3 תשובות
ילדשההורים שלו מתו ואימצו אותו קרובי משפחה ושהם מתעללים בוא ואז שולחים לו מכתב ומזמינים אותו לבית ספר של המכשפים ושאומרים לו שהוא ינצח את האיש הרשע שם ושיש לו צלקת ממנו ביום שההורים שלו נהרגו ואז הוא פוגש את הרמיוני ואת ורון וקיצר הם מצילים תעולם ממנו מחפשים כל מני דברים אחלה של גרפיקה יש כל מני דברים על טבעים
אנונימית
הארי פוטר הוא ילד יתום, רזה וממושקף, בעל עיניים ירוקות כאזמגרד, שחי בבית דודתו ודודו, פטוניה וורנון דרסלי. יחד איתם מתגורר גם בן דודו של הארי, דאדלי דרסלי. דודיו שונאים את שהותו בביתם ומקפידים לתת לו את היחס הגרוע ביותר. דאדלי, בן דודו של הארי הוא ילד מפונק ושמן שמקבל כל מה שהוא רוצה. דאדלי וחבריו נוהגים להכות ולהתעלל בהארי כמה שיותר. כמה ימים לפני יום הולדתו ה-11 הוא קיבל את המכתב הראשון בחייו. דודו ודודתו עושים כל שבכוחם למנוע מהארי לקרוא את המכתב, קוראים אותו בעצמם, ומודאגים מכך שכותב המכתב ידע שהארי ישן בארון שמתחת למדרגות שם הוא ישן כל חייו, לכן העבירו אותו לחדר השינה השני של דאדלי. ביום הולדתו ה-11 של הארי מגיע רובאוס האגריד - שומר הקרקעות והמפתחות של בית הספר לכישוף ולקוסמות הוגוורטס בעצמו כדי למסור להארי את המכתב. האגריד מגלה לו שהוא קוסם אשר נולד להורים קוסמים (אמו, לילי, היא אחותה של פטוניה), ושהוריו לא נהרגו בתאונת דרכים, כפי שסיפרו לו דודיו, אלא נרצחו בקללה הממיתה על ידי קוסם האופל הגדול בכל הזמנים, הלורד וולדמורט (או לפי רוב המפחדים מפניו "זה שאין לנקוב בשמו" או "אתה-יודע-מי"). הלורד וולדמורט ניסה להרוג גם את הארי, אך אמו, לילי פוטר, הקריבה את עצמה למען הארי ובכך נתנה לו הגנה. אמנם הקללה שהטיל וולדמורט על הארי פוטר לא הרגה אותו, אך היא הותירה במצחו צלקת בצורת מכת ברק וחלק מכוחותיו של הלורד וולדמורט נטבעו בצלקת. אותה קללה חזרה נגד שולחה ופגעה בוולדמורט עצמו, שנעלם ואיבד את כל כוחותיו. מאז הארי נחשב למפורסם בקרב כל קהילת הקוסמים, על כך שהוא הקוסם היחיד בהיסטוריה ששרד את הקללה ההורגת, ובכך הוא גם גרם למפלתו של וולדמורט. במכתב מפורטת רשימת הציוד של הארי לשנה הראשונה שלו הוגוורטס- בית הספר לכישוף ולקוסמות. את הציוד קונה הארי בסמטת דיאגון שבלונדון.

במשך שש שנות לימודיו בבית הספר לקוסמות הוגוורטס, ובעיקר בשנתו האחרונה בה כבר אינו נמצא בבית הספר, המתועדות בספרים, מתרחש מאבק בין כוחות הטוב, שאותם מייצגים הארי פוטר וידידיו רון וויזלי והרמיוני גריינג'ר, ובראשם מנהל בית הספר אלבוס דמבלדור, לבין כוחות האופל שמייצג וולדמורט ואוכלי המוות (תומכיו), כשוולדמורט מנסה לחזור ולהשתלט על קהילת הקוסמים. במשך הזמן מגלה הארי פוטר יותר ויותר על עולם הקוסמים, על הוריו המתים ועל המלחמה שהייתה בעבר אל מול וולדמורט ותומכיו, אוכלי המוות. הניצחון במלחמה הזו תלוי אך ורק בהארי.

תראי את הסרט פשוט. השחקן חתיך