3 תשובות
לא כתבת מה גילו והאם זה התחיל פתאום שמיום שהגיע לביתכם.. אבל כללית יש לשלול בעיה בריאותית, כגון דלקת בחלל הבטן, שגורמת לו לכאבים בעצירת שתן, בעת שהשלפוחית מלאה, מה שמביא אותו להשתין במקומות לא צפויים, כגון המיטה שלך.
סיבה אפשרית אחרת, אם החתול בוגר מינית, סורס לא מזמן או לא מסורס בכלל (מה שאומר רמת הורמון זכרי גבוהה - גם במקרה שהוא כבר סורס) סימון טריטוריה יכולה להיות סיבה אפשרית.

בכל מקרה הקדימו בדיקה אצל וטרינר.
מערכת סטיפס
אני משערת שקודם כל בדקת אם התרחשו שינויים בבית בזמן האחרון, ומצאת שלא היה כל שינוי. השינויים עליהם אני מדברת יכולים להיות שינויים קטנים כמו אבקת כביסה חדשה או אפילו מוצרי ניקוי חדשים, או כל דבר שיכול לגרום לחתול להרגיש שהוא צריך לאשר מחדש את שליטתו בטריטוריה שלו. גורם נוסף שיכול להשפיע כאן הוא אם החתול הינו זכר צעיר, דבר שיגרום לו לסמן את הטריטוריה שלו על מנת להכריז עלייך כעל בת זוג ראויה. בדרך כלל הגברת ההשתנה לשם סימון טריטוריה קורה מאחר ומשהו גורם לו להרגיש חסר ביטחון, זה יכול להיות אפילו שינוי בסביבה החיצונית. שמוש בתמציות מיים ארומטיות עוזרות להפחית מתח וחרדה, ואי לכך יכולות לעזור לפתור או לפחות להקל על המצב. תמצית מיים ארומטיים היא המיים שנשארו לאחר ששמני המרפא עברו תהליך זיקוק. הם מכילים שמץ של שמני מרפא וחלקים אחרים של צמח המרפא שנמסו במיים ומאחר והינם עדינים במיוחד הם מתאימים לשימוש בחתולים. טפטף שלוש טיפות של תמצית שמנים אל תוך צלוחית מלאה מיים והנח אותה במקום שהחתול יכול לשתות ממנה אם ברצונו בכך, או רק להריחה בעוברו לידה. וודא שיש לו גם מי שתיה בנפרד. קשה לדעת אילו תמציות מיים ארומטיות ספציפיות יתאימו ללא שאדע מעט יותר אודות אופיו של החתול . לדוגמא, אם הסיבה להתנהגותו נעוצה בפחד מסוים, הייתי מציאה שתנסי תמצית מיים ארומטית של קטורת הלבונה. אם הוא חתול שתלטן או כזה שמגן על המרחב האישי שלו, מנטה יכול לעזור בבעיות של טריטוריה. אם הוא חתול רגיש במיוחד או עצבני בדרך כלל וחסר ביטחון תמצית גרניום תעזור.הערה: השימוש בתכשירים האלו חייב להעשות בעדינות רק אם החתול רוצה בכך ובכל מיקרה של ספק יש להתיעץ עם מומחה. זה לא משחק ילדים, ולא לעשות מה שלא בטוחים.
ניאנה
השאלה כללית אבל אנסה לענות:

לחתול שעושה פיפי על המיטה יכולות להיות כמה סיבות.
- חתול לא מסורס/מעוקר ובמקרה הזה עיקור / סירוס יפתור את הבעיה.
- ארגז חול - חשוב שיהיה במקום נגיש ושקט, ארגז נוח לחתול. אולי החתול לא אוהב את סוג החול? אפשר לנסות להחליף עד שמוצאים חול מתאים.
- אם אין ארגז חול בבית לפעמים בחורף קר להם לצאת וזה הפיתרון שלהם. כדאי להוסיף ארגז חול.
- האם חלו שינויים בבית? שינויים כמו חתול חדש או אמא בהריון או חבר חדש... האם החתול חדש בבית? כל אלו יכולים לגרום לחתול לרצות לסמן טריטוריה. הפיתרון: להיות עם החתול הרבה. להכין לו מקום נוח (מיטה משלו) במקום שהוא אוהב שירגיש שיש לו טריטוריה ברורה ומקום משלו.
בד"כ זה עובר מעצמו.
יעלהש
באותו הנושא: