6 תשובות
תוכל למצוא טיפים בנושא בתגית "קולונוסקופיה".
שלום רב,

אני מאמין שקבלת הנחיות מסויימות מהמקום בו אתה הולך לעבור את הבדיקה, ישנו נוזל שנקרה "מרוקן" 3 ליטרים אם אני זוכר נכון שאותו צריך לשתות כבר יום לפניי הבדיקה על מנת לרוקן את הקיבה לגמריי למען איכות בדיקה טובה. כמו כן, ישנם כדורים משלשלים שעוזרים לתהליך. רק לציין שהמרוקן איך נאמר, לא כ"כ טעים בלשון המעטה אבל מתרגלים. חשוב לשתות את הכל!.

הבדיקה עצמה לא כ"כ כואבת אך לא מי יודע נעימה. בתחילתה תקבל זריקת טשטוש אשר תשאיר אותך ער ואף תוכל לראות את הבדיקה על המוניטור. לאחר מכן מצלמה מסויימת תוכנס לפי הטבעת למען בדיקת המעי. ההרגשה בזמן הבדיקה קצת לא נעימה אך לא כואבת ובהחלט נסבלת. הרגשת הטשטוש תעבור לאחר שעה שעתיים מרגע סיום הבדיקה וכמובן להגיע עם מלווה.

בהצלחה
אני אישית ממליצה לך במקום המרוקן לקנות חומר אחר בעל אותה השפעה בדיוק רק עם טעם הרבה אבל הרבה יותר נסבל(בטעם תפוז)ואפילו די נחמד, וגם לא צריך לשתות כמות גדולה, רק 2 כוסות.. וזה נקרא פיקולקס, זה ממש יקל עליך! בהצלחה (:
תודה לכולם
הקלתם עלי את החששות
בתקוה לעזור לאחרים כרגיל
איציק לוי
עברתי את הבדיקה לפני שבוע, ההכנה לא נעימה אבל לא נורא, תשתדל לא לאכול הרבה יומיים לפני הבדיקה, והחומר החדש עליו מדברים הוא אכן סימפטי יותר, זו תמיסה שצריך לערבב בכוס מים ולשתות אבל כדאי להקפיד לשתות עוד 4 כוסות מים אחרי כל כוס אבקה כזו, רק כדי לשמור על הכליות שלך, כעבור כמה שעות שוב כוס נוספת אבקה ושוב 4 כוסות מים, אני נעזרתי בקשית, וכך לא הרגשתי את הטעם, היה פשוט יותר עם קש לשתות.
שיהיה לך בהצלחה,
חןחן
כמובן שצריך להקפיד על ההוראות של הרופא להכנה שמתחילה 3 ימים קודם, אחרת המעי לא יהיה מרוקן כמו שצריך ויהיה חבל לעבור שוב את כל הטכס הזה,
כדאי למצוץ ארטיק קרח לפני ואחרי כל כוס של מרוקן זה מטשטש קצת את הטעם או לשים בפה קוביית קרח לפני כן, כדאי גם לקרר קצת את הנוזל זה עוזר קצת, אפשר גם למצוץ סוכריה,
או לשתות מיד אחרי כל כוס של מרוקן ספרייט, הבדיקה בכלל לא כואבת ולא כלום, ההכנה זה כל הענין. בשורות טובות בעז"ה
אנונימי
באותו הנושא: