5 תשובות
אנחנו לא יכולים לענות לך, תפני לרופא עור.
גם לי היה כמוך לקחתי ונשאר לי כזה סימנים על העור אבל כנראה העור מתחדש או משהו
אנונימית
גם לי לא היה ככ קשה אבל בכל זאת נתנו לי
אני לא יכולה לומר לך שכדאי כי יש המון תופעות לוואי שצריך לקחת בחשבון כמו שפתיים נורא יבשות ואת צריכה לשים קרם הגנה כל הזמן כי העור נשרף בממש ממש קלות, לי זה עשה גם אדום בעיניים אבל את יכולה כן
תיקח מינוציקלין, זה לאקנה שהוא לא חמור.
אבל יותר טוב שתלך לרופא עור שיאבחן איזה סוג יש לך ושיתן לך טיפול בהתאם
שלום רב,
בהסתייגות של אבחנתי את מצבך, הטיפול עם כדור רואקוטן מיועד לפצעי בגרות שלא הגיבו לטיפול עם תכשירים טופיקליים מריחתיים ואכן כדור הרואקוטן זו התרופה, שחוללה מהפכה רצינית בטיפול באקנה, פצעי בגרות - איזוטרטינואין Isotretinoin היא תרופה הדומה במבנה הכימי לוויטמין A ונמכרת בישראל תחת השמות המסחריים רואקוטן וקוראטן. התרופה נועדה לטיפול באקנה וולגריס חמור שאינו מגיב לטיפול אחר. מעל 50% מהנוטלים רואקוטן לסבב טיפולים אחד לא יפתחו פצעי אקנה בעתיד.

יתרונותיה של התרופה, היא אחת האופציות האחרונות שרופאים מציעים לטיפול באקנה ובפצעי בגרות זאת בגלל תופעות הלוואי הרבות והרציניות שלה.

בנוסף לפעילות הרצויה של התרופה בזמן השימוש בה עלולות להופיע השפעות לוואי כגון: יובש בפה ובאף, כאבי שרירים, כאבי פרקים, דילול או נשירת שיער, רגישות לשמש, יובש בעיניים אשר עלול לגרום לקשיים בהרכבת עדשות מגע, קילוף בעור וצרידות. שינויים במחזור החודשי, לפני לקיחת התרופה ובמהלך הטיפול יש לערוך בדיקת תפקודי כבד ושומנים בדם. התרופה ניתנת רק לפי מרשם רופא עור, בדרך כלל לאחר טיפולים אחרים ורק במידה שהם לא הועילו או לא עלו יפה.

בעבר הטיפול בתרופה היה שמור לאנשים הסובלים מאקנה או פצעי בגרות ברמה אקוטית, או כאלה בהם הרופא צופה משך ארוך של המחלה - בגילאי העשרים והשלושים.
כיום רווח הטיפול ברואקוטן גם במקרי אקנה בינונית שאינה מגיבה בצורה המספקת את המטופל לטיפול במשחות או באנטיביוטיקה.

כשמטפלים באקנה בתכשירים מקומיים סיסטמטיים, אחת הבעיות העיקריות היא מידת ההצלחה הטיפולית. הפסקת הטיפול עלולה לגרום להחזרת האקנה.

ואכן מחקרים קליניים מצביעים על העובדה שלמעלה מ-40% מחולי האקנה, פצעי הבגרות, בני נוער ומבוגרים שנטלו רואקוטן הופיעה התפרצות של הפצעים לאחר תום נטילת הכדור.

רואקוטן נילקח כפי שציינתי רק במרשם רופא. ואכן ניסית כל משחה סבון קרם ומסכה וכל התכשירים עובדים רק בצורה חיצונית. ועל לנו לשכוח שאקנה או פצעי הבגרות נגרמים גם מחיידקים. ולכן צריכה כאן עבודה של פנים וחיצון על מנת שהתופעה לא תחזור על עצמה.

ולכן כמומחית לטיפולי אקנה/פצעי בגרות אמליץ לך על טיפול חדשני מוכח בטכנולוגיית IPL ואנרגיית גלי רדיו RF - הנותן עד 90% שיפור והטבה גם בגיל ההתבגרות.
ללא תופעות לוואי - ללא תרופות - ללא בדיקות דם - וללא פגיעה בכבד.
מידע וכתבות נוספות בנושא ניתן למצוא באתר הבית שלי.

בברכה,
באותו הנושא: