76 תשובות
כי הממשלה שלנו מפגרת. לך תבין.
שוב זה? מה אכפת לך מי מקבל יותר ומי פחות? הם בקושי מקבלים משהו, בקושי.
תעשו טובה, תעזבו אותנו ואת החרדים, באמת תעזבו, איש איש באמונתו יחיה, מאיפה לך שהם מקבלים יותר ממך? אולי הם מקבלים פחות? בדקת את זה בכלל?
שואל השאלה:
לא אמרתי שאחד מקבל יותר ואחד פחות, שאלתי למה, אם לא טוב לך את מוזמנת לא לענות
אנונימי
אודיה אכפת לנו כי הכסף לא צץ סתם ככה, זה מהכסף שלנו ומשל ההורים שלנו
אין סיבה.
שאלה מעולה.
מדינת ישראל, מדינה יהודית.
בהחלט מקומם.
הם לא לוקחים את הכסף שלכם ולא של ההורים שלכם, אלה דעות קדומות.. ובכלל אין לך הוכחות שהם עשו את זה, תוכיח לי שזה נכון. נראה אותך
ולמה כל כך הרבה חרדים תורמים כספים להמון ארגונים שעוזרים גם לחילונים כשזה במקום שהמדינה תדאג לאלו שאין להם מה לאכול?
טקטיקה פוליטית של ביבי כדי לגרוף את תמיכת החרדים מהכנסת ומחוצה.
תעשה טובה, למה דווקא להיטפל לחרדים? מה הם עשו לך?
שואל השאלה:
מה מפריע לך שאני שואל שאלה נורמלית?
אנונימי
אין פה היטפלות.
בתור אתאיסטית, לא ברור לי למה ההורים שלי, ובקרוב גם אני, צריכים לשלם כל חודש יותר כדי שחרדים יוכלו ללמוד תורה שאני בכלל לא מאמינה בה.
אודיה. את משלמת מעמ מס הכנסה וכל זה. לאן את חושבת שהכסף הולך? את באמת חושבת שביבי מוציא מהכיס שלו כסף ומביא לחרדים? ממש לא
לפני שמישהו יגיד משהו על החרדים אני רוצה להראות לכם משהו: הם מקבלים רק 700 מיליון שח, לא הרבה, מי שמקבלים יותר הם האוניבסטריות, זו לא שאלה נורמלית, הם מקבלים פחות ממך ומכם, זה 700 מיליון שקלים, לא הרבה, התיקשורת סתם משקרת לכם. הם לא מקבלים יותר מכם, אלא פחות.
שואל השאלה:
את שמה לב שאף אחד פה לא אמר משהו נגד החרדים? את מפתחת רבים על דעת עצמך
אנונימי
הם לא מקבלים יותר! אתה זה ששאל את זה, הכסף לא הולך אליהם, הם לא גונבים מכם שום דבר!
לפי מה שראיתי מישהו או כמה אנשים כן אמרו משהו נגד החרדים. כולל אתה.. תן לי להסביר לך את הטעות שלך בטענה על החרדים:"האוניברסיטיות מקבלות יותר לשנה למעלה מארבע מילארד ושבע מאות מיליון שח, וישיבות מקבלות פחות משש מאות וחמישים מליון שח. מועבר אליהם רק 700 מיליון שח וזה פחות, לא יותר.
שואל השאלה:
בתור הסנגורית של החרדים אני אפנה אלייך שאלה, למה צריכים לשלם להם על עצם זה שהם יושבים ולומדים תורה, למה חרדים שלמדו בישיבות מקבלים מימון מלא ללימודי הנדסאי בזמן שחיילים משוחררים מקבלים אולי 90%? אשמח אם תסבירי לי
אנונימי
שואל השאלה:
לא רואה משהו שאמרתי נגד חרדים אז את הוזה
אנונימי
אין לזה כל כך סיבה. לא ידוע.
טוב אולי תשאל אותם, הם לא מקבלים הרבה יותר מחיילים, אלא פחות, אני לא הוזה, התיקשורת גורמת לכם לחשוב שהם מקבלים" יותר" אבל המציאות היא שהם מקבלים אפילו פחות מכל אחד מכם! הם לא מקבלים מימון מלא, אם ל700 מיליון שח שזה פחות כסף אתה קורא הרבה, אז צר לומר לי, שהאוניברסיטות מקבלות יותר מהם.
אז אתה בוכה על הבקושי תשע מאות שקל שלהם? הערבים יכולים להיכנס לאונברסיטה בלי בגרות משלמים פחות והרבה פעמים מקבלים חשמל ומים בחינם ועזוב את כל החומרי בניה שהם מקבלים מהמדינה
יחסית לאחרונה, הודות לשר נפתלי בנט, הועלה שכר החיילים.
אבל הוא עדיין נמוך מזה של החרדים, שמרוויחים יותר מכפליים מהם.

"סתם אחת", זה לא 900 ש"ח.
אברך עולה למדינה סביבות 5,000 ש"ח בחודש, ואילו חייל (קרבי, האלו שמרוויחים הכי המון) רק בסביבות ה-1,000.
מאיפה לך שהם מקבלים יותר ממך? תאשים את הממשלה לא את החרדים, החרדים עדיין מקבלים פחות כסף, 700 מיליון שקלים שזה לא ממש הרבה. מי שמקבלים יותר מכולם אלה האוניבסריטיות. המכללות ללימודים גבוהים. לא החרדים, יש לך בכלל הוכחות שזה נכון? בדקת את זה או סתם החלטת לקפוץ על זה?
אודיה, אני מבינה את הרצון שלך לנסות להסביר את עצמך אבל את פשוט יוצאת חופרת, ואת גם לא עונה על השאלה.

אני יכולה להגיד לך שאני דתיה, ואני לא באמת יודעת למה.
אנונימית
אני עונה, הם לא מקבלים הרבה מכל אחד, יש לך טעות גדולה ואתה לא מבין שהם אינם מקבלים יותר כסף ממך או מכל אחד פה. אם אתה רוצה להאשים מישהו, לך לממשלה, לביבי או לבנט ותאשים אותם, אוקי? לא את האזרחים שהם מקבלים פחות ממך.
למה תמיד לתקוף? ואם הם לא מקבלים יותר ממכם? ואם אתם טועים? אלה דעות קדומות שאינן נכונות, הם בקושי מקבלים משהו מה מדינה, אפילו הממשלה לא דואגת להם, יש להם בקושי כסף והם תורמים המון לאנשים וצדקה. כמו חסדי נעמי וכל מיני עמותות צדקה ובזקא גם. פתאום אכפת לך כמה הם מקבלים ורק בגלל הממשלה החליטה להביא להם יותר כסף? אז תאשים את הממשלה ולא את החרדים.
שואל השאלה:
מה זה כל אחד? בן אדם שמתעורר ב5 בבוקר לעבודה וקורע את עצמו בשביל גרושים רק כדי שיהיה לילדים שלו אוכל, עכשיו בואי תשווי בין זה לבין בחור בן 20 שלומד בישיבה ומקבל כסף על ללמוד תורה
אנונימי
אתם הזויים
אוקיי, חרדים מקבלים כסף על זה שהם לומדים תורה

אבל האויבים שלו מקבלים חשמל חינם, מים בחינם, כסף, אוניברסיטה, ולא משלמים כלום, מקבלים כמעט הכל, ואתם בוכים על זה שחרדים מקבלים כסף כי הם לומדים תורה?
אני מסכים שזה לא בסדר, אבל.. חרדים אחים שלנו, ועל זה אתם מתלוננים? יש כאן ערבים מחבלים שמקבלים הכל במקום לתת לאנשים שבאמת זקוקים לזה.
זה באמת הזוי!
אנונימי
הם מקבלים רק 700 מיליון שקל, לא יותר מכם! הם גם עובדים ותורמים ובצבא, הם מקבלים פחות מכם, מי שמקבלים יותר ואת זה כבר אמרתי אלה האוניברסיטות פה שמקבלות למעלה מארבע מליאירד ושבע מאות מיליון שח והישיבות מקבלות פחות מזה, פחות משש מאות וחמישים שח. תשווה אתה, חרדים מקבלים הרבה פחות כסף, האוניברסיטיות מקבלות יותר מהם ומכם, פחות כסף הם מקבלים. זה לא הרבה כסף, תיקשורת פה סתם משקרת לכם על הכסף של החרדים.
אודיה מה זאת אומרת מאיפה הוא יודע?
הרי מאיפה הכסף לדעתך?
מכספם האישי של הממשלה?
לא אלה של המיסים שמשלמים!
אויבים שלנו*
עדיף שהכסף הזה ילך לחרדים שלומדים תורה מאשר לערבים

אבל ברור.. כל משהו שהוא על חרדים נצא נגד זה ונשנא אותם על זה שהם גנבים שלומדים תורה.

נו באמת...
הערבים כאן בארץ מקבלים הכל בחינם
אז למה רק נגד חרדים אתם גיבורים? בואו קודם כל נטפל בערבים מחבלים שרצחו לנו אנשים ולקחו חיי אדם, שמקבלים הכל בחינם, ואז נדבר על חרדים.
אנונימי
ועדיין, הם לא מקבלים יותר מכם, הם מקבלים פחות, הם גם עובדים ויש להם חניות וגם הם עוזרים לאנשים בעמותות שלהם, סתם דעות קדומות, זה 700 מיליון שקל זה פחות ממה שאתה חושב, פחות! הם לא לוקחים או גונבים ממכם כסף ולא מהורים שלכם, פשוט התיקשורת אוהבת להגזים בזה ואומרת שהם קיבלו "יותר" מאשר שהם קיבלו פחות. תיקשורת פשוט מסתירה מכם את ה אמת ותו לא. ואתם לא יודעים את זה, גם לא שואל השאלה.
שואל השאלה:
נו אודיה, בינתיים את רק מדברת ומדברת אבל לא ענית בכלל על מה ששאלתי, אני מוכן שהם ייקבלו אפילו מיליארד שקל אבל למה אני קורע את עצמי לממן את הלימודים שלי ( ועוד עם עזרה מההורים) ולמגזר החרדי יש מימון מלא ותמיכה ממשרד הכלכלה?
שלא תבינו אותי לא נכון גם הרעיון שערבים יילמדו באוניברסיטה בלי בגרות הוא ממש מגוחך ועד שמישהו פה לא ישנה את המצב אנחנו בבעיה
אנונימי
אבא שלי אברך והוא מקבל רק 1150לחודש וקחו בחשבון שאנחנו גם משלמים מיסים ארנונה ואבא שלי עושה מילואים והכל אז סליחה רבותיי צר לי לבאס אותכם שאין לכם על מה לתקוף
בטח שהאוניברסיטאות בקבלות הרבה יותר כסף מה את מצפה?!
שואל השאלה:
אתה מתחיל לקחת את השיחה לכיוון הגזענות, יש ערבים שמשרתים בצבא, נכון מה ששמעת משרתים, מי שמשרת צריך לקבל כל מה שהוא צריך בשביל לחיות בכבוד
אנונימי
וזה משנה לך? מה אתה קנאי? מה אתה קוטר? מאיפה לך שהם מקבלים יותר ממך? אולי הם גם עובדים קשה כמוך? מה אתה רוצה ממני? מה אני יודעת את כל התשובות? תשאל את הממשלה, רק תפסיק כבר לקטר עליהם, למה הם ככה ולמה הם ככה, וגם הם יכולים לקטר עליכם באותה מידה, מה זה משנה לך כמה הם מרווחים ומה הם עושים בכלל? תחיה את החיים שלך. אלה החיים שלך, מה אתה מתערב להם בחיים? הם גם זקוקים לכסף והם חלק מה מדינה הזאת והעם הזה, תפסיקו לראות בהם כנטע זר.
שואל השאלה:
אני לא הכללתי, וכל מי שעשה או עושה צבא בעיניי ראוי להכל אז אל תנסי לסלף את מילותיי
אנונימי
יש *בודדים* בלבד שמשרתים! ולהם מגיע ואני מסכים!
אבל אני מדבר על ערבים מחבלים, שמקבלים הכל פה.. זה כמו שאני אשאל למה מביאים לערבים לימודים חינם, אוכל של בתי מלון, וכסף? על זה שהם שלקחו חיים שלמים של אנשים! והרסו למשפחות שלמות את החיים?! למה?
ומה חרדים עשו? לומדים תורה?! וכולם נטפלים אליהם ואומרים שהם גנבים.
אנונימי
שואל השאלה:
אז תגיד מחבלים, אתה רושם ערבים, ואני מסכים איתך על כל מילה, חרדים לומדים תורה ומקבלים על זה כסף, אני לא רואה עם אותם חרדים שום בעיה שיצאו לעבוד למען הכסף אז זה מפריע לי
אנונימי
אז תפסיק להסתכל בחיים של אחרים ולהשוות, כל אחד עושה מה שהוא יכול לתרום ולעשות למדינה, הם גם אוהבים את ישראל. מה זה אמור לשנות לך כמה הם מקבלים? תהיה שמח בחלקך וזהו. זה החיים שלהם וככה הם בחרו, כמו שאתה בחרת לחיות כחילוני ולעשות מה שבא לך, איזו העשיר השמח בחלקו, אתה עושה כמה שאתה יכול בשביל המדינה, תשמח, אל תשווה בינך ובינך האחרים, זה לא אמור לשנות לך כמה כסף מקבלים כל האנשים פה בארץ, לא משנה מאיזו דת הם או מי הם, מה שמשנה הוא המטרה. באמת, זה עד כדי כך מפריע לך? רק בגלל הכסף? זה מה שחשוב לך? כסף?
צריך להתייחס לכול דבר, לא להעמיד פני חירש עיוור אילם כי יש משהו יותר גדול.
מה גם ששתי הבעיות נובעות מגישה אחת, וזו הגישה המזוכיסטית הכנועה של הממשלה הכושלת שלנו.
את טועה. ערבים לא משרתים בצבא, בכלל (חלק מהדרוזים כן, ערבים לא). מותר להם לעשות שירות לאומי, אבל לא צבא. ואם לדעתך קמצוץ הערבים שעושים שירות לאומי מזכה אותם בכל הכספים שהם מקבלים, איך את יכולה לטעון שחרדים - שלמרות הדעה הרווחת, חלק משמעותי מתוכם כן עושה צבא - לא זכאים לקבצה שבקושי מספיקה לכלכל משפחה?
מדינת ישראל היא מדינת רווחה - מדינה שבה בעלי הצורך מקבלים תמיכה - לכן חרדים, חילונים, ערבים וכל אזרח הזקוק לתמיכה מקבל אותה.
אנונימי
^ הם לא זקוקים לתמיכה. הם לא עניים בעל כורחם או סובלים מאף סוג של נכות.
קיימים מספיק מקומות עבודה וחילות בצבא אשר תואמים לצרכים שלהם.
הם (חלקם לפחות) עדיין בוחרים לא לתרום למדינה.
ואני לא מאשים אותם, למה להם? כשיש אנשים כמוך שמתייחסים אליהם כמסכנים שמגיע להם כפית זהב עם דבש עליה.
רשמתי ערבים מחבלים*

אני גם חושב שזה לא בסדר שההורים שלי קורעים את התחת כדי לפרנס את הבית והם מקבלים כסף כי הם לומדים תורה, אבל אני חושב שזה גם לא בסדר שאנשים מדברים על חרדים שיש כאן מחבלים שאשכרה מקבלים הכל בחינם! השנאה בארץ כלפי חרדים זה משהו.. והתקשורת יותר מעצימה את השנאה.. יש דברים שהתקשורת מעוותת, מכיר המון חרדים שמשרתים, לומדים תורה, וגם חרדים שעובדים..
אנונימי
כל אחד זקוק לכסף לפרנס את המשפחה שלו, בין אם הוא דתי או חילוני או חרדי, נוצרי או ערבי או דרוזי או מדת אחרת, התחייבנו לזה כבר, חובתנו לתת כסף למי שזקוקים לפרנס את המשפחה והילדים, אחרת הם יישארו בלי כלום. וזו תהיה אשמת המדינה שיש בה עניים, ונכון הם צריכים לעבוד, אבל בתנאי שהמדינה תקבל אותם כאנשים ובני אדם וגם שלא יראו בהם כמוזרים. אף אחד מכם לא מכיר אותם באמת וכבר יש עליהם דעות קדומות שלא נכונות.
תקשיב, הם באמת לא אשמים בכלום, הם גם בני אדם.. והם אינם מקבלים יותר מכם או חיים על החשבון שלכם, אני די בטוחה שאינכם אפילו מכירים אותם טוב, אם באמת הכרתם אותם בכלל. לא כולם אשמים במה שקורה פה. יש צרות אחרות. תפסיקו לחשוב שהם לוקחים לכם משהו. מתי אתם תבינו את זה בכלל? הם כולה בני אדם, מה זה משנה מי מקבל יותר או פחות?
שואל השאלה, אני רוצה לשאול אותך משהו, האם בכלל ניסית להכיר חרדים? מאיפה לך שזה נכון שהם מקבלים יותר וחיים על החשבון שלכם? אתה בכלל בדקת את העובדות? תן לי הוכחות שזה נכון ואולי אאמין לך, קדימה תוכיח לי שמה שאתה אומר זה נכון!
אתה עדיין לא הוכחת שום דבר על זה, אני לא חושבת שהם "גנבו" או "לקחו" מכם שום כסף, הכול שמועות שווא, הם בטוח מקבלים פחות כסף ולא יותר מזה, ואפילו אין לך הוכחות שזה נכון, אני אמרתי לך שהם מקבלים רק 700 מיליון שח, שזה פחות ולא יותר כסף מאחרים. הם גם עובדים ותורמים בעמותות לנזקקים שצריכים עזרה..
I Don't Want To Exist לרוב יש לך תגובות מושכלות, אך בזאת אתה לא מייצג זאת.
מאיין לך שהם לא זקוקים לתמיכה? לדעתי, אדם שצריך לכלכל משפחה מרובת ילדים במדינה בה שכר המינימום בקושי מספיק לילד וחצי, בהחלט זקוק לתמיכה!
יתר על כן, יש לציין שחרדים רבים לומדים על חשבון זמן הפרטי. רבים עובדים ומפרנסים את עצמם ככל יכולתם ועדיין זקוקים לעזרה, כי סטטיסטית לאדם חרדי יש יותר ילדים, יחסית לחילונים (מה שמשפיע באופן די משמעותי על הרוב במדינה הזאת, יש לציין), ולכן הוא זקוק לתמיכה בכלכלתם. אני מציע לך לעבור פעם בשכונה חרדית - מעניין אותי איך לפי הדברים פה כל החנויות שלהם פועלות מעצמן?!
חלקם עושים צבא, חלקם בוחרים לתרום בדרך שבה הם מאמינים שתועיל באופן הכי יעיל - ללמוד תודה. זו תרומתם. לא אני ולא אתה או כל אחד פה יכול להצהיר בוודאות שהתרומה שלהם פחותה משל אחר.
אנונימי
הכול פה דעות קדומות! ואין לך, שואל השאלה, שום הוכחה לדבריך, מאיפה לך שהם מקבלים יותר? תראה איפה הם גרים, הייתי בבני ברק, המקום נראה כמו מזבלה, והבתים הם בתים רגילים, הם לא חיים כמו מליונרים בכלל, רובם משפחות מרובות ילדים. אין להם אפילו מספיק כסף לשכור מנקים.
חרדי, כמו כול אדם אחר, אשר זקוק לתמיכה כספית מסיבות הגיוניות שכאלה, זכאי להן.
אבל חרדי, אשר "זקוק" לתמיכה כספית כי הוא בוחר לא לעבוד, לא זכאי לה.
אני לא מאמין שאני אומר משהו שערורייתי או מחוץ לגדר הנורמה וההגיון הבסיסי.
מזה ' על זה שהם לומדים תורה '
אתה יודע איזה קשה זה לשבת
כל היום מול ספר?! - לא!
והמדינה שלנו בקושי ממנת אותם
!
ואם גם זה מפריע לך שמשלמים
להם (, שהם מתפללים
שלא יפלו עליך טילים - אז תקפוץ! -
המדינה שלנו לא ממנת את הדתיים
כמו אתה החילונים - תהיה בטוח!

* ותעשו לי כמה מינוסים שבאלכם! -
ברמה העקרונית, אני מאוד מאמינה שכל אדם צריך לתרום מעצמו לחברה ולמדינה שהוא חי בה וגם שכל אדם שיש לו את האופציה לצאת לעבוד שייצא לעבוד.
אני לא אכנס עכשיו לויכוח של האם זה בסדר שהם לא מתגייסים (חלקם כן.. הרוב לא) כי לדעתי זה לא בסדר, יש מספיק מקומות בצה"ל שתואמים את ערכי השקפתם ויש לאן לפנות... אני חושבת שזה יותר תירוץ לא להתגייס וכנל לגבי הקטע של לא לצאת לעבוד שבעיניי זה ממש לא חכם, הרי אפשר לשלב גם תורה וגם עבודה. זה לא חייב לבוא על חשבון השני, אבל לפחות יש את הקטע של "תורתם אומנותם"-ז"א זה סוג של מקצוע לשבת וללמוד תורה.. (שוב, לא מצדיקה, נותנת רק הסתכלות שונה על הדברים..)
החרדים מחזיקים את המדינה בלעדיהם המדינה הייתה קורסת. לילמוד כל היום זה ממש קשה וזה כמו שבאוניברסיטה מביאים להם כסף על זה שהם לומדים.
במלחמה של צוק איתן בזכותם כל הניסים המתועדים שהיו וזהוו נשמה שימו שימו מינוס וקפצו לי כולכם
יודע מה? צודק, הם "לוקחים "ממכם את הכסף. קוטר! תמשיכו לקטר עליהם, קוטרים.
המשפחה המורחבת שלי מצד האב חרדית. מדובר כאן על שקדני תורה, רבנים, אנשים שהרבו להשכיל בדת.
ובכול זאת דודים שלי התגייסו לקרבי ולחמו במלחמות למען המדינה הזאת, וכולם שם עובדים כמו כול אדם אחר ומרוויחים ביושר את הכסף שלהם.

אלו החרדים האמתיים מבחינתי. האלו שאתם מגנים עליהם, אלו רמאים שאפילו בקהילה החרדית שונאים כי הם מוציאים לכלל שם רע.
כול חרדי אמור לדעת שיש להילחם יחד עם עבודת האל כפי שעשה דויד המלך, ולעבוד למען משפחתך יחד עם עבודת האל כפי שעשה יעקב.

למה בשבת הם יכולים לכפות על הציבור לשבות, אבל בששת ימי החול אנחנו לא יכולים לכפות עליהם לעבוד? האם זה פחות דבר האל?
כתוב שחור על גבי לבן "שֵׁשֶׁת יָמִים תֵּעָשֶׂה מְלָאכָה" (שמות, לה, ב)
"שֵׁשֶׁת יָמִים תַּעֲבֹד, וְעָשִׂיתָ כָּל-מְלַאכְתֶּךָ" (שמות, כ, ח)
לאיזה "חרדי" את מתייחס? לסטיגמה שמראים לך בחדשות?
אדם שצריך לכלכל משפחה מרובת ילדים לא חיי על הקצבה המינימלית שהממשלה מעניקה *לכל אזרח במגדל ילדים*. אדם כזה צריך לעבוד, אפילו יותר קשה מסטראוטיפ הרווק התל אביבי שצריך להאכיל רק עצמו ואולי גם כלב.
"החרדי" שאתה חושב עליו לא קיים. הוא הומצא על ידי התקשורת השמאלנית בכדי להפנות את העם היהודי במלחמת אחים.
אנונימי
יש כאלה שכן עובדים ומשרתים בצבא, לא כולם רעים. באמת דיי עם הכללות, מה זה משנה לכם מי קיבל יותר או פחות? מה אתם ילדים קטנים? תעזבו אותם כבר בשקט.
ואתה מציין בעצמך שחרדים כן מתגייסים ועובדים, אז אתה אמור לדעת שאין מקום לסטראוטיפ הזה. אלו לא אנשים אמתיים. אולי אחוז בודד אחת מהאוכלוסייה, שקיים גם בין החילונים וגם בקרב כל מדינה אחרת, שמנצל אחרים ומכפיש את שמם. התקשורת עושה מהם אחד, עושה מהקהילה החרדית מטרה אחת שכולה אשמה בעוול של פחות מאחוז. התקשורת הצבועה היא זו שיש לגנות!
בשבת לא כופים עליך לשבות. כופים עליך לכבד את החוק המדינה. החרדים לא כופים. האופי היהודי של המדינה קובע כי יום השבת הוא יום מנוחה, והחוק הוא שכופה את עצמו על התושבים. יש לכבד אותו כפי שמכבדים כל חוק אחר.
בששת הימים הנותרים כל אדם חופשי לפעול כרצונו. אדם חרדי נורמטיבי שצריך לכלכל משפחה עובד בימים ולומד בערבים. חלקם מקבלים תמיכה שווה לזו שזכאים לה כל אזרחי המדינה, אך אין זאת שהם חיים על חשבון אחרים. אדם שלא עובד, לא מצליח לכלכל את עצמו ולבסוף ייאלץ למצוא עבודה, כי המדינה לא תכלכל אותו לחינם - גם אם כך התקשורת מציגה זאת.
אנונימי
תכלס, לדעתי מי שירצה שישלם ומי שלא - לא.
יש גם *אתאיסטים* שבכלל לא מאמינים בתורה, אז למה שיצטרכו לשלם לאנשים *אחרים* על משהו שהם *לא מאמינים בו*?
זה לא משנה כמה כסף, אפילו אם זה שקל, עדיף שמי שחושב שזה נכון שיתרום את הכסף. לא יהיה "חייב".
זאת דעתי, סליחה אם פגעתי.
אני לא אכנס איתך לחלק השני של התגובה שלך.
רק אגיב לחלק הראשון, שמעולם לא הכללתי אותם, ואף טרחתי לציין שמדובר רק בחלק.
אל תלך איתי סחור סחור.
BOO, YOU WHORE לא משלמים על דת, משלמים על רווחה. הקצבה של זכאי חרדי היא אותה קבצה שלה זכאי חילוני. חילוני עם 18 ילדים זכאי ליותר כסף מחרדי עם 2 ילדים. אין קשר לדת.
זו מדינת רווחה. על מי שחיי במדינה כזו, להשתתף במאמץ המשותף לשמור על רמתה, באמצעות תמיכה באלו אשר אינם מסוגלים לכך. אם היה מדובר בתרומה, אני בספק אם המדינה הייתה שומרת על חצי מאחוזי העוני שלה ברף הקיים.
I Don't Want To Exist לא אמרתי שאתה מכליל, למרות שרבים פה כן הכלילו. כן ציינתי שאפילו המיעוט הזה שלכאורה מנסים לגנוב מהמדינה, אינם אלא בודדים שרובים לא נכללים בעדה החרדית. אני לא הולך סחור. הטענה שלי ישרה ולעניין.
אנונימי
לך תדע. בארץ שלנו הכל דפוק. בעיקר הממשלה.
אני לא חושבת שהם באמת מקבלים את כל הכסף ולוקחים מכם את הכול, אני מציעה לכם לבדוק קודם כל את המקורות מידע שנותנים לכם עליהם, תחקרו קצת יותר לעמוק. ואגב, הממשלה בקושי מתחשבת בחרדים, אפילו בבני ברק, הכול מלא היה בזבל שנופל מהפחים, אפילו הגן חיות שלהם לא היה משהו, לא דואגים לחרדים לשום דבר שם, אפילו לא לצרכים שלהם. הממשלה צריכה לדאוג שיהיו להם לפחות פחי אשפה נקיים וגדולים מספיק, או לפחות למנקים או למישהו שיטפל במגזר החרדי כמו שצריך, צריך לנקות את המקום שלהם ולטפח אותו. חבל שלא רואים כמה פחות מתחשבים בהם, הכול מלא זבל והפחים מלאים מדי שכל הפסולת יוצאת החוצה, תדאגו להם קצת, לפחות לניקיון בערים שלהם, תראו כמה פחות הם מקבלים. באמת, יהרוג אתכם להבין שהם לא מקבלים יותר כסף מכם? שהם מקבלים רק 700 מיליון שקל?
תשמעו, זה נורא נחמד שאתם ניטפלים לזה, בעוד שהכסף שלנו הולך ל"בני הדודים" שלנו.
הם אפילו לא מקבלים הרבה כסף. אבל באמת תעשו חשבון נפש, מה שאומרים לכם בחדשות על החרדים אינו נכון ובטח שהם לא זוכים לקבל הרבה כסף. כולה 700 מיליון שקלים שזה פחות כסף. אפילו בבני ברק המקום לא נראה מטופח. אתם לא יכולים לדעת בוודאות שהם אכן מקבלים יותר מכם, אלה סתם האשמות שווא ודעות קדומות שאין בהן שמץ של אמת ועובדות.. תבדקו את המקורות שלכם, תחקרו קצת יותר. תנסו להבין שאולי משקרים לכם והם פשוט מקבלים ממש לא הרבה. אתם פשוט אטומים וקשיי הבנה, אני אומרת את האמת, אין כזה דבר מקבלים יותר כסף מכם, אולי קודם כל תבדקו את זה לפני שאתם קופצים למסקנות.
מה זאת אומרת הם לא מקבלים יותר כסף מכם?
"אנחנו" לא מקבלים כסף, אנחנו עובדים בשבילו.
אנונימית
הם לא מקבלים יותר מכם, זה פחות כסף מזה, אתם כן מקבלים, אתם לא ע ובדים בשבילם ואני בטוחה שהם לא צריכים שתעבדו בשבילם, הם מקבלים רק 700 מיליון שקל שזה לא יותר מזה. זה כלום, התיקשורת סתם מרמה אתכם, היא גורמת לכם לחשוב שיש להם יותר כסף אבל אין להם יותר, יש להם פחות, באמת, תחשבו רגע, אולי התיקשורת משקרת לכם ולא מספרת לכם את כול האמת לגבי החרדים? אולי הם לא מקבלים יותר אלא פחות? ואני בדקתי את זה, קראתי ספרים על החרדים וראיתי את הסרטים עליהם באמנון לוי, הם עובדים בגמחים ותורמים לאנשים שצריכים באמת עזרה, עניים ויתומים וזה.
רובכם אנשים עם דעות קדומות שאין להן ביסוס של אמת, הם לא מקבלים יותר מכם, אפילו לא יותר מכל אחד, זה סתם שקר שהתיקשורת השמאלנית ממציאה בשביל לגרום לשנאה נגד החרדים וזה עובד לצערי, הצליחו לשטוף לכם את המוח שהם מרווחים יותר מכם ומקבלים יותר מכם שאתם האמנתם לזה. התיקשורת משקרת לכולכם פה, זו עובדה, היא אפילו תגיד כל דבר בשביל שזה יגרום לחרדי מסכן להיות רע, גם אם זה היה מישהו מנטורי כתרא או סתם חרדי שניסה לתרום צדקה לעניים. דעות קדומות זה לא נחמד! ובואו אני אוכיח בשבילכם שאתם טועים, בבקשה:.
אתם חושבים שהחרדים מקבלים כסף? הבימה בלבד, התקציב שלה גבוה יותר מכל מה שכל העולם החרדי יחד מקבל.
יוצא שכספי המיסים המשולמים על ידי הציבור החרדי, הבעלי תשובה והדתיים לאן מופנים?
לבימה, לכדורסל, לטלוזיה וכו' וכו'
אז אני שואל אתכם בלב כנה מי ממן את מי? החילונים את החרדים או החרדים את החילוניים?
הם צועקים החרדים עושקים אותנו. עושקים אתכם? לא רוצים לעשוק אותכם.
תנו לנו להקים גוף - מיסים של החרדים לחרדים. מיסים של החילוניים לחילוניים. העולם החרדי יחגוג, הישיבות יחגגו, התלמודי תורה יחגגו,
מה עושה התקשורת- פילוג שנאה וקיטוב בעם בין אחים לאחים. "החרדים האלה בגללם אין כסף". הלב כואב איך אפשר לעוות את המציאות. איך אפשר להגיד חרדים לא עובדים. בכל מקום שתלכו בארץ תראו חרדים שעובדים.....


---------------
אנונימית
מתי
באיזה עולם
אני וההורים שלי מקבלים כסף מהמדינה
זה הפוך את יודעת

לאמא שלי לא מגיעה קצבה חודשית מהממשלה כל חודש
ואוקיי אז למה רק העניים החרדים מקבלים את זה? בישראל יחסית יש עוני גדול מאוד, לא רק מהקהילה החרדית.
אנונימית
אז תאשימי את הביטוח הלאומי ולא את החרדים, את יכולה לדרוש שהיא תקבל את הקבצה שלך ולרכוש עורך דין, אבל אל תאשימי אנשים אחרים בזה, הם ממש לא מקבלים יותר מכל אחד, למעשה זה הרבה פחות כסף ממה שאתם חושבים
דבר ראשון, רק החרדים מקבלים קצבאות מהמדינה.
"הדתיים" לא מקבלים ועצם העובדה שאתה קורא ככה לקבוצת אנשים מוכיחה שאתה בור וחסר ידע בנושא.
למה? כי בקום המדינה היו הסכמים עם בן גוריון והחרדים שהם יקבלו כסף מכייון שהם לומדים *תורה* (לא תנך).
אבל תתפלא. הם עובדים, הם מתפרנסים גם מחוץ לקצבאות הנמוכוץ שהם מקבלים והם מסתדרים בקושי.
גם הבדואים מקבלים קצבאות. שתדע. והם אפילו לא יושבים ללמוד תןרה.. מקסימום גונבים מכוניות