10 תשובות
אני לא יודע לגבי מזל טוב, אבל הן מדביר מצויין כנגד חרקים, זבובים, עכבישים, גוקים ועוד מרעין בישין. אני לא הייתי נוגע בהן, אם הן לא מפריעות לכם אתם יכולים לחיות בשלום.
מצטרף לדעתו של מנשה.
גם אני חושב כך בדיוק.
יש הבדל בין שממית לבין זיקית - שממית היא קטנה בערך 12 ס"מ אורך וצבעה חום בהיר. זיקית היא כפולה בגודל, הגב של קצת משולש כלפי מעלה וצבעה בבסיסו ירוק ומתאים עצמו לצבע הסביבה.
נכון, שתיהן אוכלות חרקים, זבובים, יתושים וכו' ובכך מועילות. שממית רגילה לחיות בבתים וזיקית בדר"כ מעדיפה את הצמחים בחוץ.

להרוג - בכל מקרה לא כדאי ואין סיבה. אם הלטאה מאד מפריעה לכם - תנסו לצוד אותה לתוך צנצנת ותשחררו בחוץ. שים לב ששממית בשעת סכנה משירה חלק מהזנב שלה - אל תבהל - הוא יגדל לה בחזרה.
יעל נועם מומחית סטיפס
למה להרוג? גם אצלי יש, והיא נורא נחמדה. מטיילת על הקיר ומסתכלת על בני הבית. היא מרגישה שאוהבים אותה.
חן
שממיות הן רעות ומפגרות יש לנו בגג ג'ו וסנטימטר לידו שממית מפגרת שלר רואה אותו ואם היא ראתה אותו אז עוד יותר מפגרת כי לא אוכלת אותו
למה יש לי שממיות אם הן לא מועילות
אלמוג דבאח
הבחור עם הלייזר, אלמוג, אתה תותח!
הארתי לה עם הלייזר את דרך היציאה מהבית שלי!
חיה דוחה שעשויה מלטקס!
נראה לי עיוורתי אותה! אמן
ענת
כעמה
ןןט
שממית היא חיה שמאוד מועילה - אצלי בבית יש בערך שלוש כאלא והם הורגים את כל הג'וקים, ואת כל החרקים המזיקים. לפני שהם הגיעו היו הרבה יותר יתושים, וכל מיני פרפרי לילה וגם ג'וקים חומים גדולים. עכשיו ברוך השם יש שלוש או ארבע שממיות והן אוכלות את כל החרקים והבית נקי בזכותם.
אם בכל זאת אתם כל כך רוצים שהיא תעזוב אז אפשר לתפוס אותה ביד (בזהירות רבה, לא לאחוז בזנב והעיקר - לא ללחוץ!) ולשחרר בחוץ או על הקיר החיצוני של הבית.
בכל מקרה אין דבר יותר טיפשי מאשר להשתמש בהדברה בשביל להרוג לטאה, שממית או זיקית. אם אתם מפחדים ללקוד אותם בעצמכם אז תבקשו שהילד (אם יש) או השכן יעשו זאת. העיקר לטפוס בזהירות, לא לאחוז בזנב ובשום אופן לא ללחוץ על הגוף.

היום אני תפסתי ביד שממית בתים קטנה ושחררתי אותה בתוך הדירה שלי - כי חשוב לי שלא יהיו חרקים בדירה.

בברכה,
משה רייז
חיפה
משה רייז
בתכלס מה ההבדל בין שממית לזיקית?
גילי
הרגע תפסתי שממית ושמתי אותה בכוס עם פתחי איורור. לא נראה לי שיש בעיה
Uber saber
באותו הנושא: