11 תשובות
זה לא בהכרח משנה, אתה יכול ללכת לכל מגמה שתרצה וזה לא אומר שתתעסק במקצוע הזה בעתיד.
אבל עדיין, כדאי ועדיף ללכת למגמת רפואה כי זו הקדמה טובה.
Aro
לא גם אני רוצה להיות מנתחת ואני בכלל במגמת אלקטרוניקה (בחרתי בזה כי יש בזה 15 יחידות אז זה יתן לי יותר בונוסים מאשר כימיה ביולוגיה שזה רק 10.)
הכי טוב מגמת ביולוגיה... אבל נראלי שזה כן משנה כי מגמה שקשורה לרפואה יכולה לקדם אותך בעתיד
לא ממש
האמת שאתה לדעתי צריך רק להרחיב מגמה כלשהי לא נראה לי שזה משנה איזו (כדאי שיהיו לך סיכויים יותר גבוהים להתקבל לאוניברסיטה טובה). אבל כל המקצועות הריאלים (כל הביולוגיה, כימיה, ביורפואה וכו') נראה לי יותר נחשבים ויותר יעזרו לך
לא.
מובן שגם אם לא תלך בתיכון למגמה העוסקת בתחומי המדע והרפואה, עדיין תוכל כמובן ללמוד רפואה בעתיד :) זה כלל לא משנה באיזה מגמה אתה נמצא. לאחר התיכון אתה ניגש לאוניברסיטה/ למכללה ושם אתה לומד ועושה את התואר שלך ברפואה ואין לזה שום קשר למגמה בה היית בתיכון. אתה יכול עכשיו להיות במגמה של "ניהול עסקי" נניח ואילו בעתיד ללמוד בכלל משפטים (כמו אחותי ^__^). כנל לגבי הכל. אתה יכול בתיכון ללמוד בכל מגמה באשר היא ובעתיד ללמוד רפואה. אין קשר והדברים לא סותרים זה את זה. עם זאת, במידה ויש לך בבית הספר מגמות מדעיות כמו: כימיה, פיזיקה, ביולוגיה, וכו' או מגמת רפואה, זה ישמש לך כבונוס והם יותר יעזרו לך גם. בהצלחה 3>
יש הרבה אוניברסיטאות שדורשות לפחות מגמה מדעית אחת... ואם לא עשיתי אז צריך לעשות קורס השלמה של מגמות מדעיות...
לא חייב לקחת מגמה מדעית, אבל זה רק יכול לעזור
חשוב לקחת מגמה מדעית, כי הבונוס למגמות מדעית הוא ענקי.
אני במקומך הייתי לוקחת פיזיקה/כימיה ומתמטיקה 5.
אל תלך למגמת רפואה! אני הייתי בה וזה הדבר הכי גרוע בעולם! לא מלמדים כלום ולאף אוניברסיטה לא אכפת מזה.
הכי הכי חשוב- 5 יחידות מתמטיקה, 5 אנגלית ו5 מגמה ריאלית כלשהי- פיזיקה או כימיה. (ביולוגיה לא נחשבת מגמה ריאלית)
אנונימית
יש מגמת מדעי הבריאות בחלק מהתיכונים ברמה של 10 יח"ל או 15 יח"ל (לא זוכר), ובהתנדבות האישית יש להתנדב במד"א (כלומר, בכיתה י' לקחת קורס עזרה ראשונה 60 שעות ובכיתות י"א ו-י"ב להתנדב בה)

אבל, אם אין, מומלץ לקחת מתמטיקה מוגברת ואנגלית מוגברת, שיעזרו או שיהיו תנאי קבלה למגמה מדעית שדי מומלצת (כימיה, פיזיקה, ביולוגיה או ביוטכנולוגיה).

חוץ מזה, מומלץ בכל מקרה גם לקחת מחשבים כי הרפואה יותר ויותר מסתמכת על יכולת תכנות ושימוש במחשבים
אנונימי