4 תשובות
שלום לך.
קודם כל, תלוי באיזה שעות את/ה עובד/ת.
את/ה ציינת שזה עד השעה 16:00 אחה"צ.
מה הבעיה שתעבוד במשמרות ערב או לילה?
איני יודעת באם את יודעת את החוקים לגבי עבודה כאשר את בשירות לאומי. כדאי שתדברי על כך עם הרכזת שלך. הנתונים שאני כותבת בהמשך היו נכונים לפני שנתיים, שאז עבדתי כרכזת שירות לאומי. אני בספק רב שיש שינוי.
למי שמשרת בשירות לאומי אסור לעבוד, כל פי חוק, כמו שאסור לחיילים לעבוד. מי שבמצב כלכלי קשה, יכול לקבל אישור עבודה (דרך הרכזת). עם אישור עבודה מותר לעבוד רק 12 שעות בשבוע וכמובן בתנאי שלא יפגע בשירות.
כמובן שאפשר לעבוד בצורה לא חוקית, בלי לקבל אישור. אך אז יש סכנה שאם את מקבלת שכר ומקום עבודתך משלמים עליך לביטוח לאומי, ששם את רשומה כעושה שירות - את עלולה להיות בבעיה. אם תעבדי "בשחור" ולא ישלמו עליך ביטוח לאומי, את מסתכנת שבמקרה ותהיה תאונה כלשהי בעבודה - את לא מכוסה מבחינת ביטוח. כמו כן, במידה ויתפסו שאת עובדת - זכאים להעיף אותך מהשירות. לא כדאי להסתכן.

אם יש לך את האישור - ואינך בשירות בסופי שבוע ואינך דתיה - תוכלי למצוא עבודה בסופי שבוע. כך רוב המשרתים אצלי עשו.

בהצלחה בשירות.
יעל נועם מומחית סטיפס
שואל השאלה:
קודם כל אם אני עובדת כמובן שזה יהיה באישור. ודבר שני אני כן דתייה אז אני לא אוכל לעבוד בסופי שבוע וזה שאמר שאני אעבוד רק במשמרת לילה.. לא נראלי שיש דבר כזה מקום עבודה שיסכים שאני אעבוד רק משמרת אחת בלילה.. בד"כ הם רוצים כאלו שיוכלו כל פעם לעבוד במשמרות שונות..
אנונימית
יש דווקא סופרים שפותחים בשעות הלילה שזה אומר שעובדים 24 שעות אז הם מחפשים עובדות ללילה.
יש לי גם שאלה למה רק 12 שעות?
אוסי