6 תשובות
שואל השאלה:
היא מכירה אותה ואומרת שהיא מבקשת כסף ויש לה כסף
אנונימי
לתת תרומה זה צדקה, זה כל העניין של מתן בסתר לא משנה לאיזה צרכים היא משתמשת, נתת מהלב וזה מה שחשוב, העיקר הכוונה
אנונימי
זה לא משנה אם היא צריכה או לא, נתת בקטע של צדקה וזה מה שחשוב, פעם הבאה תנסה לתת למי שאתה יודע בוודאות שצריך את זה.
אמא שלך צעקה עליך לא בגלל שהיא כועסת שמדובר במתחזה (אולי גם בגלל זה) אלא בעיקר שאינך מבין את מידת חשיבות החיסכון של הכסף וכמה הוא יכול לעזור לנו בעתיד כשנצטרך לו.
במהלך החיים כולנו עושים טעויות ולפעמים הטעויות הכספיות הם שכר הלימוד שלנו להימנע מהטעויות בעתיד. אז שכר הלימוד שלך להעריך את מידת חשיבותו של הכסף וחסכונו הוא כאן 40 שקל ( נו עשר שקל אין בעיה לתת לקבצנית..). שכר הלימוד הזה יצא לך מאד זול. לך תגיד את זה למהמרים שלא חסים על כספם ורק אחרי תקופה ארוכה מתעוררים להבין את מידת חשיבותו של הכסף ומקבלים על עצמם לא לפזר את הכסף אלא לחסוך לעתיד או להשקעות המניבות פירות/תשואה נאה.
שא ברכה!
סביר להניח שהכסף שנתת לה ילך למטרות לא חיוביות שיפגעו בה או בסביבה שלה (סמים וכו') אבל תמיד יש את הסיכוי שהיא גם תקנה לעצמך סנדוויץ נחמד בכסף הזה ועוד ישאר לה עוד לדברים אחרים שהם לא סמים.

בכל מקרה, אם אתה (או אמא שלך) מרגישים שמדובר בטעות זה לא סוף העולם. תרגיש טוב שלמדת מהמקרה הזה ותדע פעם הבאה לקבל החלטה נכונה יותר וחיובית יותר (אתה תחליט מה ההחלטה שלך.)
המחשבות של אחרי, הרגשות אשם. אין בהם תועלת.
אם תענה את עצמך כמה שיותר ככה תלמד יותר טוב? לא נראה לי, אתה רק תענה את עצמך מעבר לנדרש.
צריך תמיד לזכור - עושים טעות, זה נגמר, אי אפשר להחזיר. התחושה הרעה והמחשבות לא יתקנו את זה.
מה שנשאר זה ללמוד מזה. לנסות להבין איך בפעם הבאה זה לא יקרה. וזהו.

זה נכון לכל טעות שתקרה לך ותאמין לי עוד יהיו לך הרבה טעויות. אני אומר את זה כי כולנו טועים, והמון. אין כמעט יום בלי איזה טעות קטנה. זה הכי אנושי שיש.

לגבי המקרה הנ"ל. זאת לא ממש טעות גדולה כי באותו רגע באמת חשבת שהיא צריכה את זה. יש עוד הרבה אנשים שנתנו לה כסף מאותה הסיבה. זה דווקא מאוד יפה שאתה יכול לפתוח את היד בצורה כזו כי רוב האנשים לא היו נותנים סכום כזה. זו דווקא תכונה חיובית.