6 תשובות
הכי טוב לקחת לוטרינר
מן הסתם חתול שגר ברחוב תינוק או לא- נושא מחלות וחיידקים.
אנונימית
עדיף לאמץ חתול מבית מחסה לחיות.. שם הם עוברים את כל הבדיקות
בדרכ אם אמא שלו איתו היא בסביבתו, אם זה גור אל תגעי ואל תקחי, אמא שלו תחזור אליו, או שהיא מחפשת אוכל או ברחה להתחבא ותחזור כשתלכי, אם את רוצה לאמץ חתול את מוזמנת לאמץ, ואת לא יכולה לדעת אם החתול בריא, וכחלק מהאימוץ תצטרכי לקחת אותו לוטרינר ולטפל בו במקרה הצורך.
אם הוא לבד, בלי עוד חתולים באזור, נראה שעבר את גיל היניקה (כלומר סיים לינוק מאמא שלו), חברותי ואוהב אדם, לגבי בריא - אם הוא לא מתעטש, אם לא רואים פצעים על הפרווה, אם אין דלקות מוגלתיות מהעיניים.
אני אחת שמאמצת כל חתול מהרחוב, אז אני קצת מבינה בזה.
Aro
קודם כל: אסור בתכלית האיסור לגעת בגורי חתולים. ברגע שנגעת בו, גם אם לשנייה אחת עם אצבע, כשאמא שלו תחזור היא תריח ריח אדם ולא תתקרב אליו ותנטוש אותו/תפגע בו.
חתולי רחוב לא בהכרח נושאים מחלות, ובטח שלא גור.
אם הוא קרוב לבית שלך, שימי עליו עין כמה שעות טובות, האמא לדעתי אמורה לחזור אליו גג תוך כמה שעות/חצי יום, אם את רואה שהיא לא מגיעה תוך כמה שעות יכול להיות שהיא נטשה אותו או שקרה לה משהו. אם את יודעת מראש שלא תוכלי לשלם על חיסונים, עיקור ואוכל (מזון לחתולים ובעיקר לגורים הוא לא זול), אל תגעי בו מלכתחילה - לא מומלץ לאמץ חתול לא מחוסן, בעיקר חתול רחוב, אלא אם כן את מתכוונת להכניס אותו הביתה, ואז שיקול שלך.
עוד לא החלטתי אם לצחוק או לבכות מזה, אבל כרגע החתולה שיש לי היא השלישית שאימצתי, אחת מהן אימצתי כשהייתה בת שבועיים ככה שמניחה שאוכל לעזור בכל מה שקשור לטיפול בו אם תצטרכי.