6 תשובות
א. זה לא מגעיל.
ב. את לא חייבת כלום, בטח לא למשתמש בסטיפס שהחליט שהוא אלוהי המקלחת.
ג. גם אם תסבני את הגוף שלך מלמטה למעלה, כל עוד שבסופו של דבר יצא ששטפת את כל הגוף עם מים וסבון, את עדיין תהיי נקייה כשתצאי מהמקלחת.
ד. אם בא לך לסבן את האזור למטה קודם, תעשי את זה, אין עם זה שום בעיה.
שואל השאלה:
זה פשוט יותר נוח לי, כי למטה אני מסבנת עם היד ואת הגוף עם ספוג, פעם שאלו על זה שאלה וראיתי שהשיבו שזה מגעיל וצריך להתחיל מלמעלה למטה...
אנונימית
למה נקיון הגוף צריך להתחבר עם גועל? הכל טבעי ונשטף. אין משמעות לסדר הניקיון. אם מישהו כותב כאן, זה עדיין לא אומר שזה נכון. רק את איבר המין תשתמשי בסבון אינטימי מיוחד ולא סבון רגיל שמייבש ופוגע לך בנרתיק.
לתגובה אחרונה
הבנתי מגינקולוג שלי עם נסיון של עשרות שנים במקצוע שסבון לשטיפה אינטימית קיים כדי לגרור נשים להוצאות מיותרות. לתוך האיבר שום סבון לא צריך להכנס במילא אחרת זה הורס את המיקרופלורה הטבעית בנרתיק. ושאריות הסבון רגיל במילא מיד נשטפים במים.
אלכסה4 - הגניקולוג שלך הוא לא היחיד שאומר את זה, גם בקרב קהילת הגניקולוגים.
ויש להם סיבות טובות להגיד את מה שהם אומרים ולחשוב ככה.
לאלכסה, נכון מאד. לא משתמשים בסבון בתוך הוגינה, ואפילו לא צריך סבון בכלל כי הנרתיק מנקה את עצמו, אבל נשים מכורות להיגיינה וצריכות "משהו" כדי להרגיש נקיות, לכך פיתחו את הסבון האינטימי, שפחות מזיק לנרתיק והחומציות שלו עדינה יותר. נשים שחיות בשבטים נידחים בטבע לא משתמשות אף פעם בסבון ואין להן בעיית זיהומים.