30 תשובות
גם שלי.

הוא חלה לפני שלוש שנים.
תראי, הולכים לכתוב וכבר כתבו לך פה המון דברים שכבר כתבו לי, על להיות אופטימיים, לזכור את הרגעים הטובים, להתפלל ולתמוך. כשזה קרה הייתי בת 12, המומה, והדבר הכי טוב שיכולתי לעשות זה לשאול על זה בסטיפס. כי זה היה המקום היחידי שבו יכולתי להוציא את זה- לא רציתי לדבר על זה עם אנשים.

אבל זה הדבר הלא נכון לעשות.
אני לא מזלזלת במה שיכתבו וכתבו פה, אני לא אומרת שזה בולשיט.
אני אומרת שהחיים מלמדים אותך לבד איך להתמודד עם זה, אני לא חושבת שתגובה באמת תשכיל אותך לחשוב אחרת על המצב. יש אנשים שזה קורה להם, הכל סביר או טוב בחיים שלהם ואז הם מקבלים פצצה לפרצוף. הם לא יודעים איך להתמודד עם זה, אבל נחשי מה? לומדים. חיים עם זה. את יכולה לעשות את זה.
בשורה רעה קודם כל מצטער לשמוע..
אבל לחשוב חיובי אל תראי לו תעצב שלך
תחשבי חיובי יהיה חיובי הוא צריך חיזוקים ממך
אמא שלי חולת סרטן, אולי זה יעודד אותך שהיא כבר 18 שנה חיה עם המחלה? ושלה בין הסרטנים הקשים.
להתפלל שיחלים מהר..
בנוסף תנסה לעזור לו ולא להראות חולשה מהצד שלך כי גם ככה קשה לו בטח.
אנונימית
קודם כל הוא צריך המון תמיכה בזמן הקרוב. הדבר שהולך להשפיע רבות על המחלה שלו זה המצב הנפשי שלו. תעזרי לו עם משפחתך, תדאגו לו, תתמכו בו עד כמה שאפשר. יש לזכור שזו מחלה שיש לה מרפא ועם טיפול מתאים וגישה חיובית הוא בעזרת ה' יבריא.
תעודדי אותו כמה שאפשר. מצב הרוח שלו ישפיע המון על הסיכויים שלו להחלים.
קודם כל מצטערת לשמוע, זה אומנם קשה מאוד אבל את צריכה להיות חזקה בשבילו כרגע, תני לו הרגשה שהכל בסדר ותעברו אתזה, אל תיתנו למחלה לשבור אותכם!
ברגעים שממש קשה לך את יכולה להישען על אנשים שאת בוטח בהם, חברות, אמא, אחים.
תתמכי בו תראי לו שאתם לא מוותרים עליו תראי אופטימיות ואל תיתני לו להרגיש מעורר רחמים כי הוא לא אם כמה שזו מחלה קשה צריך ליהנות מהחיים תמיד ולא ישר ללכת לכיוון המחשבה השלילית והכי חשוב תקלי עליו אם זה בריבים מטלות וכאלה תעשי כמה שיותר בבית וכמובן תתמכי גם בשאר המשפחה ותישארי חזקה אני מאחלת לו רק בריאות ורפואה מהירה ושלמה אני מצטערת לשמוע על מקרים כאלה יהיה בסדר תתפלי לקב"ה ואני מוסרת לך מלא חיבוקים ואהבה ממני (:
וואי.. אני בוכה: ( כל כך עצוב לשמוע את זה. מאחלת לו הרבה בריאות ורפואה שלמה. תחזקי אותו תגידי לו נעבור את זה ביחד חזק גיבור אמיץ. ברגע שהוא יראה אותך חזקה הוא גם יהיה. השארו חזקים והלוואי והוא יבריא.
אל תתני לו לראות שאת שבורה, זה יעציב אותו. תהי חזקה ואופטימית בשבילו, תתפללי אם את מאמינה, תנסי לעשות לו את הזמן הטוב ביותר.
בעזרת ה הוא יבריא. תאמיני בו ותחזקי אותו:)
קודם כל מאחלת לו המון המון בריאות! החלמה מהירה!
אני חושבת שמה שהכי יעזור כרגע זה שתשמחו אותו, תראו לו שאתם חזקים, תנצלו כל רגע איתו לשמחה, שהמשפחה תהיה מאוחדת וחזקה. אומרים שכשאופטימים ושמחים אנשים חולים זה עוזר ומרפא. אני אישית מאמינה בזה.

החלמה מהירה!
גם אבא שלי
תרצי לשלוח לי הודעה ונדבר על זה?
אבא שלי מת מסרטן כשהייתי בת שנתיים ותשעה חודשיים והיום אני בת 12, אני מבינה את הכאב והצער כי לפעמים יש רגעים בחיים אני הייתי צריכה אותו, אני לא יודעת מה זה אבא, אני לא זוכרת מה זה, זה קצת קשה ואחרי זה מתרגלים למצב, אני מאחלת לך שאבא שלך לא ימות מהמחלה הזאת.
תנסי לקחת את זה כמה שפחות קשה.
אנונימית
אני ממש מצטערת בשבילך...
תתפללי שהוא יבריא מזה ואל תראי לו שאת שבורה מזה ותמיד תשמחו אותו, שתמיד אבל תמיד ישמח!
מצטערת אבל השאלה זה אם זה סרטן סופני או לא. כי סבתא שלי חלתה בסרטן סופני זה הסרטן הכמעט קשה בעולם ואמר שלי שיקרה לי ואמרה לי שהיא לא יכולה למות מזה. שזה סרטן שלא מתים ממנו ואז בחודש האחרון שלה המצב הדרדר ממש והיה לי ממש קשה לראות אותה ואני יודעת שזה לא כמו אבא אבל תשמעי בעיקר הזמן יעזור לוקח זמן לכל דבר
נצלי כל רגע ורגע איתו, תחוו את הביחד, אל תתני לו להרגיש מסכן או מישהו שזקוק לרחמים, תהיי שם בשבילו ותתמכי בו כמה שתוכלי, זה לא קל אבל אין מה לעשות את צריכה להיות חזקה גם בשבילו כדי לתת לו ולעצמך כוח להתמודד
גם אמא שלי. סרטן השד. התפרקתי כשאבא שלי הושיב אותנו בסלון וסיפר לנו. איך מתמודדים? מנסים להמשיך הלאה. הכל יהיה בסדר.. אני מקווה.
גם לסבא שלי יש סרטן..
אבל הוא לא בגיל של אבא שלך..
וסבא שלי שורד אותו כמו שצריך למרות שהטיפולים מקשים אבל משתפר המצב והוא כמעט בן 80
לעומת אבא שלך..
אז אם סבא שלי שורד את זה אז גם אבא שלך יעבור את זה
(יש לציין שלסבא שלי גילו את הסרטן רק לפני כמה חודשים למרות שהסרטן אצלו כבר מימי הצבא-אכן מצב נדיר ביותר).

בקיצור, הכל יהיה טוב ואז צריכה לעשות שאבא שלך ישאר תמיד שמח כי שמחה זה הסוד לחיים
ולחשוב רק לטובה
אנונימי
אבא שלי הוא חולה סרטן סופני, גילינו על המחלה שלו לפני שנה (במרץ), גילינו על המחלה בשלבים מתקדמים מדי (שלב שממנו הסיכוי לצאת מהמחלה זה רק נס)
גילינו על זה, בדיוק כשהתגייסתי לצבא והייתי באמצע טירונות קשה.
אני מבינה את הכאב שלך. אם את רוצה לדבר אני כאן
לתמוך בו. ובמיוחד באמא שלך. לעזור לה, עם יש אחים קטנים להיות איתם, לנקות תבית. גם סבא שלי זכרונו לברכה נפטר מי זה שימצאו תרופה למחלה הנוראית הזו.! אמןן
ומקווה מאוד מאוד שהוא יצא מי זה אמן תיהיה חזקה!
אוהבת וכאן תמיד
קודם כל מצטערת לשמוע..
דבר שני אני יכולה לספר לך שאמא שלי גם חולת סרטן (השד) אולי זה לא סרטן סופני אבל צריך להבין שיש לזה היום מלא טיפולים
ואני בגלל זה הדרדתי בלימודים ולא למדתי תקופה של 3 חודשיים בערך..
אבל אין מה לעשות זה המצב והייתי צריכה להתמודד עם זה כמו שאמא מתמודדת עם המחלה
מחלת הסרטן היא מחלה אכזרית ביותר אבל צריך להבין שהיום יש דרכים לטפל בזה..
והדבר השני שיש לי לומר זה באמת לקחת את זה למקום שנכון המשפחה שלי חולה בזה ואם אני יראה להם שקשה לי ההורים יראו את זה ויהיה להם יותר קשה
אנחנו בטח לא רוצים להראות להם שקשה אלא להראות להם שאנחנו תומכים בהם ואנחנו חזקים וחיוביים (

אז אני מאחלת לאבא שלך החלמה מהירה ובעזרת ה' הוא יצא מזה במהרה והכל יהיה בסדר אני מבטיחה לך!
אם את רוצה לדבר איתי את מוזמנת וכל אחד פה <3
החלמה מהירה אמן תתפללי שירגיש טוב פה בשבילך בכל דבר
אוי אני ממש מצטערת בשבילך!
תתפללי שהוא יחלים מזה, תהיי לצידו ואל תראי חולשה כי גם ככה קשה לו
תהיי איתו כמה שיותר
לאבא שלי היה גידול, והיה לי מאוד קשה להתמודד, רציתי לקחת סכין ולחתוך את עצמי, לא יכלתי..
אבל התפללתי כל יום, ותמיד הייתי איתו, לא עזבתי, תתפללי ותהיי איתו כל הזמן, תחזקי אותו, שתראי לו חולשה הוא יהיה חלש, ככל שתראי לו חוזק הוא יהיה חזק.
החלמה מהירה
אל תדאגי. תהיי אופטימית! הכל קורה לטובה ובעזרת ה' הוא יהיה בסדר. אם את רוצה, את מזומנת לרשום פה/בפרטי את השם הפרטי של אבא שלך ואת השם של אמא שלו ואני מבטיחה שאגיד תהילים כל לילה.
תהיי שמחה תראי לא שאת לא נשברת אל תתני לו להישר תבלי איתו הרבה תנסי לגרום לו להיות מאושר וגם יש סיכוי שהוא יבריא אמן שהוא יבריא בעזרת השם חג שמח ור בשורות טובות!
לא להיות עצובה לנצל כל רגע ( עד כמה שזה קשה ). לא לחשוב על זה תדעי שהוא אוהב אותך הכי בעולם. והוא עוד יותר יתבאס אם תישברי
תאמיני לפעמים יש ניסים
תתפללי ותהיי חזקה כולנו כאן אם את צריכה לשתף.