5 תשובות
יש מצב, בגדול יש מחלה נפשית שקוראים לה "מאניה" והיא מאופיינת במצב רוח עליז במיוחד ואנרגטיות קוסת וסוחפת, אבל יש לה בהקצנתה ירידות דרסטיות עד לתהום של הדיכאון והמופנמות החזקים ביותר.
שואל השאלה:
איך מטפלים בבעיה?
גורם מקצועי, ובמקביל המון תמיכה, הקשבה ובעיקר הבנה עצבים של ברזל וסבלנות.
שואל השאלה:
תודה רבה
התפרצות בבכי היא לא מאניה.
מה שתיאר הבחור למעלה הוא הפרעה נפשית בשם "מאניה דיפרזיה".

אף אחד מיאתנו לא פסיכולוג או פסיכיאטר, אבל מה שתיארת לא תואם להפרעה הזאת למיטב הבנתי, אלא אם אתה סובל מעוד תופעות.

התפרצות בבכי באופן בלתי מוסבר בהחלט מתאימה לתיאור של דכאון. לעיתים זה יכול להיות דכאון שנובע מטראומה. אבל זה לא בהכרח דיכאון. זה יכול להיות גם התקף חרדה, או שילוב של השניים. במקירם אחרים, בתפרצות בבכי באופן בלתי מוסבר יכולה לנבוע כתוצאה מטיפול פסיכיאטרי תרופתי שגוף פיתח אליו תופעת לוואי עד ההתרגלות אליו.

בכל מקרה, אני ממליץ לך מאוד לגשת לרופא המשפחה, להתייעץ איתו ובמידת הצורך לגשת לפגישה עם פסיכיאטר שיאבחן אותך טוב יותר ויקבע לך טיפול עם צריך. היום טיפול פסיכיאטרי (אם נדרש בכלל במקרה שלך), הוא דבר נפוץ והחברה מאוד פתוחה לעניין הזה.

בכל מקרה, אם אתה סובל מבעיה כלשהיף לא ממש משנה מה החברה חושבת. אתה צריך לטפל בעצמך. חשוב לאבחן ולטפל בדכאון או בהפרעה אחרת כמה שיותר מוקדם, כי להפרעות שנמשכות זמן רב, יש נטיה להפוך לכרוניות ואז הטיפול ממושך וההחלמה יכולה לאיות ארוכה יותר.

כמו כן, כאשר אדם סובל מדדכון במשך שנים, אפשר לראות שינוי פיזי במבנה המוח. זה ממש לא המקרה שלך, אבל אני רק רוצה להדגיש את חשביונת הטיפול, מעבר לשיפור המיידי באיכות החיים, עד להחלמה המלאה. רק בריאות.