5 תשובות
יש מיליון רק תבחרי..
שלומצי, טוהו וואובו רגיל בהחלט
שואל השאלה:
זה לא משנה העיקר הסיפור
אה סיכום.. לא אין דבר כזה את יכולה לראות סרט ולסכם בעצמך.. הייתי ממליצה על "וידוייה של נערת מסיבות"
שואל השאלה:
תודה זה רעיון מדהים
סיכום של הספר - " נעלי בלט":
הספר מסופר על 3 בנות - פאולין פוסיל, פטרובה פוסיל ופוזי פוסיל - 3 אחיות מאומצות המבלות את חייהן באחוזה של המטפלת שלהן - סילביה, יחד עם האומנת ננה. דודה של סילביה, שהבנות קוראות לו דג"מ - שאלה ראשי תיבות של דוד גדול מת'יו, אוסף מאובנים. הוא יוצא למסעות רבים, ובכל מסע מצא אחת מן הבנות. אחת מהן שטה איתו בספינה, וכשהספינה טבעה היא ודג"מ הם היחידים שנצלו. אחת ננטשה ע"י אמה שהייתה רקדנית, שלא היה לה מספיק כסף לגדל את ביתה, והאחרונה ננטשה גם היא.
כשהמשפחה נקלעת למצוקה כלכלית הבנות נשבעות שהן יכניסו את שם משפחתן לספרי ההיסטוריה - כיוון ש"זהו השם שלהן שהן בחרו לעצמן ואף אחד לא יכול להגיד שזה בגלל הסבים שלהן".
פאולין היא שחקנית מפורסמת, העוזרת למשפחה ע"י הכסף שהיא מרווחיה מהצגות ומסרטים שהיא עושה. פטרובה אוהבת רק מנועים ומכוניות - שהו הדבר היחיד שמעניין אותה לעשות. ופוזי - כמו אמה - אוהבת רק לרקוד כל היום. במהלך השנים הבנות גדלות ומקבלות רשיונות עבודה, וכך הן עוזרות לסילביה ולננה עם המצוקה הכלכלית. בנוסף - סילביה הזכירה חדרים מהאחוזה הגדולה לכל מיני אנשים כדי להרוויח כסף.
בסוף הספר, ננה נוסעת עם פוזי לצ'כוסלובקיה, כיוון שרקדן מפורסם שהגיע ללונדון בחן אותה, והיא התקבלה ללהקתו. היא הייתה חייבת ללמוד אצלו, לכן היא וננה עצבו לצ'כוסלובקיה. פאולין התקבלה לסרט קולנוע שעשוי להכניס הרבה כסף לסילביה, לכן פאולין וסילביה נוסעות לשם יחד. ופטרובה נשארת שם עם אחד הדיירים שעובר לגור עם אישתו בבית אחר לאחר שמכרו את האחוזה, והיא גרה אצלו ומטיסה יחד איתו את המטוס שלו ועובדת איתו במוסך שלו עד שכולן חוזרות חזרה ללונדון.
מקווה שעזרתי לך!