4 תשובות
את צריכה בכללי מה הולך בפרק או בכללי על הדמויות של משחקי הכס ומה היחסים ביניהם?
שואל השאלה:
לא בפרק עצמו. מה קורה מפרק אחד עד שבע
אנונימית
בכללי
יש כמה משפחות אצולה / מלוכה בסדרה.

בווינטרפל יש את משפחת סטארק. האבא הוא נד, אישתו קתלין. זאת המשפחה שמצאה את זאבי הערבות ביער, את הגורים.
יש לנד וקתלין 5 ילדים. הגדול ביותר - רוב. אחריו סנסה (הג'ינג'ית היפה) אחרי אריה (הילדה שלא אוהבת לתפור, לא אוהבת שמלות אוהבת להילחם וכו'), אחריה בראן (זה שנפל מהמגדל) והכי צעיר - ריקון.

בנוסף אליהם יש את ג'ון סנואו, שהוא הממזר של נד סטארק. כלומר נד שכב עם אישה אחרת כשהוא היה מחוץ לווינטרפל זמן מה עם המלך, וג'ון סנואו הוא הילד שלו ושל האישה.
ג'ון הולך עם דוד שלו, אח של נד, ברנדון, לחומת הקרח כדי להצטרף למסדר בטירת בלאק שמגן מפני הצד הצפוני של החומה, ששם יש ''פראיים''.

יש את king's landing, איפה ששוכן הארמון, שמה חי המלך והמשפחה שלו.
המלך הוא רוברט באראת'און, השמן עם הזקן. הוא ונד סטארק חברים מאוד טובים מילדות והוא מבקש מנד להפוך ליד ימינו אחרי שיד ימינו הקודם, ג'ון איירין, נרצח (אבל לכאורה הוא מת ממחלה. אישתו של ג'ון איירין היא אחותה של קתלין, אישתו של נד, והיא מודיעה לה שמישהו רצח את בעלה).
רוברט נשוי לסרסיי לאניסטר, זאת עם השיער הבלונדיני הארוך והגלי. יש לה אח תאום, ג'יימי לאניסטר, שמכונה בפי האנשים רוצח המלך כי הוא זה שרצח את ''המלך המשוגע'' ששלט שלפני רוברט ולכן רוברט נתן לו מקום מכובד בצבא ובממלכה שלו ותואר אביר. ויש להם אח קטן בשם טיריון (הגמד) שהוא אחלה ונחמד יותר מהם.
סרסיי ואח שלה ג'יימי בעצם שוכבים ומנהלים יחסים רומנטיים בסתר, וכל הילדים של סרסיי שהם לכאורה הנסיכים וילדיו של המלך רוברט (ג'ופרי, הנער הבלונדיני שמתחבר לסנסה, מירסלה ותומן/תומאן איך שלא כותבים) הם בעצם ממזרים ואין להם דם מלוכה בכלל.
סרסיי ואחים שלה באים מקסטילי רוק (המקום בו הם גדלו וחיו עד שסרסיי נישאה לרוברט).

בנוסף יש את דאניריז ווסייריז. הם אח ואחות מבית טארגריין (אלה עם השיער הפלטינה המאוד בהיר) שהם שושלת שנושאת דם דרקונים והבית ידוע בכך שהשושלת שולטת בדרקונים, ואבא שלהם היה ''המלך המשוגע'' ששלט לפני רוברט באראתי'און.
אחרי שאבא שלהם נרצח וכל המשפחה שלהם נרצחה, הם יצאו לגלות וויסייריז רוצה לטעון חזרה את כס המלוכה שבעיניו שייך לו, ולכן הוא מחתן את אחותו דאניריז לראש שבט הדות'ראקי, ח'אל דרוגו, כדי לקבל את הצבא שלהם ושיוכל ללכת ולהילחם במלך הנוכחי ולהחזיר לעצמו את המלוכה. הוא מאמין כי הוא נושא בו את דם הדרקון ולכן הוא אלמוות בניגוד לאחותו שאין לה את דם הדרקון (כי זה לא הגיע אליה בגנים, ככה הוא מאמין) ולכן היא צריכה לשתוק ולעשות מה שהוא אומר.

זה בקצרה על רוב הדמויות בסדרה, אם את צריכה עוד הסברים אני אשמח לנסות לעזור (: