8 תשובות
בני אדם בין הלידה למוות הם עושים כמה דברים חשובים, כמו להפוך את העולם למקום טוב יותר.
אומרים שהעולם הזה הוא פרוזדור לעולם הבא
כל אדם מגיע לעולם למלא תפקיד מסוים וייעוד
אדם לא בא לעולם כדי לשבת כל היום בברים חח
לפי המקובלים העולם הבא "גן עדן" זה היעוד בסופו של דבר
אדם בא לעולם כדי לעבור "תיקון" לפי מה שיש לו לתקן לפי דברים רעים שעשה בגילגולים קודמים
מי שיתקן מעולה, מי שלא יתקן יחזור בעוד גילגול עד שיתקן
המטרה של כל אדם היא לבטל את האגו, להשפיע, לבטל את הרצון לקבל לגמרי (שמזה מגיע כל ה "בלגן" והצרות לחיים של בנאדם), אם כבר הוא מקבל אז שזה יהיה לקבל על מנת לתת
חוץ מזה כולנו מאז יציאת מצרים עוד לא תיקנו את עוון כפיות הטובה שעד היום אנו ממשיכים להיענש אליו
גם אדם שעשה עבירה יכול להתגלגל לעולם הזה כחיה
הכל בעולם מאוד מאוד מסודר עד לרמת המילימטר ולכל דבר יש סיבה ושום דבר לא בא סתם

עוד משהו מעניין מצאתי לך --- בין הרב המקובל יובל אשרוב אחד ממומחי הקבלה בארץ לבין עודד מנשה
הנאות גשמיות / הנאות רוחניות
עודד: אנו באים לעולם כדי לקבל תענוג. בשבילי, תענוג זה להנות מהחיים החומריים, למה צריך הנאות רוחניות? מה זה בכלל תענוג?
הרב יובל: במה שחשוב להתבונן זה בתוצאה הסופית - טוב לך? אתה מאושר?
הדבר שהבורא רוצה הוא שיהיה לך טוב - שתהיה מלא באור. שתהיה שמח בלי תלות בדברים חיצוניים. להרגיש שאתה שמח בעצם ההוויה שלך. אני מסופק אם אתה יכול להגיע לזה בלי תורה ומצוות. כשמדובר בתענוג חומרי, כשאדם רוצה לקבל תענוג, הוא מושך הארה (רואה סרט, אוכל). אבל זה מסתלק, לא נשאר כלום אחר-כך. מה נשאר לאדם אחרי שהוא אכל ארוחה טובה? כלום.
אני מדבר על עונג שנשאר ומצטבר. עונג שנצבר במדרגות. העונג הזה זה חוויה רוחנית שאי אפשר לתת אותו לאחר, להסביר אותו. בלשון הקבלה זה נקרא חוויה "מפה לפה". בדרך כלל מעבירים "מפה לאוזן" - אני מדבר ואתם שומעים ואז אתם מבינים בערך 1% ממה שאמרתי כי בדרך-כלל השומע מבין מעט מאוד ממה שיוצא מהמדבר, כי המדבר חי את הדבר ורק מוציא את זה החוצה. אבל יש "פה לפה" - זה הטעם, הנשמה. יש דרגה של מסירה מרב לתלמיד כך שהתלמיד מקבל את הטעם. זה כמו להעביר טעם של תות - עד שאדם לא יתנסה בחוויה הוא לא ידע מהו טעמו של תות אפילו אם נסביר לו זאת שכלית. על זה נכתב על התורה "טועמיה חיים זכו". העונג הרוחני הוא נצחי.
בנוסף, הנאה גשמית מחסרת את הנברא. כל פעם שהוא נהנה הוא יורד. כמו גירוד - האדם מגרד והוא נהנה מזה, אבל בעצם הוא מעמיק את הפצע. כשהוא סיים לגרד הוא אומר "טוב לי", אבל אחרי הטוב הזה התביעה מתחדשת ושוב האדם יגרד וההנאה תהיה יותר גדולה, אבל היא מדומיינת כי הוא לא באמת ריפא את הפצע. כל פעם שהוא מגרד הוא בעצם מחסר יותר. ככה הנאות שאדם עושה כדי להשקיט את הסבל, אלה הנאות שמחסרות. רב ההנאות שברחוב הן הנאות שמחסרות במטרה להפחית סבל. למה זה לא יעזור? כי השורש של זה, להפחית סבל - זה הנאה שמחסרת. נקרא בקבלה "הנאות דפרודא" - הנאה שמפרידה את האדם מהחיים. הנאה אמיתית נוצרת על-ידי שיווי צורה, דבר שמחבר את האדם לאור ומשאיר אותו באור כל הזמן.

אנחנו כן בעצם חלקיק קטן שמרכיב את הטבע אבל בסך הכל בן אדם יכול לגרום לשינוי שישמר במשך דורות וכל אחד שמקבל את החיים מקבל את הזכות הזו
כל בנאדם הוא גלגול של משהו/ מישהו ובעצם "חזרנו " בגלגול הזה כדי לשנות את מה שהיה לפני כן ולעשות את עולם טוב יותר ובכך להביא את המשיח
אני יגיד את האמת: חקרתי הרבה זמן, ואין סיבה לחיים בלי האמונה באלוקים (זה לא אמונה, זה מוכח).
החיים הם ריקנות אחת גדולה, ואין בן-אדם אחד שיכול להגיד שהוא נהנה בחיים, ואין לו בעיות. כי הטבע שלנו הוא שאנחנו צריכים בעיה, אתגר, מטרה, סיבה להמשיך.

והבעיות נותנות לך מטרה/שאיפה: לעבור אותה/לטפל בה.

אז החיים הם כלום אחד גדול, שלעולם לא נהנה ממנו (יש זמנים כמובן. אבל יש יותר זמנים ש..).
ואם אתם רוצים סיבה לחיים, חפשו "הרב אמנון יצחק" ביוטיוב, ותתחילו לראות מה הכוונה "סיבה".

דבר נוסף: אם אתם לא מאמינים באלוקים, צרו קשר עם המייל BENJAMIN1512028@GMAIL.COM ואני יוכיח לכם שאלוקים קיים.
אנונימי
התשובה היא בגוף השאלה, אנשים חיים ומתים. אין פה כל כך משמעות כלשהי.
אין לי תשובה לגבי החיות כי אין להם מודעות עצמית, הן סתם שורדות.
לגבי בני האדם, התשובה היא- להיות מאושרים. נולדנו כדי להיות מאושרים (לא כל הזמן! צריך גם להרגיש את כל הרגשות האחרים כשהם באים-עצב, שמחה וקנאה וכולי אבל במידה קטנה. 90% אושר)
אושר בא מכל כך הרבה דרכים- עשיית פעולות גופניות שיגרמו לך הנאה- סקס, אוכל, ריחות טובים, מוזיקה טובה, מגע נעים ( חיבוקים, פרוות, דברים נעימים פיזית).
הצלחה, מטרה ומשמעות הן גם דרכים להיות מאושר.

אבל כמובן שצריך לאזן בין הכל- אי אפשר כל הזמן להתמקד במטרה שלך בחיים בלי לעשות אף פעם סקס ולשמוע מוזיקה טובה, ואי אפשר כל הזמן לחבק אנשים ולהריח דברים שמריחים טוב בלי להגיע להצלחה כלשהי בחיים.
תרשמי לעצמך את כל הדברים שגורמים לך להרגיש טוב, ותאזן בינהם. בין היתר התנדבות והענקת שירות לאנשים, ליצור מערכות יחסים עמוקות עם אנשים שמוצאים חן בעינך, ועוד המון המון המון פעיליות שגורמות לך פשוט להרגיש טוב.
המוות זה רק התחלה, חפש "מוות קליני" בגוגל.
אנונימי