22 תשובות
שילמדו אותנו את הדברים הבאים: הגנה עצמית, לקבל אדם עם נטייה מינית שונה או עם גזע דת וכו', איך להתמודד בטבע, איך להתמודד עם מקרים כמו גרושין וכאלה- איך אפשר לעזור לבן אדם, עזרה ראשונה וכו'.
דברים שבאמת יעזרו
מה שהראשונה אמרה -,-
STREETTALK מקצוע שמלמד את השפת רחוב ואיך לדבר כדי לא להישמע סתום מול כל סקייטר שאתה רואה
השיר הזה אומר הרבה דברים שאני מסכימה איתם שבית הספר צריך ללמד
קבלת השונה, כלים שאפשר להשתמש בהם במצבי לחץ ובמצבים קשים.
איך להתמודד אחרי בית ספר.
הישרדות אלקטרוניקה בסיסית ושימוש בכלי נגינה אחד לפחות
קבלת השונה ואהבת האחר, איך לחנך ילדים, איך למצוא עבודה לכתוב קורות חיים, איך להתמודד עם לחץ חברתי (סוג של שיעור "הגשמה עצמית"), להיות גאים במי שאנחנו ולתת כל מיני בעיות ו פתרונות להתמודד איתם. עשו לנו משהו חכם אחד השנה, וזה להוסיף שיעור חינוך פיננסי.
אהה וגם איך לעזור לבעל חיים.
תזונה נכונה במקום ספורט
כלים לחיים, מקצוע, לקבל את השונה, דברים שבאמת חשובים ולא סתם כמו תנך
אני חושבת שהיה יותר טוב אם בתי ספר היו מלמדים מקצועות בסיסיים לצד דברים שהתלמידים בוחרים ללמוד, למשל מקצועות כמו מתמטיקה, אנגלית, לשון, היסטוריה ומקצועות מדעיים יהיו בבסיס וכל השאר התלמיד יבחר מה ללמוד, כמו מגמות רק באופן קצת שונה... שלמשל ילמדו כל מה שלומדים במקצוע אחד ומסויים למשך שנה שלמה, לקבוצות קטנות שיהיו מורכבות מכמה גילאים שנמצאים בבית ספר ויפרסו את הלמידה לשנה שלמה, שלומדים את המקצוע באופן תדיר יותר, בלי לקפוץ ממקצוע למקצוע. במקום ללמוד את זה בכמה שנים ולאט ילמדו הכל בשנה אחת ומהר... ואז בשנה הבאה יבחרו במקצועות אחרים... אבל גם שיעור בסיס שיהיה משהו כמו אזרחות, רק בשילוב עם הסברים ואפשרויות לדון בשיעורים לגבי איך העולם שאנחנו חיים בו עובד ולמה, עם זמן לשאלות (שהתשובה שלהם תהיה מפורטת יותר מ"ככה")... אבל למה שדבר כזה יקרה בכלל? יותר מדי מורים במערכת החינוך הם חסרי סבלנות שחצי מהזמן שמוקצב להם ללימוד הם בוחרים לבזבז על צעקות והטפות, אותם הדברים כל פעם מחדש...
קרב מגע
שפות מדוברות (לא רק אנגלית)
מתמטיקה
היסטוריה
מדעים
תנך
על משמעות החיים היתמודדיות ומה שכל בן אדם יכול לעבור בחיים
ספורט
הגנה עצמית-כל מיני סוגים
איך להיות חברים אמיתיים


כלכלה - כמקצוע חובה.
כלכלה!
שיעורי חובה:
משק בית - בישול ואפיה, חינוך פיננסי, נגרות בסיסית
תורת הדיון (דיבייט)
חשבון (לא מתמטיקה)
שפות - עברית, אנגלית, מנדרינית, ערבית ורוסית
אזרחות
היסטוריה
ספורט- ריצה, קפיצה למרחק, שחיה וכו
כלכלה
הגנה עצמית
דיבייט
עזרה ראשונה
שפות
אמנות (ציור, פיסול, שירה, כל דרך של ביטוי עצמי שהיא לא בהכרח חיבור של 200 מילים)
אזרחות
איך לנהל את החיים בעתיד, איך להיות הורים טובים בני זוג וחברים טובים איך לנהל את הכלכלה בצורה הטובה ביותר איך למצוא מקום עבודה, איך להיות בני אדם ולקבל את כולם בצורה שווה, איך להתמודד עם קשיים, לעזור לזולת ולבעלי חיים.
כלכלה
שיעור הסבר על בגרויות (שיקראו לשיעור בגרות)
שיעור מחול (יש בתי ספר שמלמדים אבל את הרוב לא)
שיעור גיבוש (הזדמנות לילדים השקטים להתחבר עם כולם)
בבית ספר שלי לומדים ניראה לי את כול מה שרדום פה מי שרוצה יכול ללכת לקורס קרב מגע וספרות כלכלה יש אבל אצלנו זה נקרה יזמות עיסקית כול זה קורסים שמי שרוצה או רוצה ושיעורים יש לנו שחמט ועכשיו יש לי בכיתה (רק בכיתה שלי כי זה כיתת מצטיינים) שיעור שמלמד מיומנות למידה וזה סוג של מסביר לבגרות
הגנה עצמית ובריאות במקום ספורט, שחמט רשות, ערבית חובה, שפה נוספת חובה (חוץ מעולים חדשים), הישרדות, טיולים בטבע אבל מסלולים רציניים (ולתת לתלמידים לארגן בשלב מסוים), עזרה ראשונה, חינוך פיננסי, איך לטפל בילדים (בתיכון), בשונה ממה שאמרו פא לשמור על תנ"ך אבל להתעמק פחות בפירושים רבניים (אבל גם לא כסתם ספר), משק בית (בישול ואפייה, תפירה, נגרות, אינסטלציה בסיסית וכו'), שחייה, דיבור במצבים שונים (דיבייט, הרצאה, נאום פוליטי, סתם שיחה), הגנה מהשיווק המודרני, פילוסופיה, פסיכולוגיה, היסטוריה (להתעמק יותר ולהפסיק להתעלם מהאזורים שתמיד מתעלמים. גם למד היסטוריה עתיקה יותר מיוון)