה ואז לחזור הביתה ואני ממש לחוצה מזה שאני אחזור הביתה, אפספס הרבה חומר בטירונות ובסוף הפסיכיאטר לא יתן לי פטור ואני אצטרך לחזור על הטירונות שוב...
אנונימית
כן
באותו הנושא: