13 תשובות
מזגני מיצובישי נחשבים הכי שקטים. אבל גם מאד יקרים. גם אינוורטר של אלקטרה מאד שקט.
הפנימי כמובן
טורנדו מזגן איכות לחיים.
רק אלקטרה,
שקט מאוד
אצלי ב4 חדרי שינה.
תשווה cfm פנימי של מפוח החלש ביותר. רק זה גוזר את אמינות נתוני הרעש שמוצהרים ב-db. ככל שה-cfm נמוך יותר, כך מנוע מפוח אכן מגיע לסל"ד נמוך יותר, וגם נוצרים פחות רעשי הדף של אויר מהלהבים על הפלסטיק וכנפונים שבתוך המזגן. אם ניקח כדוגמה מזגן מגיע ל-240 ב-cfm ובמקביל ה-db הוא 20 זה לא סביר שנתון הרעש אמין כאשר יש חברות שמצהירות cfm של 160 באותו db. רעש הנו תמיד פונקציה של מהירות זרימת האויר מפתח האספקה.

מבחינה זו תוכל לבצע השוואות רק בחברות:

מיצובישי
פוג'יטסו
תדיראן
lg וסמסונג (במידה מאוד מוגבלת לדגמי חו"ל. סמסונג חושפת מלוא הנתונים רק באתר האמריקני)

הנתונים ייראו לעיניך בקטלוג, חוברות הפעלה או חוברת למתקינים. חברות אשר מסתירות הן cfm לכל הטווח והן db אלו חברות המטייחות מציאות שלא נעימה מבחינתן. הן ירבו ללהג על בדיקות "מעבדה מאושרת מכון תקנים", אבל כל עוד לא חושפות באינטרנט את מסמכי הבדיקה אין כל סיבה לקבל את טענתן.
אני יכול להמליץ לך על מה שיש לי ואני מאוד מרוצה, אנחנו קנינו מזגן אלפא של חברת תדיראן, דבר ראשון הוא מאוד מאוד חסכוני שזה חשוב, בנוגע לשקט לא שומעים אותו בכלל ( פעם לא יכולתי לישון עם מזגן היום זה לא מפריע )
יש מגוון של מזגנים לכל הגדלים ממליץ לך לבדוק כי זה באמת מזגן מעולה!
השאלה כללית מדי. צריך להבין לאיזה סוג של מזגן אתה מתכוון (עילי, מיני מרכזי) ולאיזה חלל (חדר שינה, סלון). כמובן שהנתונים משתנים בהתאם למה שבחרת
בגדול, בישראל מכון התקנים בודק רק את נתוני הרעש של היחידה הפנימית. נתונים אלה מפורסמים על היחידה עצמה ובדרך כלל ניתן למצוא אותם בקטלוגים. יש סדרות מיוחדות של מזגנים, כמו אלקטרה super quiet, למשל, אשר בעלות יחידות חיצוניות מושקטות, המיועדות לפרויקטים של בנייה ירוקה ומקטינות את הרעש החיצוני לשכנים.
לגבי יחידות הפנים, כאן לצערנו אין תקן ישראלי, וכל יצרן / משווק בודק בשיטה / במעבדה אחרת, ומצהיר מה שבא לו. ממליץ לקחת הצהרות אלה בערבון מוגבל. יתרה על כן, הרעש הפנימי תלוי גם במהירות המפוח, ויש יחידות עם מהירות נמוכה במיוחד או מנוע dc, דוגמת אלקטרה premier אינוורטר, שמסוגלות לרדת בלילה אפילו ל-20 דציבל. בקיצור, העסק לא פשוט והשוואה טכנית תיקח הרבה זמן ולא בטוח שתיתן תוצאה נכונה. נכון שאני לא אובייקטיבי, אבל בכל מה שקשור לחדרי שינה, סדרת אלקטרה platinum מספקת פעולה חרישית במחיר שפוי. הכי טוב להתייעץ עם מתקינים בעלי ניסיון והם יכולים לתת חוות דעת מקצועית
בתור מי שיש לה מזגן אלקטרה בבית אני יכולה להמליץ עליו בחום. (או בקור.. )
יעילים. אמינים ועמידים מאוד.
דרור,

"בישראל מכון התקנים בודק רק את נתוני הרעש של היחידה הפנימית"

לא נכון. בודקים רק את החיצונית.

מה שבעייתי אצל צרכנים זה שהם לא חושבים על פי רוב לקנות לעצמם מזגנים משפע יצרנים שונים ולאו דווקא אחד לכן זהו הקושי שלהם האישי ואז הם שואלים בעצת אחרים. אחרי שהם קונים מזגן מכל יצרן (במיוחד אם הם לא גרים בבניין עם מיסתור למעבה, כלומר דירה ישנה או בית על קרקע) הם עשויים אכן לגלות הבדלים, ושמה שמוצהר כאן או בקטלוג או בכל מקום אחר לא תואם את הציפיות.

אני ממליץ לקנות גם אלקטרה, תדיראן, lg, מיצובישי, סמסונג ופוג'יטסו כל אחד לחדר שינה אחר (מכל יצרן רק את דגמי הטופ שבטופ של אותו יצרן. זה לא לעניין להשוות דגם יקר של יצרן z לזול בתוך אותו יצרן z כי אופי ואיכות יהיו שונים מאוד ולכן גם מחירים). אחרי זה הצרכן מחכים במשל השנים לא רק מבחינת עניין רעש אלא גם מבחינת אמינות המזגן לאורך השנים ואיכות השירות, ויודע מה לקנות בפעם הבאה. זה משהו שאני עצמי עשיתי והחלטתי לקנות מוצר של מותג מסויים בעתיד. הספקתי להתאכזב מספיק מאחד הדגמים זולים יחסית באינוורטר ואני לא חוזר לאותו יצרן בעתיד.

נניח שאתה תטעם כל חייך גלידה שוקולד מהשופר במשקל של 1.33 קילו ובמחיר של כ-17 שקלים ולעולם לא תטעם מגלידה שוקולד שמנת אמיתית 0.5 קילו ב-19 שקל של יצרן איכותי כמו בן & ג'ריס / האגן דאז אז לא תדע אף פעם מה ההבדל בפועל ושלאיכות גבוהה יש מחיר. זאת הבעיה של שיווק משפיע, אני לא משוכנע אף פעם מאנשי מכירות אלא קונה ומתנסה בעצמי. אז קח את הנושא במידתיות בבקשה ונבקשך להבא לא לרשום "ממליץ לקחת הצהרות אלה בערבון מוגבל".
אנונימי
כתבו הרבה כאן על db ושאר מושגים שנכונים וטובים אבל זה קצת מתחת לראדאר של רוב האנשים כמוני. לא שזה לא חשוב זה פשוט קשה להבנה בשבילי. אז בשביל אנשים מהסוג שלי אני יכול לדווח שהתדיראן אלפא שלי שקט להדהים בחדר השינה.
ממליץ על מזגני טורנדו
תדיראן אלפא בהחלט עושה קונצנזוס והוא אחד הדגמים הנמכרים ביותר בארץ אם לא הנמכר ביותר. הדגם של אלקטרה שמקביל אליו בכל כולל פיזור אויר 4d הנו אלקו אבל יקר יותר.

באשר לדגמי אינוורטר של שתי החברות הפופולאריות בארץ, עדיף לקנות סמסונג אקוגרין 14 הוא לא רק זול יותר מאות שקלים מאלקטרה פרמייר 140 אלא גם יעיל יותר ה-cop שלו הנו 5.1 זאת אומרת הוא חסכוני יותר בכ-24% מה שאומת במכון התקנים. הוא גם עדיף על התדיראן ucool 10 שטיפה יותר יקר, אבל למרות זאת פחות יעיל (מדדו לו cop של 4.25).
בכל מזגן אינוורטר ה-cop שבמכון התקנים תמיד עולה כאשר יורדים מתחת לנקודת המדידה, כי גודל הסוללות נשאר קבוע בעת שכמות הגז המסוחררת במערכת קטנה, לכן cop גבוה כמה שיותר בנקודה הנומינלית כך עוד יותר טוב.
אנונימי
לנו יש מזגן אלקטרה, מרוב שלא שומעים אותו שוכחים לכבות:)
אנונימית