15 תשובות
לדעתי לא, אם שניכם רוצים את זה אז למה לא? לכו על זה.
Aro
זה בסדר גמור.. זה הזמן.
לא
רק אם את מוכנה לזה ואוהבת אותו, הנשיקה הראשונה צריכה להיות מיוחד ורק עם מי שאת באמת אוהבת
אתם בגיל שאתם כבר יכולים לעשות מה שבאלכם אבל את צריכה לחשוב אם את באמת רוצה להתנשק עם מישהו - דבר אינטימי ורציני - שתאכלס רוב הסיכויים שזה יהיה כמו כל מערכת יחסים בגיל העשרה וזה ייגמר..
את לא מעדיפה לדחות את "הסיפוק" הזה לבנאדם שאת באמת תרצי לחיות איתו?
שואל השאלה:
אתה מתכוון להתנשק עם מישהו שאני בטוחה שאני יתחתן איתו? לא צריך להגזים.. צריך להנות מהחיים, חוץ מזה אני מאוד אוהבת אותו.
אנונימית
לדעתי כן אני בן 17 וחצי ועדיין לא התנשקתי הכל טוב
שואל השאלה:
לפני התשובות זה בכלל לא נראה מוגזם, אבל יפה שאתה ככה בגיל 17
אנונימית
חח סבבה.. תהני מהחיים, בסוף את חושבת שזה לא ישפיע על חיי הזוגיות שלך?
כשאת לבסוף תתחתני.. את לא חושבת שזה יהיה שונה אחרי כל הילדים בני 16 שהתנשקת איתם? ולהתנשק זה עוד נמוך.. אולי גם תישכבי איתו?
דברים כאלו אינטימיים לא עושים "בשביל ליהנות מהחיים". כן, בין בני זוג זה טוב וגם מצוין לעשות בשביל ליהנות ביחד אבל סתם עם כל אחד? זה לדעתי לזרוק את עצמך והפוך מכיבוד עצמי.

שואל השאלה:
מי אמר לעזעזעל שזה אם כל אחד? כולה עם חבר ראשון שלי שפעם השניה-אני אוהבת אותו, מה נמוך בלהתנשק? נשיקה מבטא אהבה ומקרב, מי לעזעזל אמר שאני אשכב איתו? זה אתה אמרת. אתה ממש מגזים וכמו שזה נראה אתה ממורמר שמנסה להוציא עצבים על כאלה שטוב להם, שיהיה (:
אנונימית
חח סליחה.. צודקת. קצת סטיתי ודיברתי יותר מידי בכללי ולאו דווקא ספציפית אלייך.


צודקת טעיתי בניסוח.. לא כל אחד, ברור שלא.
כלומר, כשיש לך חבר בגיל הזה אז תאכלס את מבינה שרוב הסיכויים שתיפרדו ולאחר מכן בטח "תתאהבי" שוב פעם במישהו אחר.. נכון? את בטח מבינה את זה. אז פה התכוונתי כביכול שזה יותר מאחד ואפילו משניים.

את בעצמך אמרת 'לא צריך להגזים.. ליהנות מהחיים..'. אבל את סותרת את עצמך בתגובה השנייה שלך כשכתבת "נשיקה מבטא אהבה ומקרב,." אז את באמת מכבדת את האינטימיות של הנשיקה שלפיך מסמלת את האהבה וקירבה לבן אדם או שאת אומרת שזה לכיף?

ולא התכוונתי שנשיקה זה לא חשוב ו-"נמוך" כביכול.. התכוונתי ברמה האינטימית. כלומר 'עזבי נשיקה.. אולי גם תשכבי איתו?' - סך הכול הצעתי רעיון שכיום קורה כל כך הרבה ולדעתי צריך לכבד את זה טיפ טיפונת יותר.


לא ממורמר ולשמחתי עוד לא קרה לי שהיו לי עצבים כלפי אנשים שמעולם לא פגשתי ואני לא יודע אם באמת טוב לך או לא.. וגם אם טוב לך - לפחות לדעתי האישית - זה ישפיע בהמשך.

אני חושב שלמשל מישהו שבגיל העשרה היה עם איזה 3-5 חברות (כיום יש גם עם 10) החיים האינטימיים והאישיים בינו ובין בת זוגו יהיו שונים מאשר מישהו אחר שבאמת כיבד את כל הקטע ולא זרק את עצמו.

כן.. "זרק" זו מילה חזקה אבל זו דעתי. לבוא ולנשק מישהו שאת יודעת שאת תיפרדי ממנו זה לדעתי זריקה. כי את עושה את זה נטו בשביל ליהנות ולכיף ואת יודעת שזה סך הכול ההתבגרות ואם באמת את אוהבת אותו את לא תגידי שאת תיפרדי ממנו מתישהו בהמשך - יכול להיות גם עוד שנה-שנתיים.


לילה טוב :)
שואל השאלה:
הכל בסדר, לילה טוב :)
אנונימית