10 תשובות
ידידה שלי יודעת ספרדית כמעט שוטף והיא ראתה כמעט מלכים וזהו
תראי כול יום שתי פרקים ככה היא עשת
מעניין הייתי רוצה לדעת גם פשוט אני לא מתחבר לסדרות ספרדיות
אני שהייתי קטנה הייתי רואה רק כמעט מלאכים ואני יודעת ממש טוב...
אנונימית
יש כל מני סדרות ספרדיות, זה לא רק טלנובלות, אבל איזה סגנון של סדרות את אוהבת, למרות שהכול זה טלנובלות יש הרבה נושאים של טלנובלות כמו:
אספרנסה מיה- אהבה בתוך מנזר (משחקים שם לאלי אספוסיטו ומריאנו מרטינז, ממליצה מאוד)
אליאדוס (בני ברית) - זה של כריס מורנה, זאת שהביאה את כמעט מלאכים לארץ וזאת סידרה שמדברת בעיקרון על אופי של בני האדם (אבססיביות, אדישות, אגואיסטיות לרוב תכונות רעות ) וכאילו שולחים להם בני ברית -נשמות של יצורים מחוץ לכדור הארץ- שיכנסו לגוף של בני אדם ושיקחו על עצמו כל אחד אדם אחד ויש להם זמן מוגבל לשנות את מצב ההתנהגות שלו ( כמו מעבריין לאדם שומר חוק). זה שודר בyes.
כמעט מלאכים - אני אעשה את זה בקיצור משפט על כל עונה:
1. ילדים בבית יתומים שמנסים לצאת המידיים של מנהל בית היתומים ברטו שמנצל אותם, מרעיב אותם, ומעביד אותם ותוך כדי יש שילוב של מוזיקה וריקודים.
2. החיפוש אחרי האי אאודמון - חיפוש אחרי השמחה האישית של כל אחד מהילדים בבית היתומים החדש "המקום הקסום" (בספרדית נשמע יותר טוב)
3. האיש בעל אלף הפרצופים - להביס את חואן קרוס
4. ההתנגדות - זה אחרי העונה השלישית, רוב הדמויות קיבלו שטיפת מוח ובעצם כל העונה מסתובבת סביב איך להפוך את העולם הזה לעולם טוב יותר ואיך להחזיר את המצב לקדמותו.

יש עוד הרבה סדרות אם את רוצה עזרה אני פה:)
אפשר להגיד שאני סוג של חיה מטלנובלה לטלנובלה חח אני לא כל כך אוהבת לראות את הטלנובלות הקיטשיות והחסרות תקציב כמו שיש בדר"כ בויוה אז אני רואה טלנובלות מסויימות כמו של כריס מורנה שכמו שלפניי אמרו היא זאת שיצרה את אליאדוס, כמעט מלאכים, אספרנסה, אלמה פיראטה, המורדים, פטיטו, קטנטנות, פלורסיינטה ועוד המון המון טלנובלות מעולות..
אני במקרה כבר ראיתי את כל מה שאמרתי כאן ואת כל הטלנובלות שכבר ציינו ועוד הרבה אחרות והכל בעצם תחיל מכמעט מלאכים שבתור ילדה הייתי מכורה לטלנובלה הזאת.. במהלך השידורים בעצם היה כל יום חול משתחרר פרק אחד לצפייה וככה היו 4 עונות עם הפסקות של כמה חודשים בין עונה לעונה כשיש משהו שידוע ונורא מאפיין את הטלנובלות שמשך פרק הוא כמובן בין 40-50 דקות (כל טלנובלה עם הזמן שלה) ושכל עונה היא בסביבות ה 130- 160 פרקים
ככה שכרגע אפשר להגיד שכשכמעט מלאכים הסתיימה הספרדית שלי הייתה די טובה ואז עוד המשכתי לראות המון טלנובלות ששיפרו את הספרדית שלי עוד יותר.. כרגע אני מחפשת על הזדמנות לשפר את הספרדית שלי עוד יותר, לדבר עם אנשים, לקרוא ולכתוב בספרדית הרבה, לתרגם הרבה שירים ולהשתמש באפליקציות שיכולות ללמד אותי עוד איזה דבר או שניים. הייתרון הוא שעכשיו כשהספרדית שלי היא מאוד טובה אני גם לא צריכה לחכות שטלנובלות יגיעו לארץ.. אני יכולה לראות במחשב טלנובלות ישירות מארגנטינה כי אני לא זקוקה לתרגום..
Telefe זה הערוץ שממנו יוצאים כל הסדרות הטובות כמו כל מי שציינתי מקודם וגם כריס מורנה עובדת תמיד בשיתוף עם telefe. לאחרונה אני בכלל גיליתי שהאתר הזה קיים בhot בערוץ 154! ככה שאני ממש ממליצה למי שרוצה לראות קצת טלנובלות בערוץ הזה. יש לזכור 2 דברים:
1 הערוץ הזה הוא לא רק לטלנובלות
2 אין תרגום כי זה ישיר מארגנטינה
בקיצור אני חייבת להגיד שאיו דרך יותר קלה ויותר כיפית ללמוד שפה מלראות טלנובלות זה יקח לך קצת זמן כי אל תשכחי שבסופו של דבר זאת שפה וזה לא פשוט לתת לה לחלחל אבל בכל זאת את תלמדי ותביני נורא מהר כי ספרדית זאת שפה פשוטה מאוד והכי יפה חח בהצלחה!
איך הולך עם הספרדית?
שואל השאלה:
אומייגאד חחח וואו ממש למדתי והתקדמתי ואני מבינה עכשיו יחסית די טוב :) תודה על ההתעניינות! בדיוק לפני כמה ימים חשבתי על זה שהערך לפני שנה רציתי ללמוד ולא חשבתי שבאמת ילך לי ופתאום עכשיו אני באמת יודעת ומבינה חח
כל הכבוד!, איך הצלחת?
שואל השאלה:
כמעט מלאכים ואספרנסה חח בדיוק עכשיו אני רואה כמעט מלאכים, התמכרתי :)
אם יש לך שאלה תשאלי. זו שפת אם שלי ואני יודע ללמד.
באותו הנושא: