5 תשובות
את שומעת את עצמך אחרת ממה שאחרים שומעים
כי כשאת שומעת את זה לא ממך (זה טיפה מורכב)
אנונימי
מדוע הקול שלי נשמע שונה כשהוא מושמע מהקלטה?
טימותי ה' הולר, אונטולוג ופרופסור בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס, משיב:

צלילים יכולים להגיע לאוזן הפנימית בשני נתיבים נפרדים, וכל אחד מהם משפיע בתורו על התפישה שלנו. צליל שנישא באוויר מועבר מן הסביבה דרך תעלת השמע החיצונית, עור התוף והאוזן התיכונה לתוך שבלול האוזן, שהוא מבנה לולייני, מלא בנוזלים, המצוי באוזן הפנימית. צליל שמועבר דרך העצמות מגיע אל השבלול באופן ישיר דרך רקמות הראש.

כשאנו מדברים, מתפשטת אנרגיית הקול שלנו באוויר שסביבנו ומגיעה לשבלול שלנו דרך האוזן החיצונית בדרך של הולכה אווירית. במקביל, עובר הצליל גם ממיתרי הקול וממבנים אחרים בגוף היישר אל השבלול. הקול שאנו שומעים כשאנחנו מדברים הוא שילוב הצלילים המועברים בשני האופנים.

כשאנו מאזינים להקלטה של עצמנו מדברים, נעלם רכיב הקול שאנו מכירים כחלק מן הקול ה"רגיל" שלנו ומועבר דרך העצמות, ואנו שומעים אפוא רק את הרכיב הנישא באוויר, מבודד באופן שאיננו מכירים. אתם יכולים לחוות את האפקט ההפוך אם תשתמשו בפקקי אוזניים. כך תשמעו רק את הרעידות המועברות דרך העצמות.

לאנשים מסוימים יש שיבושים באוזן הפנימית, שמגבירים את רגישותה לרעידות עד כדי כך, שקול הנשימה שלהם הופך לרעשני מאוד עבורם, והם עשויים לשמוע אפילו את העיניים שלהם נעות בארובותיהן.
כי את שומעת את עצמך נקי לא דרך האויר ואחרים שומעים אותך שהקול עובר דרך האויר ומשתנה בדרך למשל בחלל נגיד איך לך קול כי אין שם אויר או משהו שהקול יעבור דרכו יש שם ריק שזה כלום
אנונימית
2 דברים עיקריים.

1. את שומעת את עצמך מבחוץ כשאת מדברת.
(גלי הקול)
וגם מבפנים.
ולכן את שומעת את עצמך בגם הרבה יותר בס.
בשילוב עם זה שאת שומעת את עצמך ממלא מקומות וכיוונים במציאות.

2. דרך הקלטה.
את שומעת עת עצמך בדרך כלל רק דרך ערוץ שמע אחד.
ממיקום אחד.
ואיכות המיקרופון גם משפיעה על הצליל שאת שומעת.
בשילוב עם העובדה שהצליל עובר בדרך כלל מצליל. ל"קוד" אנאלוגי. ולדיגיטלי.
ואז. תלוי באמצעי השמע שלך. שוב לאנאלוגי. ואז חזרה לצליל. ככה שהוא משתנה.
באותו הנושא: