7 תשובות
צה"ל הוא מקום גדול, יש הרבה מקומות שאנשים מקללים ויש מקומות שאנשים מאוד מעריכים.

אני באופן אישי הייתי חימושניק והתנאים לפעמים היו קשים, והסביבה מבולגנת, אך תמיד הייתה אחווה עם בתוך הגדוד עם כל הבלאגן.

שירות לאומי זה טוב, צה"ל זה חוויה יותר אינטנסיבית.

2 הדרכים טובות, אך תביני שאם את מתגייסת לצה"ל יש הרבה שתצתרכי להתמודד איתו, וזה עשוי כולל ילדותיות, מצבים לא הוגנים, עבודה קשה, חוסר שינה, וכו'

בהצלחה!
אני לא הייתי בצבא והאמת גם לא בשירות לאומי מה קוראים

אבל אני מצטער על זה כיום שלא לקחתי חלק בעיקר בגלל התרומה שלא נתתי לצבא
אנונימי
היי
אני הייתי בחיל האויר בתפקיד די כבד. בסהכ תפקיד טוב אבל זה כרך ממני המון דברים כמו מרחק רק מהבית עבודה מרובה והמון עבודת ידיים. היו הרבה מבחנים והרבה ידע מסווג. תפקיד אינטנסיבי ולפעמים גם לא ישנתי בלילה. היו גם הרבה תורנויות. אפשר לומר שזה תפקיד קשה אבל משמעותי ועד היום לא מתחרטת ששירתתי בצבא. ולמרות כל הקושי התמודדתי בעיקר כי אנימבית שאוהבים לשמור את הילדים בצמר גפן. צבא זו מערכת קצת קשה שאפשר להתמודד בה אבל לא לכל אחד היא מתאימה. את צריכה לחשוב אם את יכולה ואם לא תלכי על שירות לאומי כי גם זה משמעותי. כל דבר משמעותי בדרך שלו. וצבא לא מתאים לכל אחד. בגדול ממליצה להתגייס אבל אם זה לא בשבילך ואת מרגישה שתתרמי בשירות לאומי אז למה לא
אנונימית
צבא זה חוויה בגדול. את מכירה המון אנשים. היה מלא תורנויות וגם עבודה לא קלה (עבדתי במעבדה טכנית)... השאלה עד כמה את מפונקת:).. אני אישית קצת קשה לי עם כל הפקודות היה.. גם לא הצלחתי להשאיר את האגו בבית:)) מה שהיתי אישית מוותרת עליו בתור בת שגידלו אותה בחממה ביתית יחסית, זה טירונות:)
החברה הישראלית יצרה כיום מעין רשת לחץ חברתית
שטוענת שמי שלא התגייס או שירת בשירות לאומי הינו אנוכי מאוס ומשוקץ.
הבעיה העיקרית בטענה זו היא שאיננה נובעת מתוך רדיפת הצדק והאמת
אלא מתוך רצון שהאחר יתייסר כפי שהוא התייסר או ינוצל כפי שהוא נוצל באותה מסגרת.
באותה נשימה הם גם יאמרו לך שקשה מאוד לחיות במדינה מהרבה סיבות ושזו מדינה אוכלת יושביה,
מבלי לשים לב שהם סותרים את עצמם.

לעניות דעתי, תרומה אמיתית הינה לחברה ולא למדינה מבלי להתפשר על כבודך העצמי (שבצבא נרמס, לדוגמה).
עוד נקודה למחשבה היא, שככל שתקדימי ללמוד ולהתפתח אישית ומקצועית, תתרמי למדינה לא פחות ביצוגה בכבוד.

עם כל הקושי שבדבר, הוא חייב להיאמר, הדרישה להכניס נשים לצבא היא רק על מנת שהמפקדים והלוחמים יתנו פורקן ליצרם, והיא רק מוסוות באמתלאות שונות.

ולכן, אם הייתי מוכרח, אבל באמת מוכרח לבחור מביניהם, הייתי בעדיף את השירות, לא בגלל שהוא יותר טוב, אלא בגלל שהוא פחות גרוע.

ובגילוי נאות, שירתתי בצבא וראיתי מספיק, אולי יותר מדי...

אל תפחדי לחשוב על טובתך האמיתית, לא משנה כמה יפחידו אותך.
בהצלחה!
יהושע
"הדרישה להכניס נשים לצבא הוא רק על מנת שהמפקדים והלוחמים יתנו פורקן ליצרם"?
אבל ביחידות קרביות יש דיי מאט בנות אם בכלל. אם כבר הפכת את כולן לזונות איך יהיה מענה לכל הלוחמים שיש להם יצרים? וחיילים ביחידות פתוחות שיש שם הרבה בנות באמת יוצאים הביתה רוב הימים בשבוע! אז לא חייב להיות בבסיס כדי למצא "פורקן ליצרים" כי החיילים וחיילות חוזרים לחברים וחברות שלהם מחוץ לבסיס.
אבל מה לא יאמרו הדתיים כדי להצדיק את כל המשטמתים:)
אלכסה 4,
לא חידשנו דבר,
הדבר כבר נאמר ע"י אחד משרי הביטחון של המדינה בתקומתה כשעוד צה"ל היה בהתהוותו וצונזר בתקשורת. פשוט דואגים לקשור לנו את העיניים ולקומם אותנו אחד מול השני ("הפרד ומשול") כדי שחס ושלום לא נתפקח ונמרוד במערכת. את יכולה לראות זאת כעוד זוית ראיה המעוניינת לשמור על כבודה האמיתי של האישה ולא מחפיצה (רואה בה כחפץ) אותה...
ולא מבחינה דתית (שאגב תרמה ותורמת המון במערכת הביטחון אבל לא זוכה לקבל חשיפה הוגנת באמצעי התקשורת החילונית, והדברים ידועים), אלא מבחינת הגיון אנושי בסיסי ונייטרלי.