6 תשובות
כן בכיף אעזור לך רגע
עריכה - הקישור לא עובד נסי שוב
זה לא נותן לי להכנס... מה הנושאים?
שואל השאלה:
1. תלמידים רבים טוענים כי קיום לימודים בשעה הראשונה איננו יעיל ואינו אפקטיבי, הביעו דעתכם על טענה זו תוך הקפדה על כללי הכתיבה הטיעונית.
2. ממחקרים רבים עולה כי צפייה מרובה בטלוויזיה עלולה לגרום לנזקים חברתיים, התנהגותיים ובריאותיים בקרב הצופים הביעו דעתכם על תוצאות המחקרים תוך הקפדה על כללי הכתיבה הטיעונית.
3. משרד החינוך החליט כי תלמידים מתחת לגיל 16 לא יוכלו להיכנס לבתי הספר עם אופניים חשמליים. הביעו דעתכם על החלטה זו תוך הקפדה על כללי הכתיבה הטיעונית.
4. הוחלט שלא להתקין רשת wi-fi בין כותלי ביה"ס, על- אף פניות חוזרות ונשנות של תלמידי החטיבה להנהלה הביעו דעתכם על החלטה זו תוך הקפדה על כללי הכתיבה הטיעונית.
5. בכיתתכם יש תלמידים המבקשים מחבריהם להעתיק את שיעורי הבית שלהם. הביעו דעתכם על תופעה זו תוך הקפדה על כללי הכתיבה הטיעונית
6. בשנים האחרונות פליטי תכניות מציאות ("ריאלטי") מקבלים יותר הצעות עבודה מאמנים ותיקים ומקצועיים, שרכשו השכלה ועמלו שנים כדי לרכוש ולחזק את מעמדם. הביעו דעתכם על תופעה זו.
7. אחת העיריות בארץ החליטה להציב מצלמות אבטחה בבתי הספר בעיר, כדי להילחם במקרים של הֲפָרֹות משמעת ואלימות המתרחשים בין כותלי המוסד החינוכי בשעות הלימודים. הביעו דעתכם על החלטה זו תוך הקפדה על כללי הכתיבה הטיעונית.
8. "אל תסתכל בקנקן, אלא במה שיש בו" ( מסכת אבות, ד, כ) החברה בימינו עסוקה בעיקר בחיצוניותו של האדם ופחות בפנימיותו. הביעו דעתכם על טענה זו תוך הקפדה על כללי הכתיבה הטיעונית.
9. פיקוח על השימוש באינטרנט- בני נוער רבים משתמשים בכלי התקשורת של האינטרנט, כמו: חדרי צ'אט, בלוגים, דואר אלקטרוני וכן הודעות מיָדיות (icq)
יש הטוענים כי על ההורים לפקח על הפעילות של ילדיהם באינטרנט. הביעו דעתכם על טענה זו תוך הקפדה על כללי הכתיבה הטיעונית.
10. שאלת האנונימיות ברשת- לאחרונה הועלתה הצעת חוק אשר תחייב לחשוף את זהותם של טוקבקיסטים שפגעו בשמם הטוב של אנשים שונים. חוק זה עלול להגביל את הזכות לחופש הביטוי. הביעו דעתכם על הצעה זו תוך הקפדה על כללי הכתיבה הטיעונית.
11. יש הטוענים כי צפייה בסרטים במסגרת השיעורים בבית הספר היא בידור בלבד. הביעו דעתכם על טענה זו.
12. יש הטוענים כי הקשרים הנוצרים באינטרנט אינם "אמיתיים", ואינם יכולים להחליף תקשורת פנים אל פנים, ובסופו של דבר האדם נשאר בודד. הביעו דעתכם על טענה זו תוך הקפדה על כללי הכתיבה הטיעונית.
11-
יש הטוענים כי צפייה בסרט על החומר הנלמד במקום זמן שיעור זה אך ורק למען בידור.
לדעתי טענה זאת מוטעת מכיוון שכאשר אנו רואים סרט על הנושא הנלמד קל יותר להבין את החומר ולזכורו טוב יותר, קל יותר לדעת על מה מדובר.
כאשר אנו רואים את החומר בעיניים אז אנחנו יכולים לזכור טוב יותר ולהבין בהמחשה את החומר במקום לשנן ולא להבין.
בנוסף כאשר רואים את החומר באיניים אפשר להזכר בדמויות ובכלילה במקום במילים מספר, קל יותר ועוזר יותר לראות בעיניים את העלילה מאשר לקרוא מדף.
לדוגמה, כאשר אדם מסויים אראה הצגה על הסיפורים מהתנ"ך יהיה לו קל יותר להבין את העלילה המתרחשת שקורת בשפת היום יום, לעומת זה שאנחנו קוראים מהתנ"ך וצריכים לתרגם לשפה היום יומית ולדמיין את המתרחש.
המסקנה היא שהטענה בהתחלה מוטעת וסרטים על החומר הנלמד דווקא כן עוזרים ללמידה ולא משמשת רק למטרת בידור.

סליחה עם יש שגיעות, אני דרך הטלפון וקשה לרשום דרך הטלפון בלי שגיעות ('^_^)
היי עם שלחו לך פיסקת טיעון לגבי הנושא הראשון
עם כן אני יודע לך מאוד ועם לא ציינתי שזה דחוף
שואל השאלה:
באיזה כיתה אתה?