5 תשובות
בואי אני אסביר לך, אי אפשר להבין את אלוקים במוח אנושי, כי אנו מוגבלים בהבנה אנושית, והמוח שלנו לא מסוגל להבין את זה, אלוקים לא ניתן להבנה. מה שהוא יודע או עושה כי ייתכן שיש לו סיבות טובות למעשים שלו, ולמרות כל הזוועות היהודים ברובם שרדו. אי אפשר להבין את אלוקים, אנו בני אדם וזה מסובך מדי לדון בזה או בפעולות שלו כמה שננסה לא נוכל להבין את זה, לכן צריך להניח לזה, כי מילא לא נוכל להבין אותו או מעשיו, זה יהיה קשה מדי. אני הפסקתי לשאול את עצמי שאלות ולהתלונן על דברים כאלה, במקום להתמקד ברע, אני בוחרת בטוב, אין לי כוח לדברים שלילים, יש רוע בגלל מעשי בני האדם.
לא חשבתי על זה בכלל.. אומרים שה' הוא אל מלא רחמים, גם כשהוא עושה דברים שנראים בעיננו נבזים. שהוא מרחם עלינו ולא נוכל לתאר עד כמה.
אני לא מסכימה עם זה ובכלל לא מבינה את זה, אבל יש האומרים.
אפשר שלא להתחיל את זה שוב עוד פעם? עכשיו זה יום הזיכרון לחיילי צהל, עברנו את יום השואה, בואו לא נעשה את זה שוב, אני מבינה שזה נושא קשה וכואב מאוד אבל בבקשה בלי לפתוח את זה שוב, למה באמת צריך לפתוח שוב את הנושא הזה? זה יוצר ריבים, היו ניסים שם והרוב שרדו, ועברנו את זה כבר ואין טעם להתחיל שוב להיכנס לזה, עם כל הכבוד לזה שזה קשה לרוב וכואב לכם וזה, בואו לא נתחיל שוב עם זה ביום הזה, נתאחד לפחות הפעם בשביל החיילים שנהרגו ומתו בקרבות ונעשה הפסקת אש, הפעם לפחות. הנושא הזה כבר נדוש.
אני לא מאמינה אין לי איך לענות לך על זה..
אוקיי בואו נאמר את זה ביחד:
יש במדינה רוב יהודי י-ה-ו-ד-י לקח לנו 2000 שנה להגיע לזה סבבה אז את יכולה לפחות להביא לנו להתפלל בשקט בשביל כל האחים שלך שנפלו במלחמות וגם בשביל אותם 6 מליון (לגבי שבוע שעבר)?