7 תשובות
היו לזה חיוביות כמו הקדמה שהביאו לאפריקה
וגם היו לזה שליליות טוב כמו הטבח שהיה שם ועוד כמה סיבות..
אני חושב שזה הרבה יותר שלילי מחיובי אבל יש גם וגם
יש גם וגם
נגיד יתרונות:
הביאו להם חינוך, שירותי בריאות, טכנולוגיה כתוצאה מכך רמת חיים עלתה.
שואל השאלה:
יש לי שאלה על זה עם ציון
האימפריאליזם המערבי באפריקה השפעה חיובית/שלילית נמקו.
אשמח אם תגידו את הדעות שלכם ותתנו לי קצת רעיונות לראש:)
אנונימית
שלילית, ניצלו אותם כלכלית ולא נתנו הם אפשרות לבנות את עצמם, ואז כשהם ניצחו במאבק שלהם לעצמאות הם היו כל כך לא מאורגנים ועד עכשיו זה ניכר לפי המאבקים שיש שם. האומות שכבשו את אפריקה התחילו את 1960 ב"פור" מטורף, כל העושר הכלכלי הזה והעליונות שהם טיפחו במשך כל הזמן הזה. איזה סיכוי זה השאיר לאפריקה?
אנונימית
אני מהתגובה הקודמת, אם את מחפשת דוגמא טובה כדאי לך לקרוא קצת על קונגו, ניגריה, סומליה סודן והרפובליקה המרכז אפריקאית, זה יותר אקטואלי
בנוסף תעברי על מדד הפיתוח האנושי, תמ"ג וכו, זה יכול ממש לבסס את התשובה שלך
אנונימית
וגם תחשבי על זה שלקחו משם מיליוני אנשים לעבדות, קשה מאד להמשיך לתפקד בתור חברה אחרי זה ולבנות את עצמכם מחדש, זה לזרוק פוטנציאל אנושי לפח וגם את התרבות - ואז פתאום משחררים אותם.

לתת למישהו פתאום הרבה כוח בידיים יכול להרוס אותו, זה צריך להיות תהליך הדרגתי, לדעתי לפחות...
אנונימית
שואל השאלה:
זה מה שרשמתי, אני צריכה להקריא את זה מחר בכיתה ולקבל ציון.. תגידו לי מה דעתכם ואם לשנות או להוסיך משהו. תודה :)

לדעתי להאימפריאליזם גם השפעות חיוביות וגם השפעות שליליות.
ההשפעות החיוביות של האימרפיאליזם מתבטאות בכך שהאירופאים מביאים איתם טכנולוגיה מתקדמת ומפותחת יותר, השקעה בתשתיות ופיתוח אוצרות טבע. בנוסף לכך דאגו האירופאים לרווחת המקומיים בכך שהוקמו מערכות בריאות, בנוסף שופרו החוקים המקומיים והוקמו בתי ספר.
ההשפעות השליליות של האימפריאליזם מתבטאות בדיכוי התרבות המקומית וניסיון לכפות את התרבות האירופאית מתוך "תפיסה וחשיבה" כי התרבות המקומית היא תרבות פחותה ולא נאורה. התקיימה כפייה דתית בניסיון של האירופאים להפוך את המקומיים לנוצרים מתוך תפיסה שהנצרות היא הדת "הגואלת", ביטול אמונתם/דעותיהם של המקומיים והריסת ערכים ומסורות בהם האמינו ילידי אפריקה במשך דורות רבים. קיים ניסיון לכפות תרבות מערבית אירופאית מתוך תפיסה כי הגזע הלבן הוא השולט והאינטיליגנט והגזע השחור הוא "נחות", לכן על הגזע השחור להקשיב ולעשות כפי שמציית הגזע "הנאור יותר".
לסיכום ניתן להבין כי כל סיטואציה נבחנת ממספר זוויות ראייה ולא רק מזווית אחת ויחידה, לכן הצגתי גם את ההשפעות השליליות וגם אל החיוביות במטרה להציג את השפעות האימפריאליזם משני הצדדים.
אנונימית
באותו הנושא: