21 תשובות
כן.
אני מקבל את שרשרת המזון שהאל יצר, ודוחה את הזאת שהבועה המתייפייפת של החברה המודרנית יצרה.
ממש אבל ממש לא
יאפ
זה חוקי, לדעתי זה לא צריך להיות. יש חוק איסור התעללות בחיות בית, לא צריכות להיות השוואה מי חשוב יותר ולמי מגיעות זכויות. לבעלי החיים אין אפילו בעלות על החיים שלהם, זה נוראי.
כן.
בכל דבר יש שרשרת מזון!
תגיד אתה חושב שאתה תהיה בקבר לא יאכלו אותך תולעים ומפרקים?!
איך אני אוהבת את מי שעושה לי מינוס 3>
כן, זה אחלה
השליטה צריכה להיות של היצור האינטליגנטי ביותר, לא אמורה להיות להם "שליטה על החיים שלהם".
ומי החליט את זה? אנחנו? כשקבוצה מסוימת בונה סדר עליונות מסוים הם תמיד ימצאו את עצמם בראש הרשימה לפי הקטגוריות שהם בוחרים. כשהארים עשו את זה זה היה שגוי אני מניחה, מה השוני?
תלוי, בעלי חיים שטורפים גם בעלי חיים אחרים בשביל אוכל אז אולי. אבל חיות תמימות שלא עשו כלום ופשוט רוצחים אותם ממש אבל ממש לא גם אם זה לאכול יש מספיק ירקות בעולם.
אנונימית
דווקא אם חייזרים ינחתו, ויוכיחו שהם אינטליגנטים יותר, אהיה בעד שהם ישלטו בעולם מאשר הבני אדם.
אתה תהיה בעד, אבל מה בעניין האנשים שלא יהיו בעד? מה בעד האנשים שירצו את זכויות הקיום שלהם? את חופש התנועה, אוכל ומים כרצונם, הימנעות מכאב? בעלי החיים במשקים לא זוכים לאף אחת מהזכויות האלו כי בני האדם הכתירו את עצמם לעליונים עליהם.
אתה לא יכול להחליט שאתה טוב יותר מבעל חיים כיוון שאתה חכם יותר, אתה לא יכול למדוד את חכמת בעלי החיים לפי חכמת בני האדם. אתה גדלת הרחק מהמקום שהם חיו, הרחק מהטבע, כל המבנה שלכם שונה לגמרי.
אני מתנגד לזה.
אני בעד שיהיו להם תנאי חיים טובים, אני חושב שבן האדם מהיותו היצור הכי עילאי מטבע מחוייב לדאוג לבע"ח שלא מסוגלים לדאוג לעצמם, כמו המבוגר שדואג לילד.

אבל השאלה לא הייתה על התנאי חיים שלהם, אלא על הטריפה שלהם.
כן.. כאילו בעלי חיים לא הורגים זה את זה! מה, אריה לא הורג איילה?! חוץ מי זה אני אוכלת בשביל לחיות, כמו שהאריה אוכל בשביל לחיות.
אנונימית מאנונימייה
שואל השאלה:
אני לא רוצה להתקיים - מה אתה חושב על ההרצאה של גורי יורופסקי?
אנונימי
מעליי, לאריה אין סופרמרקט מלא במאכלים אחרים שיוכלו להזין אותו.

סליחה, אבל אין אפשרות לגדל בעלי חיים כשבויים ולא לגדום להם סבל. בוא נגיד שיתחילו להפסיק עם העיוות הגנטי שגורם לאיברים הרווחיים להתפתח ומימדי ענק, לא יהיה מספיק אוכל בשביל הציבור. יאלצו ליצור עוד ועוד בעלי חיים. אחרי כמה זמן, יגמר המקום, ואז מה? כלובים קטנים יותר?
לנושא השני, בעלי החיים ממש לא צריכים את בני האדם שידלגו סביבם על מנת להישאר בחיים. בעולם ישן יותר ויותר שלם משלנו, בעלי החיים חיו בחופשיות בלעדנו.
צפיתי בה מספר פעמים והיא שטות מוחלטת מתחילתה עד סופה.
אי אפשר לגדל בע"ח כ"שבויים" ולא לגרום להם סבל?
הכלבים שלי דווקא נראים מאוד מאושרים.
כי כלב לא נועד לאכילה, הוא לא מפוטם ומוחזק בכלוב בכוח.
אתה שומר על הכלב שלך כשבוי על מנת לשמח אותך, לא בשביל רווח. אתה רוצה שהכלב שלך יהיה שמח ובריא, אם היית רוצה להרוויח ממנו, והיית רוצה שהבשר שלו יהיה בריא, הוא לא היה שמח.
אמ לא... בדיוק בגלל זה הפסקתי לאכול בשר, עוף, דגים.
והיי - אני מצליחה כבר שבמשך שנה:).
אנונימית
באותו הנושא: