8 תשובות
כן, לדוגמה אנורקסיה כל מיני הפרעות התמכרות..
אנונימי
חד משמעית כן!
די הרבה בעיות בריאות נוצרות בשל בעיות נפשיות
הבעיה הנפשית מחלישה את הגוף ואת כל המערכת ומביאה למצב שנוגדנים פחות נכנסים לפעולה
יש שורה שלמה של מחלות פסיכוסומטיות

*******
כדי שיהיה יותר טוב מומלץ לעשות ספורט כל יום, לשמוע מוזיקה שמחה, לחייך הרבה (גם אם קשה), לעשות טוב לאחרים ולהתנדב, ללמוד ולראות את הצד החיובי שבחיים (ולא את השלילי), לאכול אוכל בריא, לישון מספיק שעות
בהחלט.
יש מצב גדול אפילו.

יש קשר הדוק בין מצב נפשי לבין מצב בריאותי פיזי.
ברור, הנפש והגוף תלויים אחד בשני.
התגובות שהגיבו לך לא מקצועיות בכלל ומסתמכות על משפטים חסרי שחר.
אני בעל ידע בפסיכולוגיה ובפסיכיאטריה יכול להרשות לעצמי לענות בצורה קצת יותר רצינית
ככלל דיכאון קשה שלא מטופל יכול לגרום לרדת במשקל אם זה מתבטא בחוסר תיאבון חריף, לא צריך להגזים ולהגיד אנורקסיה.
אני לא רואה מחלה פיזית שיכולה להיגרם ישירות בגלל מחלה נפשית כמו דיכאון וחרדה.
אם כבר זה קורה בעקיפין, למשל בן אדם שנמצא בדיכאון קשה ולא מטופל אז הוא יכול להיכנס להזנחה עצמית חמורה, שהיא יכולה לגרום להשלכות כלשהם.
יש מחלות נפש אחרות, בואי נעשה את זה רציני יותר ותפרטי לי על אילו מחלות נפש מדובר ואני אתן לך תשובה מפורטת על הדברים שיכולים להיגרם. את אנונימית אז אין ממה לחשוש.
בכל אופן כל מחלת נפש צריכה להיות מטופלת על ידי פסיכיאטר, כשהיא מטופלת בוודאי ובוודאי שלא יכולה להיגרם השלכה - מה שכן התרופות לא מרפאות אלא רק מעלימות את המחלה בד"כ.
יש מחלות נפש שיכולות להירפא מעצמן על ידי אורך חיים ועבודה עצמית, אך לא תמיד זה מבטל את הצורך בתרופה תוך כדי.
אשמח אם תפרטי יותר כדי שאוכל לתת תשובה רצינית יותר.
כן, וכולם מכירים את זה מחיי יום-יום: שלשול/עצירות כתוצאה מחרדה, כאב ראש כתוצאה ממתח או חרדה, עלית לחץ דם כתוצאה ממתח, חרדה וכיו"ב.
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי מומחית סטיפס
בוודאי שכן, כמו שאמרו לפני, הגוף והנפש תלויים אחד בשני, גם בכיוון ההפוך, כשיש כאב פיזי זה משפיע על הנפש וכשכואב בנפש זה משפיע על הגוף. הגוף והנפש מושפעים מאוד אחד מהשני, כשכואב לנו בגוף, זה משפיע על הנפש ואז הנפש כואבת וכתוצאה מזה שוב פעם יש השפעה על הגוף... כמו גלגל/ מעגל, אחד מושפע מהשני... כשאדם במצב נפשי לא טוב, זה יכול להשפיע על דברים בגוף וכתוצאה מזה ניתן לחלות כשיש כאב נפשי זה גורם לך לא לרצות לאכול או לאכול יותר ואז ניתן לחלות במחלות כמו סוכרת השמנת יתר אנורקסיה, חוסרים בגוף או עודף של דברים בגוף. מתח נפשי יכול לגרום לקנדידה, לחץ דם גבוהה ואפילו התקף לב... מצב נפשי יכול לגרום לאדם להתעצבן ועצבים וכעס יכולי להשפיע על הגוף ועל תנודות במשקל או ירידה או לנפיחו בבטן..