8 תשובות
אל תתחלי
אני די בטוחה שאם תתחילי להתאפר יקרה את מה שכתבת, כעיקרון אין משהו רע בלהתאפר, למה את מפחדת שיקרה לך מה שכתבת?
שואל השאלה:
כי אני לא רוצה להיות תלויה בזה
אנונימית
לדעתי אין משהו רע בלהיות תלויה בזה, לדעתי זה רק מוסיף יופי.
רק את יודעת מה יעשה לך טוב, את יכולה לנסות להתאפר בקטנה, לא חייב כבד.
ואם יכלת לצאת מהבית כמו שאת עד עכשיו אני לא רואה סיבה שזה לא יוכל להמשיך גם אחרי שתתחילי.
הכל טוב, תנסי, תראי איך זה נראה עליך ותחליטי אם את רוצה להמשיך
בסופו של דבר תעשי מה שאת רוצה כמובן, אבל לפי דעתי- אל תתאפרי. אני בטוחה שאת יפה מאוד בלי איפור. לדעתי מראה טבעי נראה הרבה יותר יפה, נקי ו"טהור" מאשר פנים מאופרות- זה מראה קצת מלאכותי ועשוי בעיניי.
ומה שתיארת בשאלה זה בדיוק מה שקרה לי. התחלתי להתאפר קצת, ופשוט התחלתי להרגיש הרבה יותר טוב עם איפור, ולא יכולתי לצאת מהבית בלי זה. באיזשהו שלב נמאס לי להתאפר, פשוט נמאס, אני שונאת את זה, ושונאת בסוף היום להוריד את זה, בשבילי זה חרא של דבר. לא התאפרתי כי זה כיף לי ואני אוהבת את "אומנות האיפור", התאפרתי פשוט כי הרגשתי שזה "מסתיר פגמים ומדגיש את היופי" ובולשיט כזה. בסוף הבנתי שמראה טבעי זה הדבר הכי מדהים שיש, וזה לא משנה אם אנשים יחשבו שאני פחות יפה או משהו, שיחשבו מה שבא להם. וזה היה לי קשה אבל "נגמלתי" מזה בסוף. למרות שאני עדיין לא יכולה לצאת בלי מייקאפ, אבל העור שלי היה חוסר ביטחון שלי גם לפני שהתאפרתי, ואני בספק שאי פעם לא יהיה, למרות שזה אותו הדבר.
בקיצור, אל תתאפרי לפי דעתי, אלא אם כן את נהנית להתאפר, נהנית מה"תהליך", ואת רואה באיפור כאומנות שכיף לעשות, ואוהבת את עצמך באותה המידה בדיוק גם בלי האומנות הזו על הפנים (כנות עצמית).
תתחילי במשהו קטן כמו מייקאפ או מסקרה
ואחרי זה לאט תמשיכי לעוד משהו אבל אל תעשי פשוט צלליות וסומק ואודם מוגזם תעשי דברים עדינים נגיד אני שמה רק מסקרה וגם זה רק לפעמיים
תלוי אם את נהנית מזה באמת.
אני למשל מאוד נהנית מזה ולכן איפור העיניים מלהיב אותי יותר מאיפור הפנים. כלומר, לא בוער לי להסתיר את השחורים מסביב לעיניים שלי וכו'.

אבל, יכול להיות שזה לא כל כך נורא להתאפר באופן קבוע. אולי אפילו אני מתישהו אתחיל להתאפר איפור מלא באופן קבוע? אין לי מושג, תעשי מה שאת רוצה.
באותו הנושא: