3 תשובות
יש צבע לעור (צבע מעולה) אני לא יודעת את השם אבל קניתי בחנות של היבואן של יעקובי בכיכר המושבות בת"א
נונה
שלום,

על מנת לדעת אם ניתן לשנות את גוון צבע עור הנעלים, יש להבין מקודם את סוג העור. לא כל ניתן לשנות גוון. סוגי עור כמו ז'מס או נובוק לא ניתנים כלל לצביעה חוזרת בשיטה הפרימיטיבית בידי האדם הפשוט, אלא העור עובר טבילה בצבע מיוחד לכך.

אם ומדובר על עור מסוג מוגן, כלומר, אינו סופג נוזלים(מוגן מלשון הגנה בפני נוזלים אחרים אל תוך העור), באופן פרקטי ניתן לשנות גוון. אני מצרף לינק המלמד זיהוי את סוג עיבוד העור למטה בקישורים. על מנת לשנות גוון של העור אתה אמור לבצע את הפעולות הבאות.(כמובן, לאחר בירור שהעור מתאים לצביהע בשיטת הפימנטציה, כלומר על ידי ספוג או מרסס).

1. להסיר את שכבת הלק הקיימת - על הנעל ישנו שכבת לקה המגן על שכבת הצבע הדקה. יש להוריד באמצעות חומר סולבנטי כמו: טינר. ניתן לעשות זאת בעזרת מטלית וטינר.(יש לקחת את כל מרכיבי הבטיחות בחשבון כמו:כפפות, מסכה לשמור על דרכי הנשימה ואף משקף בטיחות).

2. למרוח שכבה ראשונה דקה של צבע על הנעל ולייבש באמצעות מייבש שיער. להמשיך למרוח בכל פעם שכבות דקות עד לקבלת כיסוי מלא של הצבע הרצוי.(להשתמש בצבע לנעלי עור). תמיד יש לצבוע מגוון בהיר לכהה ולא הפוך.

3. יש להשלים את הכיסוי האחרון בשכבת לקה חדשה. ניתן להחליט על רמת הברק של הלקה. לדעתי ניתן להשיג לקה במקום שקונים את הצבע. לייבש בין כל שכבה. יש לשים 2 שכבות לקה.

למעשה, זהו תהליך של שינוי גוון העור. אני מקווה שהייתי לעזר ומאחל הצלחה רבה בביצוע.

איציק קלינ-טק
תשבותך היית לי לעזר רב... מקצועית מושקעת ועינינית כול הכבוד!
ג יפו