13 תשובות
בגלל קומץ החרדים שמשניאים את עצמם ואת כל שאר המגזר.
איש באמונתו יחיה
לכל אחד יש השקפה דתית אחרת, יש דתיים, יש חילונים וכו'... כמו שהורה חרדי לא ירצה שבנו יהיה חילוני, כך גם יש הוורים שומשפחות חילוניות שלא רוצות שהבן שלהם יגרום להם להתקע או דברים כאלה... לא כל ההורים חושבים שלהיות חרדי זו הדרך הנכונה...
אני לא רוצה שהילד שלי יהיה חרדי כמו שאת/ה לא רוצה שהילד שלך יהיה מוסלמי.

אני רוצה שהילד שלי ימנע מלהאמין באמונות טפלות, קוסמים ופיות, וחרדים נראים לי כמו המצב הקיצון לאמונה מהסוג הזה.
אנונימי
בס"ד

התשובה יותר עמוקה ממה שענו, אומנם הורים רבים טועים בחינוך ורוצים שילדיו ילכו בדרך שההורה רואה כנכונה כגון שאם הוא רופא או עו"ד שגם בנו יהיה כזה ואם ההורה הוא אדם פשוט הוא רוצה שבנו יהיה יותר מוצלח אבל שוכחים את מה שאמר החכם מכל אדם שלמה המלך "חנוך לנער על פי דרכו" אבל מצד שני רואים כל יום הורים שלא עושים עניין אם הבן יעשה טיול מסוכן (כגון סמים ועוד) להודו ושכנותיה וגם אם הוא לא יצא מחונך כל כך (למרות שלא נוח להם בזה) הם לא יעשו מזה עניין גדול אבל כשהבן או הבת בוחרים לחזור בתשובה זה עניין אחר והסיבה נעוצה בפחד שמה הם ישפיעו גם עליהם, שמה הם עצמם יצטרכו לוותר על התאוות שלהם ולחזור בתשובה, שהרי כמו שאם הבן בחר למשל לא משקיע כל בלימודים אלא יותר בבילוי והוא לא כל כך מכבד את הוריו וההורים מקבלים את זה גם אם זה בלית ברירה אז מדוע שלא יקבלו בן שבחר בדרך התשובה והוא כן מכבד את הוריו אלא הסיבה כפי שכבר הסברתי.

כל טוב רפאל.
רפאל אלמקיאס מומחה סטיפס
מאחר ורבים מהחרדים מתנגדים לעצם קיומה של מדינת ישראל, מאחר והדבר עלול לפלג משפחות בגלל בעיית כשרות ותפיסות עולם, מה שגורם להפסיק לחגוג את החגים יחד למשל, דבר המרחיק את הבן מהוריו, בגלל שרבים מהחרדים הופכים להיות קיצוניים בתפיסותיהם, עושים מה שהרב מורה להם ולא משתמשים במחשבה חופשית, מאחר וביהדות, עם כל היופי שבה, יש מקומות אפלים וחשוכים, רחוקים שנות אור מהעולם המודרני והמאמינים חייבים במנהגים שהיו נכונים בעבר אך לא מתאימים לימנו אנו, מאחר והמוסדות הדתיים הם כפייתיים, מאחר והחינוך החרדי בוחר שלא ללמד את ילדיו מקצועות חיוניים מאד להשתלבות והתקדמות בעולם ומצמצם את דעתם, מאחר והנשים במגזר החרדי עדיין מופלות לרעה, מאחר והמגזר החרדי מפעיל לחצים אדירים עד כדי איומים ואלימות על כל מי שבוחר או בודק אפשרות לצאת ממעגל זה ולבחור בדרך אחרת, מאחר ואחוז מקרי גילוי העריות במגזר הדתי והחרדי גבוה ביותר (בדוק לפי מחקרים), למרות שהם מנסים להסתיר זאת בכל דרך ולסיכום, כי זו דרך קיצונית, לא פתוחה, לא מתפשרת ולא מקבלת לא את השונה היהודי וודאי לא את הגויים שהם בני אדם בדיוק כמונו.
אנונימית
הבה נעשה סדר בדברים! (ארוך, אבל אין דרך אחרת:)) )
קודם כל, אין לומר 'זאת הדרך הכי טובה'. איש באמונתו יחיה, וכל אחד שיחשוב שהדרך שלו היא הכי טובה, אל נכפה דרכינו על דרכם של אחרים, ואל נכנה אחרים שאינם כמונו בביטויים מסויימים.
עוד דבר, חרדים אינם מאמינים באמונות טפלות, כפי שאמר אחד מעליי. כל אדם עם שכל הישר יודע שהעולם לא נוצר מפיצוץ כפי שמנסים לייצר תיאוריות משונות. כל אדם עם קצת הגיון יודע שיש בורא לעולם.
גם אם אנו לא הולכים בדרכי הדת, שמירת מצוות וכו', לא אומר שאינינו צריכים לכפור באמונה של העם שלנו. לא מדובר פה פה בכת, או בעם זר, מדובר בנו, אנחנו, העם שלנו, ההיסטורייה של העם שלנו, ההיסטורייה שאיתה גדלנו, שיש אלוקים בשמים, שאנחנו יהודים, זה כבר לא קשור לחרדים או לא חרדים, דתיים או חילונים, זה קשור לתרבות שלנו, לדרך שלנו כעם. מדוע שלושת רבעי מאזרחי המדינה חגים את פסח, חנוכה, פורים, ולא נוסעים ביום כיפור? משום שהם מפחדים מהחרדים? מכבדים את הדתיים?
התשובה היא לא, אלא משום שיש להם כבוד למסורת שלנו כעם! עם יהודי! ואל לנו לפקפק בדברים הנשגבים מבינתנו.

וברצוני לחדד עוד נקודה, שכיום יצאה מפרופוציות.
החרדים 'הפאנטיים', אלו ש'נגד מדינת ישראל', אלו ש'שורפים דגלים', 'שורפים אוטובוסים' 'זורקים אבנים' וכו'... ועוד היד נטוייה. האם אלו החרדים? אלו אלו הדתיים?
גם כאן התשובה היא לא! כאחד שגדל והיה במשפחה חרדית, בסביבה חרדית, אני יכול להעיד לבטח שמדובר בקומץ אנשים, 'שאהידים' כהגדרתי, שהציבור החרדי עצמו מוקיע אותם, והם אינם חלק מהציבור הדתי או החרדי! לא כל קבוצת חובשי כיפות מחופשים יקראו כחרדים!
יש גם את הכת שנפגשה עם אחמדיניג'אד, קבוצת פורקי עול חובשי שטריימל ופראק, האם גם הם 'חרדים'?
או שמא, לנו, קל לבוא ולהאשים, לבוא ולהאמין לכל שטות שהתקשורת מוציאה, שהיא בעצם לוקחת את אותם הקומץ שלבושים באותם מדים, מסריטה ומצלמת אותם, ודואגת להראות לכל עם ישראל שלא כ"כ מבינים מזה חרדים, מי אלו כביכול החרדים.
החרדים נוהגים בכבוד כלפי כל אדם באשר הוא, עומדים בצפירת יום הזיכרון, אינם דוגלים בשריפת דגלי ישראל! ומתנגדים בכל תוקף להפגנות אלימות ושריפות צמיגים וכו'...!
אני לא יודע אם מישהו זוכר, אבל לפני חצי שנה, הייתה הפגנה של החרדים, יצאו כמאתיים אלף איש אם לא שלוש מאות אלף איש, ולא הייתה הפרעה אחת או שריפת צמיג אחד! ואת זה אף אחד לא דאג להראות.

אל לנו להיות תמימי דעים, ולגדל בתוכנו את המחלה הממאירה הזאת שידועה גם בשם 'שנאה'
אל לנו להאמין לכל שטות שהתקשורת ממציאה, הרי אנו יודעים שהשמאל מניע את מערכת התקשורת, ואנו רואים איך הוא דואג להתייחס לחיילים.

מאחל רק טוב! לכולם!:))
כל מי שכותב פה איש באמונתו יחיה זה סתם אמירה שה"ציונים" שחזרו מהגולה הימצאו בגלל ההתבוללות אמליץ להדפיס ולהביא להורים מאמר זה:
http://www.hydepark.co.il/topic.asp?topic_id=2527364&forum_id=4142
יש הורים שפשוט חושבים שחרדים הם משוגעים כי הם מאמינים בדר שלא נראה לעין כביכול ולדעתם האמונה באלוקים והדרך של שמירת מצוות זה טעות ואין לזה הוכחות אבל הם טועים לחלוטין. אני בעצמי בדקתי את הנושא אבל יש כאלה ש מושפעים ובלי לבדוק בטוחים שדתיים הם משוגעים
ליני :)
קודם כל אני מסתייג, מן הסיומת שלך השאלה שלך, אין כזה דבר דרך הכי טובה, עובדה שכל המגזרים היום מוצאים את עצמם בפני שוקת שבורה, ומי שמבין מבין.

לגופו של דבר, אבא ואימא זה מציאות טבעית, הם רוצים שיהיה לצאצאים שלהם טוב ממש כמו שעושה בטבע הלביאה, והחתולה ודומיהן. לכן, ללא כל קשר לדרך כזו או אחרת, אם הילד בוחר במה שנראה לו על פניו טוב והוא מאושר עם זה ושלם עם זה (ולא פועל מלחץ או בצורה ספונטאנית קיצונית) על ההורה להכיר בכך, לא מומלץ להכניס את מערכת התפיסות עולם לתוך המערכת הטבעית של אבא אימא וילד.

הרעיון: יש אבא ואימא וילד, ויש עוד דברים שמעבר לכך. הנקודה הטבעית היא מעל הכל כפי שהבהרתי.

כך אני חושב, וברוח האובייקטיביות שאיננה נושאת פנים הדברים שאני חושב אמורים גם להורים של חוזרים בשאלה.
כאשר ילד שלך שגידלת על ערכים מסויימים
משנה לפתע את דרך חייו - הוא כאילו אומר לך - מצאתי דרך טובה משלך,
ההורה באופן אוטומטי מרגיש שהדרך שלו לא טובה.
זאת הסיבה העיקרית לדעתי.
ועם זאת, הבן צריך להמשיך לכבד את הוריו כל עוד מתאפשר לו,
ולהתפלל ולקוות שהוריו עוד יבינו שככה הכי טוב בשבילו ולא יתנו לזה לגרום לפירוד במשפחה. ברכותיי!
מצטערת שאני לא עונ הלך, אני עונה למישהו אחר פה.
ביהדות יש מקומות אפלים? התורה היתה נכונה פעם ולא היום?
למה נשארנו עם אחד כל כך הרבה זמן כששאר העמים נכחדו? ויש לזה תשובה פשוטה: התורה היא היתה שייכת לכולם לאורך כל הדורות, ולא השתנה במשך כל השנים ושמרה על העם שלנו מאוחד. זה כל המהות שלנו וכל הדרך שלנו (ולכן מישהו פה כתב שהחרדים ל אכל כך מאמינים במידנת ישראל, ויש להם בסיס לזה, כי התורה שמרה עלינו כל הדורות והנה באה מדינה שנו וזורקת הכל...: ( )
אנונימית
צר לי עבורך אם אתה חושב שאדם בעל שכל ישר מאמין שיש איש דמיוני בשמיים שיצר פה הכל ופיצוץ, (שהיא סברה מדעית הגיונית) נראית לך בלתי מגוכחת..

אולי זו הסיבה שהורים לא רוצים שילדם יתקרבו לדת... כי זה עולם של פנטזיה הרחוק ממציאות.
לאה