11 תשובות
דתיה ככה גם אמא שלי.
ומי שאומר שלא הוא לא יודע.
לדעתי, דתיה
דתיה
אין אף אחד ששומר על הכל במלואו. אצלך זה צניעות, אצל אחר זה צומות וכד
מסורתית!
דתיה זה הקיצוני של הדת זה שאת שומרת הכל ומכבדת את עצמך
מסורתית זה מישהו שהוא קצת מזה קצת מזה ומאמין אבל מלבש ומתנהד איך שבאלו
אנונימית
דתייה, אבל חלק מדתייה זה גם הלבוש את צריכה להתחיל להתלבש צנוע.
דתיה.
אני לא חושבת שלבוש זה משהו שמגדיר אותנו.
זה תלוי לגמרי איך את בוחרת להגדיר את עצמך... את יכולה לשמור רק שבת ולהגדיר את עצמך כדתייה, או לעשות קבלת שבת ולהגדיר את עצמל כחילונית ואת יכולה לקיים את כל המצוות והכל ולהגדיר את עצמך כמסורתית.. אין הגדרות ברורות למה זה מה... תבחרי איך את רוצה להגדיר את עצמך זה תלוי בך :)
דתייה.
אני מכירה הרבה דתיות שלא מתלבשות "צנוע", כלומר מקיימות אורח חיים דתי והולכות עם מכנסיים.
Aro
נסיכה, מי שלא אוכל ולא שותה כל כיפור! ויותר מזה גם הולך לכל התפילות, לא מוותר לעצמו לא שובר את הצום רק כל סיום תפילה יוצא 5 דקות להפסקת סיגריה, צריך לדעת שמצוות לחוד ועבירות לחוד, אצל הקב"ה אין להתקזז עבירה אחת כנגד מצווה אחת (כך מביא הרמב"ם בספרו משנה תורה 'הלכות תשובה')

מחזיק ממך ממש שאת שומרת שבת וחגים ושאפו עליך שאת צמה את כל הצומות, מברכת לפני האוכל ונוטלת דיים אחרי שירותים - אין כמוך!, ואפשר להסתכל על זה שלילי- תראו היא לא שומרת צניעות, אבל לשעתי כל הכבוד לך שאת מודעת -לעצמך, שוואלה בצניעות קשה לי ואני לא מכחישה את זה, והנה עכשיו הזמן שלך לעבוד על זה עם עצמך (אחרי חודש אלול, ראש השנה, כיפורים וסוכות), לראות שיעורי תורה על צניעות, ללכת עם חבירות לשיעורי תורה שמחזקים בעניין הזה, וגם אם באותו זמן לא יעלה אצלך רמת הצניעות - הכי חשוב שיש לך רצון לזה, כי אצל הקב"ה חשוב הרצון! "רחמנא ליבא בעי" (הקב"ה רוצה את -הלב) אם הלב של האדם טהור ויש לו רצון להיטהר, אע"פ שעכשיו הוא לא קרוב לזה, מן השמיים יסייעו לו - שיצליח להתגבר.

מועדים לשמחה, לשאלות הארות בשמחה אני כאן.
את דתייה כי את שומרת מצוות.
באותו הנושא: