23 תשובות
אין מה לחשוב... זה לא דעה.
באופן חד משמעי. יש כפייה דתית בישראל.
(לבורים. כפייה דתית לא בהכרח חייבת להיות כפייה פיזית)
(לנאמנים.. בורים זה חוסר בידע. לא עלבון)
אני חושבת שבניגוד למדינות אירופה המדינה הזו הוקמה מיתוך דת לכן מאוד הגיוני ורלוונטי שיהיה פה ''כפיה דתית''
ולא אני לא חושבת שיש כפיה דתית
למה אתם חושבים שזה כפייה דתית ולא כפייה חילונית?!
אנחנו במדינת ישראל, מדינת היהודים מלשון יהדות!
עשיתי לייק על התגובה לנאמנים XD
כפרה עליך ברור שיש כפייה דתית
אנונימי
כפייה דתית? לא. יש תחושה שחילונים מרגישים רע שמתחשבים גם בצד הדתי במדינה.
אין תחבורה ציבורית בשבת, שמירת שבת במוסדות רשמיים זה דברים שנועדו כדי להתחשב בעוד ציבור שחי במדינה הזאת. צועקים לדתיים תתקדמו פרימיטיביים, כי החיים שלהם שונים והם הולכים בדרך שונה מהחילונים. בסופו של יום החילונים צועקים צדק- חברתי, צריך להבין- צדק זה לא רק לזרם אחד. צריך להתחשב בכולם, שמירת השבת והכשרות במוסדות ציבוריים זה כדי לא לפגוע בחיי היום יום של הדתיים ואין פה שום כפייה דתית.
אנחנו במדינת ישראל.
מדינה, שבה יש חופש תנועה וחופש לכול דבר.
למה שלא אהיה אפשרות מסויימת בגלל דת?
אנחנו לא מבוססים על דת לגמרי, ליתר דיוק אנחנו יותר מבוססים על החילוניות והאחדות היהודית, אני לא מתייחס ליהדות כדת אלא כלאום, אני לא דתי ואף אתאיסט אבל אני יהודי.
שואל השאלה:
כל מה שרציתי זה תשובות של כן ולא לא חשבתי שיהיו הרצאות 0-0
אנונימית
המדינה היא יהודית לכן חנויות הולכות על פי החגים היהודיים כמו לא למכור לחם בפסח ולמשל בכיפור אין מכוניות.. המדינה היא יהודית אבל לא מכריחים אף אחד להיות דתי למרות שבמדינה הולכים על פי המסורות הדתיות ולא לפי מבורות נוצריות או מוסלמיות כמו למשל חופשות בבית הספר אבל בבית שלך, במשפחה שלך את יכולה לבחור אם להיות דתיה או חילוניה לפי דעתי בישראל אין כפיה דתית פשוט המדינה על פי הכרזת העצמאות המדינה היא מדינה יהודית
אנונימי
בתור אדם דתי אני אומר לך - כן. אדם חילוני לא יכול לנסוע באוטובוס בשבת, זה לא משנה אם אני מסכים או לא, זו עובדה.
כן
למה דווקא כפייה דתית? אנחנו במדינת ישראל, מדינה יהודית, אז ברור שיהיו פה המון דתיים. זה שהמדינה מתחשבת בנו ואוסרת נסיעה בתחבורה ציבורית בשבת למשל, לא אומר שזה כפייה דתית. אנחנו תמיד להגיד נסתכל על הדברים השליליים שהצד השני עושה, לא משנה מה. (וזה שמתחשבים בדתיים בכל מיני נושאים, לא אומר שמנסים לעשות כפייה דתית)
אנונימית(:
אנונימית שכתבה" יש כאן כפייה חילונית! מה זה שחייבים לעמוד בצפירה? דמוקרטייה!". אף אחד לא מכריח אותך לעמוד שכל אחד יעשה מה שהוא מרגיש, מי שלא מרגיש עצוב שלא יעשה את עצמו בוכה.
ומה הקשר חילונים ללעמוד בצפירה?! את יודעת כמה דתיים עומדים ומכבדים? המון!
אל תעמדי אבל בושה שאת לא מכבדת אפילו לא דקה ללוחמים שמתו כדי שתשבי ותכתבי הודעות בסטיפס, ל6מליון יהודים שמתו בשואה.. פשוט בושה. אבל כל אחד יעשה מה שהוא מרגיש. אבל מה שהכי מזעזע באנשים מסויימים שלא שהם לא עומדים בצפירה אלה עושים הפגנות ושרים שירים וכ'ו.
ואנונימית1323
כן, כולם כמו רובוטים אוכלים את הסיפורים שנותנים להם... דמוקרטיה? פלורליזם (ריבוי דעות)? אין בשיט, פשוט נמאס מההתנהלות הזאת. כל אחד חושב שהוא טוב יותר וכופה על אחר להיות כמוהו.. מתי אנשים יקבלו שכל.. יקבלו אנשים ששונים מהם אם בכלל?
לא.
לא זו מדינת היהודים למי ששכח
אנונימי