תשובה אחת
אשד שלום,

1. שריטות עלולות לקרות לכל ספה מעור. לפעמים מרוכסן בכיס האחורי במכנס ג'ינס ולפעמים מציפורני חתול. העלמת שריטות הן בעלי מקצוע בלבד, לא ללקוח הפשוט.

2. קרע, זה כבר עניין יותר רציני. במיוחד אם הקרע נמצא באזור העומד תחת תנועה של התרחבות והתכווצות כמו על המושב או אזור שמניחים את הידיים. אם הקרע נמצא על התפר, יש סיכוי לשחזר את התפר באותו המקום ולמנוע את התפשטות וגדילת הקרע. אך אם הוא נמצא על אזור חלק, על מנת לעצור או למנוע את התרחבות הקרע יש להיעזר בבעל מקצוע.

התיקון הינו אומנותי. אופן התיקון מתבצע בכך שמשחילים פד תמיכה תחת חלקי הקרע. מדביקים את חלקי הקרע על הפד. ממלאים את הרווחים שנותרו עם חומר מילוי מיוחד(גמיש וחזק). מעתיקים בהדפסה על חומר המילוי את המרקם של נקבוביות. מרכיבים את הגוון הצהוב של צבע הסלון באופן מדוייק. צובעים את אזור התיקון בצבע וסוגרים את הצבע בלקה בברק לפי הברק הכללי של הסלון.

כפי שאתה מבין, זה לא עניין של "עשה במו ידך" במובן הקלאסי של המילה. על מנת לקבל תוצאת מניעת פרימה לטווח הארוך וטישטוש מקסמלי, אני מציע להעזר בבעל מקצוע.

תחת המילה "תיקון קרע בספת עור" בגוגל יירדו לפניך כל האפשרויות של בעלי מקצוע.

3. אם הסלון לא שווה את ההשקעה בסידור הקרע, כבר ראיתי לקוחות שהדביקו יריעה מעל הקרע בגוון שלא כל כך קשור לצבע הסלון. זה מכוער, אבל לפחות זה לא ממשיך להיקרע.

4. אם הקרע יגדל למימדים גדולים יותר, זו כבר תהיה עבודה של רפד שיצטרך להפשיט את העור מהגוף, לפרום את המקום הפגום ולהתאים יריעת עור בצבע הכי קרוב.

אני מצרף לך לינק של רפד המתמחה בהחלפת ריפוד ישן לחדש. "גיא חידוש ריפודים מכפר אז"ר". תמצא שם הרבה תמונות לפני ואחרי.

אני מקווה שהייתי לעזר, תוכל לראות עוד מידע תחת הכפתור "האתר שלי" בתחילת תשובה זו ליד שם המומחה.

בהצלחה,
איציק קלינ-טק

באותו הנושא: