20 תשובות
אנחנו לא, אין לנו בעיה לשלם, פשוט זה מאוד סקסי וגברי, כאשר הגבר מציע לשלם וכמובן משלם.
לך תבין נשים...
הן לא מתקמצנות, לפחות רובן..
את האמת, גם אני לא יודעת למה תמיד גברים משלמים xd
אחת עם שם
הן ממש לא מתקמצנות
מאז ומתמיד היה מקובל שאנחנו הגברים "האבירים" מזמינים בדייט הראשון
מה קרה? תהיה קצת ג'נטלמן
אנונימית
לא הייתי מגדירה את זה כקמצנית.
בגדול מתפקיד הגבר לחזר אחרי האישה.

אני מוציאה את הארנק בכדי לשלם אבל נהנת לשמוע את הגבר אומר תזהרי לך! אני משלם.
יש בזה משהו גברי.
היי לא יודעת מה פשר השאלה ומה פשר התשובות כאן
אבל יצאתי לדייטים ובכולם רציתי לשלם והם פשוט לא נתנו לי לשלם. וכשממש רציתי באחד מהדייטים אז הבחור אמר לי "אולי תתני לי לשלם וזהו"
אנונימית
להגיד ך ת'אמת דייטים ראשונים אני משלם, אם הבחורה מציעה אני אומר לה שתשים כמה שבא לה ואני אשלים.
כמעט תמיד שותקות (לא רק בדייטים הראשונים אלה בכל הדייטים! יש בודדות שמשלמות לפעמים)
בנות לא קמצניות בכלל, הן נצלניות. לפחות רובן...
עוד לא נולדה הבחורה שאמרה לי בדייט ראשון לשלם חצי חצי או שהיא תשתתף אפילו קצת בעלות (ואני יוצא גם עם פמניסטיות! ואם לומר לכם ת'אמת פמניסטיות עושות שוויון רק שהשוויון טוב להן... הן רק אומרות שפמניזם זה שוויון, פמניסטיות נלחמות למען שוויון. למה הן לא נלחמות למען שוויון שזה קשור לגברים? למה חבר שלי מרוויח 4 אלף גרושתו מרוויחה 8 והוא משלם 4.5 אלף מזונות? הוא גר אצל אמא שלו, איפה השוויון?)
mak
נורמה חברתית עקומה.
בעבר היה נהוג שאישה היא עקרת בית, כלומר נשארת בבית ואין לה כסף או משלה.
ולכן על הגבר היה לשלם עליה.
מאז, מהפכות חברתיות כאלו ואחרות ושיוויון זכויות ונשים שיוצאות לעבוד לא שינו את אותן נורמות חברתיות.
אז היום עדיין "מקובל" שהגבר משלם על יציאות ראשונות.
-אלא אם היא מציעה אחרת.
-או שקורה הרבה פעמים שיש בחורות שמנצלות את זה.

לכן בדייטים ראשונים עדיף לא לצאת למקומות יקרים. כי זה עלול להיות יקר.
.__
זה לא מתקמצנות זה פשוט יותר גברי שהגבר ישלם
זה מרים לגבר יותר את כבוד... וחוץ מזה זה מושך יותר בחורות בפגישות הראשונות
זה מראה על הגבר שהוא משקיע בבחורה
זה חוק בלתי כתוב
למרות שלא בדיוק ברור לי למה זה ככה
בעדין של היום נשים וגברים משתכרים אותו הדבר
בעני מין הראוי שגם אישה תשים כסף לא גדל על העצים גם אחנו עובדים קשה עבור
אני משלם בכול דייט שאני יוצא איליו באמת שבכול כייף סוף חודש אני יוצא עם נזק של 1500 שקל
על בחורה שני יוצא איתה ובחיים לא ראיתי משהי שיצע לעזור
ו
אנונימי
אולי אין לה כסף והיא חושבת שגבר זה כספומט
אנונימי
פעם זה היה מקובל, לפני עלית הפמיניזם והשוויון בין המינים. כיום זה חצי חצי, כך לפחות בפגישה עם נשים איכותיות ובעלות בטחון עצמי והערכה עצמית גבוהה.
הן מוציאות הרבה יותר ממה שהגיוני על טיפוח איפור בגדים נעליים תיקוני פגמים ועוד. מפחדות שיהיה להן פחות כסף להיות יפות אם יבזבזו על בילויים. כי גם בלי לבזבז על בילויים הן לא יכולות להרוויח מספיק בשביל לכסות גם את הוצאות המחייה הבסיסיות ואת כמה שהן מוציאות ורוצות להוציא על טיפוח. ותמיד חסרות ביטחון לגבי המראה, ותמיד כל 100 שקל היה יכול לשפר.
ותמיד גברים יעירו, על מה שלא יפה, יעקצו. יש איזה מדריך חדש שאומר לגברים שהם סקסיים אם הם עוקצים נשים על מה שלא יפה אצלם אז הרבה גברים עושים את זה עכשיו. וגם מתי שלא, אז כל ביקור בסופר פארם דיילת יופי תמצא לפחות 3 דברים שטעונים שיפור וצריך רק לקנות 5 מוצרים חדשים.
אנונימית
ממש שטויות שגברים ונשים משתכרים אותו דבר. אפילו על אותה עבודה גברים מרוויחים יותר, אפילו באותו ותק, אפילו פר שעה המחקרים מראים שגברים משתכרים יותר מנשים. מאוד מקובל להגיד היום אין הבדל יש שיוויון מוחלט מגברים ונשים יש בדיוק את אותן ציפיות, זה ממש לא מה שקורה במציאות.
מיכל
ל2 העונות האחרונות זה ממש לא קשור במשכורת וכלכלה חודשיות ובמה אנחנו דואגות לעצמנו ובמה לא זה בכלל לא עסק של אף אחד.
בנות בדייט ראשון בודקות את הבחור כפי שהוא בודק אותנו. בודקים איך הוא מתנהג אם הוא ג'נטלמן (לשלם על בחורה זה חלק מגנטלמניות) איך הוא נראה (טיפוח לבוש וכו) האם נחמד וכו'
ולמרות שזה משתנה מדייט לדייט ומאנשים לאנשים כל אחד מתנהג בדייט איך שהוא חושב ואיך שזה זורם. מאז שהתחיל הפמיניזם בנות דורשות שיתייחסו אליהם כמו גבר אבל במבחן האמיתי הם עדיין רוצות להיות ליידי.
ואם לגברים לא נוח עם זה שלא יהיו צבועים הרי גם הם רוצים להוכיח את עצמם ואם זה כל כך מפריע שיציבו גבולות על ההתחלה ואם טוב לכם לשלם לכו על זה אנחנו לא נתלונן כי גם אתם במבחן כמו שאנחנו במבחן.
רק אל תבואו בטענות שאנחנו מנצלות וחוץ מזה אני מכירה המון גברים שישלמו בדייט ראשון כדי להוכיח עד כמה אתם גברים. אבל כשהאגו עולה אין עם מי לדבר..
אנונימית
זה לא עסק של אף אחד כמה אנחנו מטפחות את עצמינו אבל הנורמה דורשת שנטפח את עצמינו כמה שיותר. לגברים חשוב מאוד מאוד המראה, והמראה מושפע מכמה שנשקיע, במיוחד בגיל 30 ומעלה. יש הרבה גברים שמבחינת הדרישה זה לא מספיק שתהיה יפה טבעית, אלא מבחינת הדרישות שלהם היא צריכה להוציא לפחות אלף שקל בחודש על טיפוח איפור ובגדים, ואם היא לא עושה את זה אז המראה שלה פשוט מידי בעיניו או לפעמים הוא אפילו יגיד שהיא מכוערת.
אז קצת קשה להגיד שזה לא עניין של אף אחד אם הדרישות החברתיות הן כאלה מחמירות.

חוץ מזה סבבה שגם הגבר צריך להוכיח את עצמו בדייט ולא רק האישה, אבל למה דווקא מבחינת תשלום? למה אחרי כל הדברים הבוטים, עוקצניים ולא מכבדים שגברים לפעמים אומרים בדייט, וכל הדרישות שהן סופר חשובות כדי שמערכת יחסים תצליח בכלל יש לנו זמן לחשוב על עניין של כסף בדייטים ראשונים?
אני מאמינה שאם רוב הנשים היו חזקות כלכלית מבחינת משכורת ומבחינת הוצאות דרושות כמו גברים אז מבין כל הדברים שאנחנו בוחנות את הגבר בפגישה ראשונה לא היינו מתעסקות בעניין התשלום.
אנונימית1
היי זה לא בקטע של קמצנות... גם אני חשבתי ככה בעבר.. אבל קצת הבנתי יותר לעומק שבחורה סך הכל מחפשת מישהו שייתן לה בטחון בכל המובנים.. יש בחורות שיציעו לשלם בדייט ראשון לדעתי בדייטים הראשונים אתה זה שצריך לשלם עליה.
בהצלחה
זה לא נובע מקמצנות אלא מרושם, תעשו עלינו רושם טוב
לא חושב שזה נובע מקמצנות.
סך הכל בחורה רוצה להרגיש שמכבדים אותה. מקובל לגמרי.
כי זה צראה על יציבות כלכלית אצל גבר.. שזה דבר שמאוד מעניין נשים כדי להמשיך אץ הקשר.. כלומר אישה תעדיף גבר עם יציבות כלכלית שיוכל לפרנס אותה ואת הילדים בעתיד מאשר גבר שךא יוכל..
היום זה כבר ךא ככה וזו נצלנות לשמה. אני שונא לשלם הכל בדייט הראשון אבל אין ברירה.. בדייטים הבאים עוד מילא.
לדעתי הדייט הראשון צריך להיות חצי חצי והשאר על חשבון הגבר