45 תשובות
כן, וגם את הדגל והסמל של המדינה
אני בעד לנתק את הדת מהמדינה ולהפוך אותה למדינה דמוקרטית ^_^
אפשר לעשות את זה גם בלי לשנות את ההמנון והדגל...
נופ
כן, אני בעד שיהיה לנו סמל, המנון ודגל ישראלים ככה שכל האזרחים במדינה יהיו למעשה חלק מהמדינה, ולא רק היהודים שבנו.
תאמת? לא אכפת לי מה יהיה ההמנון כי במילא אני לא אצליח לזכור אותו ואזמזם.
אני רק רוצה שיהיה דגל כלשהו שיזהה אותנו.
מסכימה עם האנונימית שמעליי
מה זה השטויות האלה לשנות את ההמנון.. הוא נכתב מלפני המון שנים והוא ישאר ככה
וכנל הדגל. הרוב פה יהודים. בניגוד לערבים, לנו אין כל כך אפשרויות ללכת בערך כל העולם אנטישמי
אני בעד הפרדת דת ממדינה, עם זאת לשנות את הדגל זה מהלך ענק.
מה הבעיה עם ההמנון?
כשהכריזו על המדינה אמרו מדינה יהודית אי אפשר לנתק את הדת. יש לכם בעיות? תעברו מדינה. עדיין לא הגעתם למעמד שאתם יכולים אפילו להציע את הרעיון לשנות.
מדינה יהודית זו מדינה יהודית זה שיש כאן ערבים לא מזיז לאף אחד. הייתה כוונה מאוד ברורה כשהקימו את המדינה והיא מקום שיהיה לנו להיות שאנחנו נשלוט בו שלא תקרה עוד שואה. אז כן יש מלחמות בכל מדינה כמעט יש מלחמוץ וסיכסוכים. כשתהיו ראש ממשלה תנסו לשנות ביינתים אתם בני 12-18 אז שבו בשקט.
מורן, את חושבת שצריך לשנות את ההמנון? אם כן למה?
אף אחד לא מתנשא -_- אני אומרת שאף אחד מאתנו לא במעמד להציע לשנות אתזה וכנראה גם לא יהיה. לא מכבדת אנשים שרוצים לשנות ולהתנתק מהדת כי לא מגיע להם שיכבדו אותם כמו שהם לא מכבדים את המדינה את התיאור שלה (בפעם האלף מדינה יהודית) ואת המטרה של אלה שהקימו אותה. לא טוב לך? תבכי
אני בן, ודבר ראשון עברתי תיכון. דבר שני, אני עוקב אחרי תגובות של אנשים והוא במיוחד לכד אותי, אני לא יכול לשבת בשקט כשאיזה אחד עשה מעצמו איזה מלך או משהו, וכן אני מדבר על התגובות הציניות והמתנשאות שלו
אז בוא אני יעשה לך סדר ילד, אתה פאקינג בן 13, באיזו זכות אתה חושב שצריך לשנות את המדינה או משהו בסגנון רק בגלל שאתה אתאיסט
אנונימי
^אני לא מתנשא, ומה הבעיה בתגובות הציניות שלי?
אני בעד שוויון זכויות לכל בני האדם ולכן חושב שהמדינה צריכה להיות דמוקרטית,
ולא מאמין באלוהים - ולכן חושב שצריך להפריד אותה מהדת (שטות אחת גדולה).
לא בעד, מה רע בהמנון?
לא בעד שינוי ההמנון, מאחר וזאת מדינה שנבנתה עבור היהודים וכל מי שאינו יהודי וגר במדינה שלנו אמור לכבד את סמלי המדינה בה הוא חי, כי היא לא נבנתה בשבילו והערכים נבנו לשם יהודים. בבריטניה או בצרפת לא משנים את דגלם והמנונם בגלל שחיים עימם מוסלמים רבים.

כן אני בעד מהפרדת דת ממדינה (מכל מיני סיבות כמו נישואין להקהילות אלטרנטיביות ותחב"צ בשבת), אך שהסמלים וההמנון אכן יישארו כמו שהם. המיעוטים חיים פה כי אנו מדינה דמוקרטית ומאפשרים שיוויון לכל מוצא, דת ומין. אפשר להסביר זאת כך: כמו שיבואו לכם לבית אורחים וינסו לשנות לכם את הבית ואת הערכים שלכים, כי זה לא מתאים להם. הייתם מסכימים לכך?
רוקיסט מומחה סטיפס
^ואם ה"אורחים" האלה נולדו בבית שלך וגדלו בו?
לא, אני לא רואה סיבה מספיק טובה לכך.
זו מדינה שהוכרזה כמדינת היהודים ככה שמן הסתם אלה יהיו מילות ההמנון, הוא מדגיש את הגאווה במדינה ואת העובדה שהצלחנו להקים מדינה משלנו אחרי כל הזוועות שחווינו במלה"ע השנייה.
אז את אומרת בעצם שבגלל כמה ערבים במדינה שנעלבים נשנה את זה כדי שהמילים יתאימו גם להם?
די נו זה אפילו לא נושא עכשיו בעניינים של המדינה -_- ואם אנשים רוצה יכבדו אותם שיכבדו אחרים אני לא מרגישה שכיבדו את המדינה ואת האנשים שעבדו כל כך קשה כדי שלכם יהיה איפה לגור
ממש לא. קודם כל, המדינה הזאת היא מדינת היהודית. היא נוסדה ועומדת אך ורק על כך. עם כל הכבוד לאזרחים לא יהודיים, האופי היהודי של המדינה הוא שאפשר בכלל את הקמתה והוא מסמל את המהות שלה כמקום מפלט וכבית לעם היהודי. לבני העמים השונים ישנם הארצות שלהם. מתוקף החופש והזכויות שיש לכל אדם, אולי התאפשר גם לאזרחים לא יהודיים להתגורר בארץ, אך אין משמעות הדבר שהמדינה כבר לא מייצגת את העם שהקים אותה וחיי בה, ושלו אין מקום מלבדה - העם היהודי!
שנית, ההמנון והסמל הישראלים אינם מאפיינים בלעדיים לדת. הם אמנם נובעים מההיסטוריה של העם היהודי ומנהגיו (ההמנון עצמו מדבר בעיקר על תקווה, ומגן הדוד הוא סמל של דוד, שהיה מלך של העם היהודי, והוא מונח על צבעי הטלית, שמסמלת את מנהג שמאפיין את העם היהודי), ולכן אלו הם מאפיינים שייחודיים לעם היהודי - העם שמדינה זו היא ביתו - אך הם מייצגים את בני העם היהודי בכללותו, דתיים וחילונים כאחד!
המדינה הזאת היא של העם היהודי. היא שייכת לו בזכות ובחסד - חסד עליון - ולמרות נכונותם של בני העם היהודי לאפשר לבני עמים זרים לגור בקרבם, אין פירוש הדבר שיש להם טענה על מה שלא שייך להם. הם בגדר אורחים, לא בעלים. (בעל בית נשאר הבעלים של ביתו, גם אם נתן רשות לאחר להתגורר בו. גם אם אותו אחר הוליד בביתו עשרות ילדים. ביתו נשאר שלו)
TellTheTruthIDare
לכן האורחים הללו מקבלים זכות לגור ולהתנהל כאן ולהשתלב במדינת היהודים, כפי שאף פעם לא באמת עשו את זה לנו מהצד שלהם (מדינות ערב באופן שוטף פגעו בזכויות יהודים). ליהודים מזה 2,000 שנה לא היה אדמה משלהם, וכיום יש. ליהודים יש עבר רחב ועמוק עם האדמה בארץ ישראל והוכחות לכך אפשר למצוא בהיסטוריה ובארכיאולוגיה לעומת הערבים שהיו שבט נודד בחצי אי ערב ולא בארץ ישראל והאיסלאם התפתח רק כעבור כ-600 שנה מנפילת בית שני. אז למי יש זכות היסטורית בשטח ארץ ישראל?
רוקיסט מומחה סטיפס
נגד, בתכלית הנגד. זו מדינה יהודית. ההמנון מבטא את הכיסופים לבנייתה ומזכיר את כל אלה שרצו להגיע, אך לא הצליחו. אי אפשר לנתק את העבר מהמדינה, במיוחד לא מישראל. הערבים יכולים לא להתחבר, אך הם אפילו לא הרוב.
כן מגיע לערבים ולנוצרים שיויון זכויות וכבוד!
אנונימי
לא, המדינה מיום הקמתה היא מדינה יהודית, אזרחי המדינה שאינם יהודים צריכים לכבד.
לא
זו מדינה דמוקרטית, אך זו קודם כל מדינתו של העם היהודי!
עם כל הכבוד לזכויות האדם, במקרה הנ"ל, אני סבור שרוב ערבי אינו רוב שיש להתחשב בו!
כפי שציינתי בתגובתי הקודמת, הדבר דומה לבעל בית. בעל הבית שומר על זכותו הבלעדית על רכושו. גם אם בביתו יתארחו עשרות אנשים שיהוו רוב ויחליטו לשלול ממנו את ביתו או את זכותו לבטא את עצמו בתחומי ביתו כרצונו, לא תהיה להם סמכות לכך. אמנם גם לאותו בעל בית לא תהיה סמכות מעל החוק, אך בתחומי ביתו, לא יוכל הרוב להפקיע ממנו את רכושו!
באותה מידה, אין לערבים זכות להחליט לשנות את מאפייני העם היהודי. המדינה היא יהודית, היא שייכת לעם היהודי ואין לאף אחד זכות להפקיע אותה מידי העם היהודי, או לשנות את האופן שבו מבטא בה העם היהודי את עצמו! לא משנה כמה ערבים יחליטו להפך. לא משנה אם הם רוב או מיעוט. אין להם זכות לכך, בדיוק כפי שלי אין זכות על חפץ השייך לאדם אחר!
אנונימי
^^^
ואין לדבר קשר לשיווין זכויות או לכבוד כלפי עמים אחרים, אלא לזכות בסיסית של אדם עם רכושו (זכות הקניין).
אנונימי
אני בעד, אבל רק אחרי שצרפת תשנה את ההמנון שלה ותכניס שם מילים בערבית, ועוד משפטים מהקוראן כי יש שם אחוזים ענקים של מוסלמים.
אני בעד, אחרי שארה"ב תשנה את הכוכבים בדגל שלה לירח, כי יש מלא מוסלמים שם.
אני בעד, אחרי ששוויץ תוריד את הצלב מהדגל כי יש הרבה בודהיסטים שם.
זהו הבנתם את הרעיון.

די. מספיק.
אנחנו מדינה יהודית גאה. אנחנו לא אמורים לרדוף אחרי כל מיעוט שקיים פה.
אנחנו מכבדים כל אחד, מקבלים אנשים מכל הסוגים והמינים אלינו (בניגוד למדינות רבות בעולם) ומשתדלים להתנהג הכי יפה לזרים (למרות שלפעמים זה בא על חשבוננו).
אבל - אנחנו לא נשנה את עצמנו בשביל אף אדם. לעולם.
כמו שאם ייכנס לכם ילד נוצרי לכיתה ותתחברו אליו, זה לא אומר שתתנצרו גם. למה? ככה.
כי כל אדם (וכל מדינה) הוא אישיות בפני עצמה. שמישהו מתחיל לשנות את עצמו כל הזמן רק בשביל לרצות את כולם, ומשתגע מכל גחמה או הערה של מישהו, הוא נאבד. ולהפך עוד יותר שונאים אותו.

תלמדו לאהוב את מה שאתם, את מי שאתם ואת הלאום והמדינה שאתם.
וסליחה על הבוטות מי שלא טוב לו שילך לחפש לו מקום אחר, שיחלק שם לבבות לכולם ויפזר לוב אנד פיס באוויר.
הם מיעוט ביחס ליהודים. הרשו לי לצטט את משה שמיר:
"שטות נוראית. יש לנו ארץ אחת והמנון אחד. מי שלא רוצה לשמוע אותו שייסע לחוץ לארץ ויישאר שם וזה כולל את כל הערבים" אומר הסופר משה שמיר. גם מאז שכתבו את התנ"ך עברו הרבה שנים, אז מה נשנה את התנ"ך? אין לנו עם אחר, אין לנו ציון אחרת, אין מקום לשנות את ההמנון. עם ההמנון הזה עלו לוחמי ישראל לגרדום, עם ההמנון הזה נלחמו ומתו גיבורי הגטו ועם ההמנון הזה נלחמו אלפי יהודים להגיע לארץ. לכן זה צריך להמשיך ולהיות ההמנון"
גם באירופה הם כבר לא מיעוט.
יש למשה שמיר לייק ממני:)
וחבל שרק פעם אנשים יכלו לחשוב ולהגיד את דעתם האמיתית בלי שיצאו עליהם בזעקות של גזענות.
כל הראשי ממשלה שהיו אז היו אנשים עם טעם. מכבדים וסובלניים אבל עם זאת עומדים על שלהם (ושלנו) ומבינים שזה לא סותר אחד את השני.
עדיין. ההמנון עדיין עדכני ועדיין מבטא את הכמיהה "להיות עם חופשי בארצנו". חשוב לשים דגש על כך שישראל היא מדינת היהודים, כך גם נכתב במגילת העצמאות. גם הצבא הוא צבא יהודי ואף **אורתודוקסי**.
אם יש להתאים את המדינה לכל העם, מדוע יש חוק השבות רק ליהודים? למה לא לכולם, כדי שכולם יזדהו ויהיו שווים? הבל גמור. שינוי ההמנון יצור סתירות מוסריות ומהותיות וינתק את יהודי ישראל מיהודי הגולה ומהכמיהה לקבץ גלויות. מי שבחר לחיות בארץ היהודים המוצהרת, אמור גם לכבד את ההמנון ואת התקוות שלהם.
ובנימה אגבית, שינוי ההמנון הוא רק התחנפות וצביעות גרידא, הוא לא מה שיעצור את ההרג ואת ניסיון כיבוש השטחים שמובילים המחבלים.
חד משמעית לא!
כן. צריך לאפשר לכלל האזרחים במדינה להזדהות עם הסמלים שלה. בדמוקרטיה המדינה זה האנשים, לכן תריך לאפשר ייצוג לכל אחד.
ההמנון הזה עמד איתן בתקופות דמים, ליווה אותנו שנים. אני לא מאמין שיש פה אנשים שבעד לשנות אותו. זה סמל המדינה, כמו הדגל שהוכתם בדם מיליוני פעמים. גם ההמנון, שאמור להשאיר אותנו מאוחדים, אסור לשנות.
לא.
למרות היותי אתאיסטית, אני כן חושבת שזאת מדינה שצריך להיות בה רוב מוחץ מאוד של יהודים. אם נשנה את המנון המדינה, סמליה ודגלה - היא תאבד מהערך שלה בתור מדינה של יהודים. עם העבר שלנו בתור יהודים, תסכימי איתי שאנחנו צריכים מדינה מאוחדת? אני מאמינה שכן. ולשנות את כל הדברים הללו רק יפחית את מספר העולים היהודים לארץ.
אני כן בעד סוג של הפרדת דת ומדינה, לא לגמרי, כלומר - הסמלים, ההמנון והדגל ישארו כפי שהם וייצגו אותה בתור מדינה עם רוב יהודי, אבל שיתחילו לפתוח חנויות בשבת ואוטובוסים + כבלים ביום כיפור + עוד הרבה דברים שמפריעים לי שהדת משתלטת עליהם פה בארץ.
אני חושבת שצריך לשנות אותו,
לא בגלל הערבים, יש במדינת ישראל מעל למיליון אנשים לא יהודים.. למה הם לא יכולים להיות חלק מההמנון?
ההמנון שלנו הוא יפה והכל.. אבל הוא באמת מתייחס אך ורק לעם היהודי, בלי להבין שבתור ""מדינה יהודית" יש מעל למיליון לא יהודים. זה הופך אותם לפחות טובים מאיתנו? בגלל זה הם לא יכולים להיות חלק מהממנון שלנו?
עשיתי עבודה כזאת פעם.. וזה מה שתכבתי ואני בכלל נוצרייה.
לדעתי לא צריך לשנות את המנון המדינה כי הוא עתיק ומסמל את היהדות שבמדינה, אם נשנה את המדינה נצטרך לשנות הכל כגון: דגל, מספר אנשים בכנסת (120 קשור ליהדות) וכו..
בסופו של דבר המדינה קמה כי ליהודים לא הייתה מדינה זאת אומרת שהמדינה שייכת ליהודים ואלא שלא יהודים זה כבר בעייתם שחיים במדינת היהודים ולא מרגישים חלק בה. (שוב אני נוצרייה)
אנונימית