8 תשובות
השאלה שלך לא כ"כ ברורה. מה זאת אומרת לא מוצא את עצמי באזרחות? כאילו בלימודי אזרחות? ואיך זה קשור לבדידות?
למה באמת אתה בודד? ספר ע"ע קצת. אשמח לדבר איתך.
אנונימי
שואל השאלה:
אזרחות= אחריי צבא..
לא מוצא את עצמי לימודית, חברתית ולא מבחינת עבודה
למה אתה לא מוצא את עצמך? זה משהו רגשי? למה אין לך חברים? זה משהו חדש? זה מסיבה טכנית או רגשית? בקיצור, תפרט יותר...
אנונימי
שואל השאלה:
בגלל שהחברה לא מקבלת אותי ולא קיבלה.. לאף אחד לא איכפת
תפרט יותר- מה זאת אומרת שהחברה לא מקבלת אותך? ושלא"א לא אכפת?
א"א לדבר איתך כשאתה כ"כ מקצר.
אשמח לדבר איתך. אפשר גם בפרטי.
אולי תלך ליועץ מקצועי. גם לא ענית לי, זה תמיד היה ככה? זה נשמע שיש בך הרבה מרמור, ושיש לך הרבה מה לספר. תספר, אל תפחד. אתה לא לבד בסירה.
אנונימי
אתה אכן צריך לפרט יותר
הי
ההרגשה של "אבוד" אחרי הצבא היא משהו שהוא לדעתי כל משוחרר כמעט עובר וזה טבעי אחרי 3 שנים שאתה במסגרת ולפני כן 12 שנה במסגרת אתה פתאום לבד ומחליט על עתידך זה בהחלט משהו שמשאירים רבים בשוק אבל זה טבעי. גם אני ורבים היינו ככה.
חשוב שלא תלחץ ותן לך את הזמן "להתבשל" מה אתה רוצה להיות שתהיה גדול, אפשר להשתמש בשירותי היחידה להכוונת חיילים משוחררים שדרכם אתה יכול לקבל שובר אם אני לא טועה למכון בהסדר איתם כדי לחשוב ביחד איזה מקצוע יתאים לך ולכישורים שלך.
בנתיים כמו כל משוחרר ממליץ שתעבוד בעבודה נדרשת ככה תקבל גם את המענק של ביטוח לאומי.
לגבי חברים - זה כבר קשור גם לביטחון העצמי שלך ויש על מה לעבוד אבל השינוי מתחיל ברצון לשנות ולהיות פחות שלילי. לגבי מציאת חברים ברגע שתכנס למסגרת כלשהי של עבודה ושל לימודים (גם אם זה לימודי תעודה או השלמה/שיפור בגרויות) אז מכירים אנשים ומכאן יכולה להיות התחלה של ידידות. יש גם בפייסבוק (אני לא מעורב בענייני פייסבוק ) כך שמעתי גם טיולים מאורגנים לבני גילך שזה הזדמנות להכיר גם חברים ואולי גם חברות. מסגרות של התנדבות כמו צער בעלי חיים.
לגבי "בגלל שהחברה לא מקבלת אותי ולא קיבלה.. לאף אחד לא איכפת" את העבר אתה לא יכול לשנות אבל כדי להתקדם יש לשים את העבר מאחור (יודע שזה לא קל) אבל יש עתיד והוא פתוח, תציב מטרות ותוכל ללכת איתם עד הסוף בצעדים קטנים ומדודים..
מה שהיה פעם יכול להשתנות ואני מאמין שלאנשים יכול להיות אכפת ממך... תן לאחרים ולך הזדמנות להכיר אותך.
אולי אפילו טיפול או שיחה עם פסיכולוג יעזור לך לקחת כלים לשיפור הביטחון העצמי שלך ומשם רק תמריא. בקופת חולים יש מסובסד וזה חסוי כל מה שיהיה בפגישה עם המטפל. הכל בסדר אתה צריך רק איזה הכוונה מקצועית לעניין תעסוקה וגם לגבי ביטחון עצמי.
בהצלחה
אחי,
תיקח את זה לאט וכל פעם תשים לך מטרה שתקדם אותך
הרעיון זה למצוא כיוון ולרוץ עליו (ולא להכנס כל הזמן ל"סרטים" של הססנות")

בהצלחה